FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
23-03-15 09:44  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,świetnie to wszystko wygląda ,jak wykonałeś węże i końcówki ? jak oryginały,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-03-15 01:18  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

rodrus, dzięki. Może na koniec zrobię jakąś sesję fotograficzną w terenie, chociaż nie wiem co z tego wyjdzie, bo talentu fotograficznego to ja nie mam ;-)

Koralik, no właśnie jest taka "skórka pomarańczy" jak na kiepsko polakierowanym samochodzie. Zdjęcia jeszcze bardziej to uwydatniają. Cały czas myślałem, że to wina za dużego ciśnienia powietrza, ale może być właśnie tak jak mówisz - gdyż maskę i dach malowałem z innej porcji farby i wyszło dużo lepiej. Nauczka na przyszłość.

marek1, same węże to oryginalna wycinanka, a końcówki /nasady/ to krążek z wycinanki z wyciętymi rowkami po obwodzie oraz otworem na środku, z tyłu doklejony kawałek słomki od napojów i w środek słomki wklejony wycięty wcześniej krążek. Na koniec doklejone małe kawałki tekturki jako "zamki".
Końcówki węży ukształtowane w rurkę i doklejone do tych nasad. Trochę widać na tych zdjęciach "110-tek":

A przy Starze przybyło znów kilka elementów:
-węże W-110


-oraz drabiny nasadkowe
/zdjęcie "surówki"/

/oraz gotowych drabin/


Pozdrawiam

--
Ukończone:
STAR 266 Hibneryt, Star 12.185 podnośnik, STAR 660, Hydromil II, GBA STAR 266,
W trakcie
DUT-0502

 
25-03-15 07:35  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przy takim wykonaniu model będzie się świetnie prezentował. Węże i drabiny, tak jak i całą resztę wykonałeś bardzo ładnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-03-15 08:10  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Węże jak prawdziwe,a drabinki SUPER ! Widzę,że robione z patyczków,fajnie się prezentują.

 
04-04-15 00:34  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

Dziękuję za opinie. Drabiny powstały z listewek balsowych + lakierobejca.
A dziś na początek właśnie w temacie drabin: Forumowicze z kartonwork-u zwrócili mi słuszną uwagę, że źle skleiłem drabiny nasadkowe.
Dlatego, aby zachować zgodność z oryginałem, powstały drabiny ver.2


Poza tym ulepiłem łopaty i "topór", oraz pilarkę i przecinarkę


a także węże ssawne...


kierunkowskazy...


W międzyczasie podziałałem też trochę przy żaluzjach, i chociaż nie są jeszcze w 100% gotowe, postanowiłem testowo wsadzić je na miejsce /bez przyklejania/.
-na tym zdjęciu podniesione

-a na tym opuszczone



Pozdrawiam

 
04-04-15 07:03  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. A łańcuch w pilarce naostrzyłeś :) A poważnie to przy takim sklejani modelu po każdej aktualizacji, aż się chce wpisywać pochwały. Świetny model wykonujesz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-04-15 10:10  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

MIODZIO :) Na zdj nr 7 znów jak prawdziwy,tylko tło do d... :)) A pilarka to co to za model ? Bo moja 18tka jest na dorżnięciu,może odkupię od Ciebie :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
04-04-15 11:29  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Kawał dobrej pożarniczej roboty!
Gratuluję i obserwuję dalej.

P.S. Nasadki w nowszej wersji są o wiele bardziej realistyczne.

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
13-04-15 00:47  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

Borowy, rodrus, kudłaty998, dzięki za opinie :wink:
Łańcuch nówka, pilarka to +/- Stihl MS280 ;-)

ze stwierdzeniem "tło do d..." zgadzam się w 100% ;-P

"mała" aktualizacja :smile:

-korzystając z dostawy mosiężnego drutu zlutowałem przedni zderzak rurowy oraz tylną drabinkę


-a także chlapacze


-jest również działko dachowe. Wóz dostał też numery operacyjne, stając się "trzecim wyjazdem" jednostki ;)


-zderzak, belka sygnalizacyjna, tablice rejestracyjne oraz kilka szczegółów też już na miejscu


Do końca już blisko, niemniej jednak kilka szczegółów pozostało

Pozdrawiam

 
16-04-15 22:05  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

nadszedł czas na post podsumowujący całe klejenie STAR-a.
Początek klejenia - konkretnie pierwsze poprzeczki ramy powstały 24.12.2014r (czyli w wigilię ;-) ) a ostatnie elementy - konkretnie anteny na swoje miejsce powędrowały 14.04.2015r. Generalnie model kleiło mi się bardzo, bardzo przyjemnie, niemniej jednak jego złożoność i mnogość części kilkukrotnie niemal mnie pokonały. Ale jak widać udało się. Błędów w opracowaniu raczej nie ma, może trochę przyczepiłbym się do instrukcji klejenia - według mnie rysunki przestrzenne ułatwiłyby montaż zabudowy sprzętowej, kabiny itp. W instrukcji STAR-a mamy wszystkie rysunki "2D", przez co jest ich bardzo dużo (ponad 150), a mimo to kilku elementów nie ukazują dokładnie.

Do siebie największe mam zastrzeżenia w kwestiach:
-dachu kabiny - nie jest idealnie ukształtowany, przez co są widoczne miejsca przyklejenia żeber dachu oraz delikatne zapadnięcie się poszycia pod belką sygnalizacyjną. Teraz zrobiłbym to inaczej.

-lakierowania - lakier na części poszycia ułożył się z fakturą "pomarańczowej skórki" zamiast planowanej gładkości.

-przedniej szyby - "daszek" nad nią mógł być ładniej ukształtowany

Teraz do rzeczy:

Pojazd:
GBA 2,2/16 STAR 266 zabudowa Bonex
451 [P] 23 / PJA X098 - JRG Jarocin
ilość miejsc 1+1+4
Pojazd pełniący funkcję "trzeciego wyjazdu", ze względu na swoje własności terenowe używany i niezastąpiony przy pożarach nieużytków, traw, ściernisk itp. ;-)

Wyposażenie:
-zbiornik wody 2200 l
-zbiornik środka pianotwórczego 220 l
-autopompa A16/8 1600l/min
-działko dachowe
-maszt oświetleniowy
-fala świetlna
-agregat prądotwórczy GEKO
-pilarka spalinowa STIHL
-przecinarka do stali i betonu STIHL
-pompa pływająca
-węże ssawne 110, tłoczne W75 i W52
-szybkie natarcie
-armatura wodno-pianowa
-pachołki drogowe
-drabina nasadkowa
-tłumice
-drobny sprzęt pożarniczy



To na tyle - i do następnego modelu. Powiem na razie tylko tyle, że branża i skala pozostanie bez zmian - jednak rozmiar niekoniecznie ;-)

Pozdrawiam

Post zmieniony (16-04-15 22:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024