FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 41Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-12-14 14:48  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,w tym tempie niedługo będziesz musiał się wziąć za pługi , chyba ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-12-14 18:53  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

- Pieczarek,elektrolity są bardzo ważne :)
- Marek,nie bój się. Jest w tym sektorze mnóstwo obiektów dla mych niecnych poczynań :)

- Dziś dokończyłem "szkielet zewnętrzny" i dokleiłem tylną belkę.Ta belka dodatkowo usztywnia "korpus" i będzie na niej mocowana tylna oś.

- Wykonałem pokrywy górne (został jeszcze łącznik między nimi),

-Mała przymiarka na sucho.

- i skleiłem podsiewacz (niekompletny)


--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
20-12-14 19:01  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam.Dziś niewiele. Walczyłem z tylną osłoną swobodnego wylotu słomy - tak to mniej więcej brzmi fachowo.Będzie ona zdejmowana jak w Bizonie,ale jest mocno pozaokrąglana .Podejrzewam,że jej zdejmowanie będzie dużo trudniejsze niż w Bizonie.A oto kolejne etapy klejenia.



Element jest wstępnie oszlifowany.Resztę batalii przeprowadzę jutro. Będą kolejne etapy szlifowania i naklejenie ramy zewnętrznej (jak na obudowie młocarni).

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
20-12-14 20:07  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

ZbiGu,określenie "walka" , "batalia" to przenośnie:) Oczywiście nie chodzi o bicie się i ofiary. Mowa raczej o zmaganiu się nie z samym kartonem,a z ukształtowaniem części. Takie kształty jak przy osłonie to spore wyzwanie (przynajmniej dla mnie). Kształtowanie i szlifowanie nierówności zajmuje sporo czasu i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Ale spoko,damy radę :)
Iras,choinka już stoi (sztuczna). Mój synek ubierał :) Nawet cukierki wiszą (prawdziwe) i jeszcze nikt ich nie zeżarł :))) Zapuść jakieś fotki tych foteli. Muszę wiedzieć czy mój t...k się zmieści :))

 
21-12-14 11:19  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
sebastianrolnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Robi wrażenie jak zawsze :)
Rodrus możesz odezwać się na e-mail bo mam sprawę : Sebus324@op.pl :)

 
21-12-14 18:10  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witajcie.Dziś kolejna porcja TORTUR :) Pomimo,że miałem sporo sprzątania (jutro ciąg dalszy) to dokończyłem klejenie "tylnej osłony swobodnego wylotu słomy" - muszę wymyślić inną bardziej przyjazną nazwę ! Jest też wstępnie pryśnięta farbą podkładową i przeszlifowana (jutro dalsze szlifowanie)



Do zestawu PUZZLI doszedł też podest pomostu kierowcy



i zbiornik paliwa - jeszcze bez wlewu.



--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
21-12-14 18:16  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
sebastianrolnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak robisz takie ładne zaokrąglenia ?

 
21-12-14 18:35  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ale o jaki element Ci chodzi.Bo jeśli o zbiornik paliwa to pasek w miejscu gdzie ma być zaokrąglenie kilka razy delikatnie przeciągam po lekko zaokrąglonej części nożyczek lub blat stołu. Jeśli idzie o tą osłonę tylną to metoda jest taka sama,tylko później sporo czasu poświęcam na szlifowanie.Najpierw utwardzam glutem,a później szlif i farba podkładowa. i znów szlif i aż do skutku.Można też posiłkować się szpachlą.

 
23-12-14 18:22  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam Wszystkich:) W ramach leczenia stresu przedświątecznego postanowiłem w wolnych chwilach zrobić to:
- Podsiewacz.Dokończony i pomalowany.


- Sito górne z koszem sitowym.


- Sito dolne


Elementy pomalowane farbą w kolorze bazowym.Jeszcze mały retusz i będą gotowe,ale najpierw muszą wyschnąć.Niestety,malowanie w obecnych warunkach to koszmar.Na dworzu farba matowieje,więc muszę elementy pomalowane od razu wnosić do domu.Nie muszę mówić jak "świątecznie" pachną takie świeżo malowane części :)) Ale da się żyć :))

Z okazji nadchodzących Świąt Życzę Wam Wszystkim Tego Co NAJLEPSZE.CUDOWNEJ RODZINNEJ ATMOSFERY i BOŻEJ OBECNOŚCI WŚRÓD WAS.No i oczywiście czegoś Fajnego pod choinką.
Dziękuję za Waszą obecność,wsparcie i za to,że mam kogo Dręczyć swoimi wypocinami :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
23-12-14 19:08  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za to ,,Dręczyć swoimi wypocinami " dostaniesz od Gwiazdora po d....e :) Przy takim wykonywaniu modelu nie można nas dręczyć. I też najlepszego.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 41Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024