FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-12-14 22:26  [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Miałem ochotę na coś na torach, przejrzałem swoją szafę ze skarbami, i stwierdziłem że mam tego nie wiele a i tak nie mogę wybrać co pierwsze, więc stwierdziłem a co mi tam wpierdzieli się wszystko na jedną dioramę i jakoś to będzie ;)
oto co wykopałem :


zaczynam od sm 42 z dwóch powodów. Po 1. dlatego że leży w mojej szafie najdłużej, a po 2 mam sentyment do tej lokomotywy. Na linii którą dojeżdżałem do Gdyni kursowały przez długi czas głównie takie lokomotywy :)



Rozdziubałem narazie tyle, ale uwierzcie mi, poruszam się jak po omacku, dla mnie to zupełnie obce terytorium, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

Aha dla mnie to projekcik poboczny, a dziubam jako że moje główne są na poziomie projektowania, więc mój stosunek z tą dioramą napewno będzie przerywany ;)

Pozdrawiam
Jacek

 
21-12-14 22:31  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Lecę po popcorn,colę i siadam w fotelu.

 
21-12-14 22:38  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jacek, Mordo!
Mam Ci przypomnieć co pisałeś DWA LATA temu w temacie RMS Titanic 1:1200?

"JKorjat
28-12-12 15:14

Witam
Podobuje mi się ;) czekam na swoją przesyłke i postaram sie jak najszybciej skleić olimpika. Jak dla mnie skala prawie idealana dla takich "potworów" ;)
Pozdrawiam
Jacek"

___

I ja się teraz tutaj publicznie pytam. Czy Twoja przesyłka dociera do Ciebie już DWA lata?
;-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
21-12-14 22:39  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

SP 42 z tym parowozem i tą nastawnią nie ucieszy modelarskiego kolejowego oka. Do tej lokomotywy skombinuj otoczenie z epoki. Jak poszperasz to znajdziesz.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
21-12-14 23:30  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

no i masz przypomniał ;) moje słowo nie dym, przesyłkę dostałem nawet nie jedną a trzy, model wówczas trafił na matę, ale nieco mnie przerósł. Schowałem go do szafy i tak leżał. Właśnie go wykopałem, i postaram sie jak najszybciej o galerie :)

Andrzej, plan dioramy jest taki że parowóz z tenderem spocznie na wagonie, jako eksponat jadący ze skansenu do skansenu, ale nie na torach. Nie wiem na ile jest to realne, ale pasowało mi do koncepcji. Całośc sytuacji umieszcze na przejeździe obok nastawni. Ale to pieśń przyszłości może w trakcie koncepcja się zmieni :)

Pozdrawiam
Jacek

 
22-12-14 07:11  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fanie fajnie. widzę, że w niejednym drzemie kolejarz :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
23-12-14 09:26  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

A może parowóz włączony w skład pociągu, a nie na platformie? Jakoś mi się nie widzi parowóz przewożony w ten sposób, może jakaś wąskotorówka.
Jeśli nie masz takiej platformy do przewozu ciężkich ładunków - bo chyba nie została wydana, to Ci coś na szybko rozrysuję.
Możesz tez wykorzystać budynki za FREE ze strony http://swiatzkartonu.eu/
Bardzo mi się podoba Twój pomysł i będę tutaj często zaglądał ;-)
Adam

--

Post zmieniony (23-12-14 09:27)

 
27-12-14 23:14  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Dzięki Adam będe pamiętał ;)

Narazie po pierwszych przymiarkach sama diorama spotkała się z małym problemem, jej wielkością ;) muszę coś wymyślić .
Sm ka powoli do przodu :



Wprowadziłem niewielkie modyfikacjie, z uwagi na to że brakowało mi.. nie wiem jak to nawet nazwać, szyn poziomych na dole ;) sam spód napewno będzie cały malowany na czarno potem brudzony jakimś pigmentem. Teraz zabieram się za wózki.

przy okazji jeśli ktoś sklejał może ten model to czy * w oznaczeniach oznacza naklej na karton ?

Pozdrawiam
Jacek

p.s. Olimpic ma podklejone wręgi ;)

 
04-01-15 15:10  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Wczoraj spędziłem cały dzień przed kompem, dziś postanowiłem wolny dzień spędzić radośnie ze skalpelem w ręku o to wyniki:



Pierwszy problem, z jakiegoś powodu drabina zachacza o wózki, co prawda dodawałem jej drobne pogrubienie, ale sprawdzałem, normalnie tez by zachaczyła :(



i w ramach odpoczynku dla oczu pociąłem pierwsze elementy nastawni :



Pozdrawiam
Jacek

 
04-01-15 21:31  Odp: [R] Diorama H0 z SM-42 w roli głównej
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kółeczka to handmade, czy lasermade?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024