FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-01-15 00:07  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

Dzięki za opinie ;-)

Przez weekend w modelu powstał silnik. Opracowany jest dość skąpo, można powiedzieć, że "góry" wcale nie ma. Początkowo zastanawiałem się, czy nie zbudować go od podstaw w wersji szczegółowej, jednak w tym modelu jest on widoczny w bardzo niewielkim stopniu (dochodzi do tego brak odchylanej kabiny), więc pozostał ten z opracowania + dodanie paru szczegółów. Wygląda to tak:

Przy silniku będzie jeszcze kilka szczegółów "estetycznych", ale to już po zamontowaniu go na miejscu

Powstała też chłodnica:


Teraz pozostało wykonać wały i będzie można złożyć część napędową w całość.

Pozdrawiam

 
29-01-15 23:54  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

odświeżając nieco relację, na początek zdjęcie tarczy hamulcowej, wykonanej z folii chromowanej potraktowanej papierem ściernym


oraz kilka zdjęć z montażu wałów


pozdrawiam

 
04-02-15 00:00  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

raport z postępów prac przedstawia się następująco:

Podwozie

Brakuje w nim:
-tłumika
-filtra powietrza
-przekładni kierowniczej
-rurek pneumatyki
-śladów eksploatacyjnych (oleje, paliwa, smary)
Elementy te zostaną dodane podczas montażu kabiny ( poza tłumikiem, który założę już jutro - aktualnie schnie)

Rama pomocnicza pod zabudowę sprzętową:


Zderzak przedni:


Oraz początek prac nad autopompą:


Pozdrawiam

 
04-02-15 08:02  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
kolejny_cichy   

Mam pytanie, jeżeli dobrze znalazłem, złożyłeś już Stara z Modelika. Czy możesz w wolnej chwili porównać oba opracowania, szczegółowość, dokładność detali, instrukcje montażu. I który byłby lepszy do zrobienia konwersji np. na cysternę, koparkę itp. ?

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
04-02-15 10:35  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajny zderzak.Będziesz go malował ? Ale rama z tymi wszystkimi podzespołami jest PORAŻAJĄCA !!! Podoba mi się. I przyłączam się do prośby o porównanie obu opracować.

 
05-02-15 00:49  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

W temacie całości obu opracowań w 100% rzetelnie będę się mógł wypowiedzieć po sklejeniu tego modelu, ale postaram się napisać coś już teraz.
Według mnie łącząc te dwa opracowania razem, wyszedłby model jeszcze lepszy niż każdy z osobna. Dla przykładu (uprzedzam, że lubię się rozpisać ;-) ):

-rama nośna - na korzyść Answera. Bardziej szczegółowa i wierniejsza oryginałowi.
-zawieszenie - bliższe oryginałowi jest to z Answera, jednak nie posiada kilku elementów (odbojniki resorów, linki mostów...) które posiada opracowanie z Modelika.
-układ wydechowy - Modelik. Kształt i ułożenie wierniejsze niż w opracowaniu Answera.
-przeniesienie napędów, wyciągarka, silnik, mosty - tutaj zapunktował Answer. Szczegółowość i podobieństwo do oryginału sporo większe.
-instrukcja budowy i opracowanie - oba modele mają dość rozbudowaną instrukcję, mi jednak bardziej przypadła do gustu ta z Modelika. Na plus o wiele bardziej rozbudowana część opisowa (w tym opis, do czego dana część służyła w prawdziwym samochodzie - niby przy klejeniu niepotrzebne, ale mi się spodobało). W modeliku podobało mi się też to, że pod każdym rysunkiem był podpis, co dany rysunek przedstawia. Ułatwiało to odnalezienie akurat potrzebnego schematu.
Opracowanie Modelika miało też dwie strony części wydrukowane na miękkich arkuszach - generalnie wszystkie te części, które należało zwijać, i dodatkowo pod każdą z nich opis, na jak grubym pręcie zwijać aby ostatecznie uzyskać potrzebną grubość. Ułatwiało to wykonanie np. osi, wałów napędowych... Tą metodę wykorzystałem w klejonym właśnie "strażaku" podmieniając części z opracowania na wykonane właśnie w taki sposób.

Jednak jeśli chodzi o konwersję na jakiegoś Stara z wojskowej "stajni" to tutaj o wiele lepiej jako baza nada się opracowanie z Modelika. Pierwsze co za tym przemawia, to kabina. W strażackim jest kabina "brygadowa" 1+1+4, do tego pozbawiona włazów w dachu, więc wymagałaby sporej ingerencji. Inne niż w wojskowej wersji jest też typ i umieszczenie np.: zbiorników paliwa, skrzyni narzędziowej, filtra powietrza... ale warto byłoby dodać niektóre "smaczki" właśnie z tej strażackiej wersji (szczególnie mosty napędowe).
Powiem, że też marzy mi się wykonanie takiego Stara w jakiejś nietypowej wersji, np. lotniskowego centrum dowodzenia.

Zderzak - jest w planach, żeby go malować ;-)

w oczekiwaniu na "tłocznię" blachy ryflowanej ;-) odstąpiłem od budowy kabiny i żeby nie marnować czasu przygotowałem elementy przedniej ściany zabudowy. Klejenie profili tak, aby ich przekrój był jak najbardziej kwadratowy trochę trwało, ale zakończyło się dość dużym sukcesem


Pozdrawiam

 
05-02-15 07:18  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
kolejny_cichy   

dzięki za info :)

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
05-02-15 09:48  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Porównanie idealne,Dzięki :)

 
06-02-15 00:00  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

kolejny_cichy, rodrus nie ma sprawy, polecam się na przyszłość :)

Dziś tylko mała wrzutka z pierwszych prób tłoczenia blachy ryflowanej nową (dla mnie) metodą



Pozdrawiam

--
Ukończone:
STAR 266 Hibneryt, Star 12.185 podnośnik, STAR 660, Hydromil II, GBA STAR 266,
W trakcie
DUT-0502

 
09-02-15 00:13  Odp: [R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

przez weekend skleiłem sobie:

błotniki przednie...


trochę kabiny...


oraz przednią ścianę zabudowy sprzętowej + lakier


Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024