FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 27Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
14-04-15 12:28  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A nie myślałeś, żeby najpierw pomalować czerwonym, potem rapidografu użyć do nanoszenia maskola, a potem dopiero zielony?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-04-15 15:08  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Seweryn 

 

Jak byś nie malował to nie zrobisz tego jak od taśmy.
Ja bym najpierw na czerwono zrobił, przymaskował z taśmy i zielony - Tamiya robi taśmę w arkuszach A4 skalpelem wytniesz sobie pasek jak potrzebujesz, są tez taśmy już przycięte.. Zainwestuj w aerograf, szkoda mazać pędzlem.

--
Seweryn

 
16-04-15 20:23  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
januszmk 

 

Ciekawa dyskusja i ciekawe pomysły technik modelarskich ,które możemy wykorzystywać w swoich pracach .Nowych doświadczeń nigdy za dużo ;-)
Mirku ,ależ ogrom pracy o tempie i efekcie nie wspominając .Miło to oglądać .
Janusz

--
Pozdrawiam
Janusz

 
22-04-15 18:31  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Odnośnie czerwonych linii nie wykluczam, że ich nie będzie, gdyż ten egzemplarz lokomotywy takowych w ruchu nie posiadał. Linie były malowane gdy loko wychodziło z fabryki lub gdy było restaurowane dla muzeum. Ale to jeszcze kwestia do decyzji.
Seweryn, nity skutecznie utrudniają stosowanie taśmy zapewniam cię, ze pięknie ułatwiają podlewanie farbką. A malowanie chociaż mam aerograf całkiem przyzwoicie wychodzi pędzelkiem.

Ciągle bawię się z tendrem, ostatnio robiłem układ hamulca postojowego:




i wyposażenie strefy palacza typu barierki ochronne, zawory, podesty ruchome kurki wskaźnikowe poziomu wody itp.



wkrótce przystawka zostanie skonsumowana, będzie koniec budowy tendra i przejdę do dania głównego czyli lokomotywy.

pozdrawiam
Mirek

 
22-04-15 21:58  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Mirek, a te cięgna hamulcowe to z mosiądza? czy szpilki? bo wygląda na metalowe, tylko rozkminić nie mogę.

No i ten antracyt wewnątrz skrzyni węglowej i na ramie i wózkach... to też jakaś twoja multiskładnikowa kompozycja?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-04-15 22:03  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Mirku co Cię skłoniło do zbudowania właśnie tej zagranicznej maszyny?

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
23-04-15 07:22  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

Viking, cięgna to drucik stalowy o średnicy 1.2 mm.
Kupiłem kilka szpulek w Merlinie lub Castoramie o różnych średnicach. Są one ocynkowane, więc nie powinny korodować a ponadto dobrze kryje je Pactra.
Farbka, antracyt jak ją nazwałeś to ModelMaster No.1406 bez żadnych kombinacji z mojej strony. Wybrałem ją gdyż przy aplikowaniu, a jakże pędzelkiem powstają takie jakby smugi i powstaje wrażenie coś jak brud. A o to mi chodziło.

Patryk, dlaczego wybrałem tę lokomotywę? Po prostu spodobała mi się jej sylwetka (nawiasem mówiąc podobnie było z angielską lokomotywą). Bo to jest tak: patrzysz na lokomotywę i coś cię w niej fascynuje, analizujesz szczegóły ( te widoczne) i coraz bardziej cię wciąga. Wracasz kilka razy do niej i w końcu czujesz, że chcesz ją mieć. W między czasie sprawdzasz co jest dostępne na jej temat i gdy stwierdzisz, że można to zbudować to to robisz. Ot i cała sprawa.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
23-04-15 07:55  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tak Patryku. Są konstrukcje, które mają "to coś". Dla mnie taką maszyną jest BR52, czekam teraz, aż mój warsztat będzie odpowiedni do podjęcia tego wyzwania. Do wszystkiego trzeba dorosnąć, tak jak dorasta się do Mustangów z lat '60. 241P to wielka ale i śliczna maszyna, wcale się Mirkowi nie dziwię, żeją wybrał – choć ja do łóżka poszedłbym z Kriegslokiem :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
31-07-15 19:13  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
trochę wody upłynęło od ostatniego wpisu,
nawiązując do tej wody powstały rury głównej magistrali wodnej na a raczej pod tendrem.
Jak powstawały i gdzie są można zobaczyć na załączonych fotkach.


To tyle lania wody na dzisiaj...

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
31-07-15 21:52  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Za cienki ze mnie Bolek żeby kleić lokomotywy,
Tym bardziej chętnie witam nowego magika w tej materii.
Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 27Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024