FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-12-14 09:50  [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,

Do tytułowej jednostki nie przykładałem dla porównania "groszówki", gdyż byłaby mało... widoczna. Model posiada słuszne 110 cm długości i jest obecnie największym okrętem podwodnym jaki zbudowałem;-) O historii okrętu nie będę się rozpisywał - odsyłam do wujka google. Dodam tylko, że okręt miał w swojej karierze niechciany epizod - podczas manewru awaryjnego wynurzenia zderzył się z japońskim szkolnym statkiem rybackim „Ehime Maru”.
Model został przygotowany w dwóch wariantach tj. w okresie wodowania w 1994 roku oraz w okresie pełnienia służby w US Navy. Różnice, które charakteryzują oba warianty to dwie osłony sonaru, dwa warianty poszycia kiosku (jeden z nich nie posiada nr taktycznego). W modelu przewidziałem wykonanie sonaru oraz 12 wyrzutni pocisków manewrujących wraz z Tomahawkami. Wykonałem również miniaturową łódź podwodną ASDS, którą alternatywnie można dołączyć na grzbiecie okrętu. Jako całość tworzą ciekawą konstrukcję. Na arkuszach wygospodarowałem również trochę miejsca na zapas koloru oraz dodatkowe elementy, które - będąc bardziej skomplikowanymi - powieliłem.
Poniżej zdjęcia z budowy prototypu:





pozdrawiam,
Łukasz

--

 
19-12-14 10:21  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Barzo efektowne "cygaro"
Pzdr

 
19-12-14 10:22  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
Falon   

Super temat , świetne wykonanie!

 
19-12-14 13:08  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć

Efektowne wykonanie. Łukasz czy model ma zaprojektowany szkielet, czy sklejamy go na jedna wręgę?
Gdzieś na forum były rendery, ale nie pamiętam czy pokazywały szkielet modelu.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
19-12-14 14:44  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny z naciskiem na bardzo,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-12-14 17:00  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Piękny model!
Ale dwie rzeczy do poprawy:
1. śruba napędowa. W tej chwili pióra są nastawione "wstecz", a przecież nie o to chodziło :)
Wygląda na to, że przy rozwijaniu stożka w Rh zapomniałeś o "mirror" tego elementu.
2. wyrzutnie torped. W tej skali obowiązkowo otwarte, bo mało kto ma świadomość, gdzie one są umieszczone na okrętach tego typu.

Przecudny, podstawka pro!

ps. tam jakieś cieniowanie widać na kadłubie, czy to złudzenie?

Post zmieniony (19-12-14 17:05)

 
19-12-14 18:56  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No nareszcie w setce....

--
MiSza

 
19-12-14 19:36  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,
Bartek masz rację - tak bardzo widziałem zakończenie modelu, że łopaty przykleiłem odwrotnie;-) W poniedziałek będą zrobione na nowo. W projekcie już poprawione;-) Dzięki.
Wyrzutnie torpedowe są tylko zaznaczone. I tak pozostanie.
Cieniowałem poszycie suchą pastelą. Jestem zadowolony z efektu. Trochę podglądam Twoje maleństwa. Przy nich też co nieco wcierasz kredkę;-)

--

 
19-12-14 20:07  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Z tymi śrubami napędowymi mam identycznie i często zapominam o poprawkach.
W efekcie, jak obejrzysz Soryu to śruba jest "cała wstecz", a w czterech innych lewoskrętna (zamiast zmieniać układ piasty przykleiłem odwrotnie pióra). Z dwojga złego lepiej lewoskrętna :)

Przemyśl jeszcze wt. Może jako opcja? Nawet jeśli model jest zbudowany na jedną wręgę, można wykonać niewielkie moduły do wklejenia wewnątrz segmentów...

--
imagination+extrapolation

 
19-12-14 21:01  Odp: [G] USS Greeneville (SSN-772) 1:100
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No tak, dwaj zdolni projektanci, jeden wali łajby dwa razy za małe, drugi walnął dwa razy za dużego... Cooooraz bliżej święta... ;) A okręt piękny, chyba już gdzieś to pisałem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024