FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-12-14 00:11  [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Przedstawiam galerię modelu, który kleiłem prawie 8 lat, tzn. od momentu ukazania się w sprzedaży aż do lutego tego roku. Model sklejony "prosto z wycinanki". Mało brakowało, a wylądowałby w koszu - problemy z lakierowaniem. Do tej pory modele lakieruje lakierami akrylowymi w spray'u. Tym razem oba lakiery - połysk i mat miałem od różnych producentów; pierwsza warstwa matu zaczęła się gryźć z połyskiem, pojawiły się bąble i łuszczenie lakieru. To, czego nie usunąłem jeszcze na mokro, musiałem później gładzić papierem ściernym. Zastosowanie później lakieru matowego tego samego producenta jak lakier błyszczący uratowało sytuację, co prawda w niektórych miejscach na modelu widać jeszcze ślady. Wcześniej miałem takie same problemy przy RWD-8, myślałem że to tylko jednorazowy wypadek - niestety RWDziaka nie dało się uratować.

Poniżej galeria:





Post zmieniony (27-07-17 23:21)

 
28-12-14 06:57  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model świetny!
Podaj nazwy farb,byśmy też nie weszli na tą samą "minę" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-12-14 06:58  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Samoloty to nie mój główny nurt , ale na maszynę Marseliego w takim super wykonaniu, zawsze chętnie popatrzę .

Gratulacje, wykonanie prima sort !

--

Teoretyk ostatnio...

 
28-12-14 08:38  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Galerie pięknych modeli w końcówce starego roku u kolegi obrodziły. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-12-14 10:21  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnie sklejonego modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-12-14 11:30  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kurcze, takie wykonanie aż prowokuje do tego, żeby zabrać się za tę maszynę. Tylko żeby jeszcze tak umieć...
Gratuluję, kapitalny model.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-12-14 16:18  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dziękuje za miłe słowa, dzięki św.Mikołajowi, który podarował mi pod choinkę namiot bezcieniowy, w końcu mogłem zrobić dość przyzwoite zdjęcia nowym jak i starym modelom.
Jeżeli chodzi o lakiery akrylowe to używam lakierów firmy Craft Spray, z sylwetką smoka na opakowaniu, a ten który mi zepsuł kilka modeli był produkcji Dupli Color.

--
http://messer.cba.pl

 
28-12-14 17:44  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Świetnie Ci wyszedł. Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-12-14 00:04  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Craft Spray i Dupli Color to ten sam producent. Są to tanie marki firmy Motip. Oba powinny być akrylowe i nie powinny się gryźć. Może któryś z nich za słabo wymieszałeś. Czasami przepisowe 30 sekund to za mało. Możliwe też, że poprzednia warstwa była zbyt świeża. Rzadko, ale jednak Motipowi zdaża się wlać do puszki coś co powinno być lakierem, ale nim nie jest. Dawno temu miałem taki przypadek z lakierem Dupli. Nie chciał wyschnąć.
Ja od dawna stosuję tylko Motip Clar Lack - wersja samochodowa, Jest droższy (ok 30pln-750ml), ale pewny. Przy odpowiednim nakładaniu można uzyskać półmat.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
01-01-15 20:21  Odp: [G] Messerschmitt Bf-109F-4 KA 2005/04
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

MarcinekZ - masz rację, ten sam producent. Wszystkie operacje wykonuję zawsze tak samo i nie było nigdy problemu. Co innego z tą jedną, konkretna puszką lakieru - widać była to jakaś partia gorszej jakości.

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024