FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
12-04-16 10:42  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Mario,
pracochłonność, tu się z Tobą nie zgodzę. Zanim przekonstruowałem na pokazaną wersję próbowałem zrobić ten "kołpak" klasycznie. Mordowałem go przez 15 minut i w efekcie powstał jakiś tam kulfon dla mnie nie do zaakceptowania. to co widzisz na fotce czyli 2 sztuki to 5 minut.
W tych 5 minutach mieści się także przygotowanie tej tekturki z otworami.
Gdyby spojrzeć na to z punktu widzenia projektanta to gdy jest rozrysowany kołpak to przygotowanie podposzycia zajmuje 1-2 minuty.
No ale to może ja jestem taki mało rozgarnięty w klasycznych rozwiązaniach? :-)

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
12-04-16 11:10  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mirek,
Według mnie bez dwóch zdań pomysł z podposzyciem jest naprawdę rewelacyjny. Wiele razy męczyłem się z takimi elementami i rzadko kiedy byłem zadowolony. Nawet dorabiając samemu taki element nie dokłada się zbyt dużo czasu a na pewno oszczędza się na frustracji z powodu niezadowolenia. Mówię oczywiście tylko o sobie. Ja na pewno ten patent kupuję.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
12-04-16 12:34  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na pewno masz rację. Faktycznie, to że trzeba wyciąć dwa elementy zamiast jednego, wcale nie znaczy, że całościowo wychodzi to dłużej :-) Fajny patent.

--


 
12-04-16 18:22  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wiatrownice zmierzone, co by potem nie było : )))) ?

 
12-04-16 19:33  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Halogen, podyskutować zawsze warto ale jak dotąd nikt takiej, merytorycznej, dyskusji w tym wątku nie podejmował. Może ty będziesz pierwszy?

pozdrawiam
Mirek

 
12-04-16 20:05  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Super rzecz z tymi listkami... To podposzycie zmniejszyłeś "na oko" czy jakoś procentowo ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
12-04-16 20:18  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście było to tylko luźne nawiązanie do ostatniej wymiany poglądów dotyczącej wiatrownic innej lokomotywy, tak że spokojnie : )

Z uwagą obserwuję postępy w projektowaniu tego eleganckiego parowozu i bardzo mi się to co powstaje w tej relacji podoba pod każdym względem mimo, że nie wpisałem się wcześniej ani razu.
Widać, że masz do tej trudnej roboty jak to mawiał jeden znany bramkarz - papiery : )

 
12-04-16 20:28  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,
Halogen, ależ ja jestem spokojny! Dzięki za miłe słowa :-)
Kilminster, podposzycie zmniejszałem o grubość kartonu, dla mnie nie było to trudne bo robiłem to w CADzie. Stąd moja sugestia aby tak kreślili projektanci. Gdy podposzycie jest w miarę ciasno w poszyciu wtedy bardzo łatwo, wręcz mechanicznie wygładza się fałdy. Przy zeskalowanym istnieje niebezpieczeństwo pustej przestrzeni wewnątrz i wtedy robota podobna do klasycznej, no może troszkę łatwiejsza.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
12-04-16 22:50  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Coś ostatnio mam fazę na lokomotywy : ) http://iliketowastemytime.com/sites/default/files/usa-in-colour-1940s-high-quality14_0.jpg

Post zmieniony (12-04-16 22:52)

 
13-04-16 06:54  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Halogen, a gdzież żeś aż za ocean wywędrował?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024