FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-12-14 17:09  [Galeria] Mercedes L4500 Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Czołem!
Jeszcze w 2014 udało się dokończyć owy model. Wydawnictwo jak w tytule, autor: Mariusz Kita -znany i lubiany. Model wykonany w (raczej) standardzie. Jedyne moje modyfikacje to wzbogacenie bieżnika kół o kilkaset części. Na pace znalazły się elementy z modelikowego Mercedesa L 3000. Bardziej mi się podobały niż te beczki i kanistry z wycinanki. Choć w czasach kiedy kleiłem Mercedesa L 3000 byłem jeszcze młodszy i jeszcze głupszy, to na szczęście zostawiłem sobie te wszystkie beczki, skrzynki i kanistry. Ponadto pocieniowałem je suchymi pastelami. Jeśli o sklejalność chodzi to większych zastrzeżeń nie mam. Opis dość lakoniczny, ale kilka wątpliwości rozwiał, rysunki też od biedy mogą być (choć w najnowszym willysie tego autora ta kwestia wygląda o niebo lepiej, może to ingerencja wydawców?). Generalnie bardzo miło się go sklejało. Autora chciałbym pochwalić jeszcze za podjęcie się tego tematu. Jak dla mnie pojazd piękny w swej brzydocie. Mam jeszcze ciche marzenie aby ktokolwiek podjął się opracowania tego brzydala czyli Mercedesa L 10000 albo Bussinga
Teraz zdjecia:






I porównanie wielkości z kadłubem T-26

PS Opony aż tak się nie świecą w rzeczywistości, lampa zrobiła swoje ;)

Przy okazji chciałbym Wam modelarze złożyć życzenia. Oby te święta upłynęły Wam w miłej atmosferze, a pod choinką znalazło się to o co powinno :). W nowym roku natomiast życzę zdrowia, cierpliwości i czasu, którego zawsze jest za mało.
pozdrawiam
Piotr

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
18-12-14 17:21  Odp: [Galeria] Mercedes L4500 Answer 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak dla mnie wykonanie SUPER !!! Szkoda,że nie zmodyfikowałeś atrapy chłodnicy,bo ta oryginalna wygląda tandetnie. Ale całość prezentuje się Świetnie !!!

 
18-12-14 17:50  Odp: [Galeria] Mercedes L4500 Answer 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie sklejony model. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-12-14 17:53  Odp: [Galeria] Mercedes L4500 Answer 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kita projektuje pojazdy tak jak trzeba. Że da się to skleić w rozsądnym czasie. I wygląda wystarczająco dobrze. Niektórzy jak wytworzą projekt to wykonanie równa się katastrofie humanitarnej. Tego L 4500 mam na wierzchu górki , tylko się muszę wygrzebać z tzw. zdetalizowanego modelu.

 
18-12-14 18:17  Odp: [Galeria] Mercedes L4500 Answer 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Baaaaardzo sympatyczny i, przede wszystkim, kapitalnie sklejony model. Gratuluję. Jedyne co mnie lekko rozczarowuje to to, że te kilkaset części na bieżniku jest tak trochę mało widoczne...
Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024