FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-12-14 19:36  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Greg77   

Unikaj kobiet jak ognia. Jak ja zazdroszczę tych 3 tygodni!!
Potem dostaje się tylko hasło"Zbieracze kurzu" i "przecież taki już masz!!(jeżeli chodzi o dowolny model,czołg-masz,samolot-masz, okręt-masz)"
Ehh młodość!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
15-12-14 19:49  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

30 lat i młodość? Dobre, zapamiętam. A kobietę trzeba sobie umieć wychować ;-)

 
16-12-14 08:35  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Udowodnij, napisz poradnik-autobiografię...albo zamilknij, albowiem nikt ci nie wieży. Ba, ktoś gotów cię jeszcze wyśmiać:)

Post zmieniony (16-12-14 08:35)

 
16-12-14 13:16  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No dobra, tak naprawdę to było trochę inaczej:

1. Kleję modele i słyszę że "tyle nad tym siedzę"
2. Biorę się za granie w Wiedźmina i słyszę, że "tak dużo nad tym siedzę"
3. Zostawiam Wiedźmina, wracam do modelu i słyszę z ulgą, że "już tyle nad tym nie siedzę" i w ogóle dobrze, że wróciłem do modelu.

Zupełnie jak w tym dowcipie z rabinem i kozą.

 
17-12-14 23:12  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

he, szalona kobieca logika :)
wychować, może i tak. na pewno dobrze jest dobrze trafić :)
ja swojej żonie powiedziałem, że jest taki model co to po sklejeniu ma ponad metr rozpiętości (B-17 z MM) - oczy jej się zaświeciły i usłyszałem - o taak, zrób taki, powiesimy dzieciom w pokoju pod sufitem :D czyli można dobrze trafić :)

 
24-12-14 00:33  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Brnę dalej z silnikiem. Pierwsze dziewięć cylindrów wykonałem metodą partyzancką i prawdę mówiąc wyszły bardzo średnio.

Na szczęście będą w drugim rzędzie i wszystkie te szpary na 1mm będą odwrócone tyłem. Pokombinowałem jednak trochę i cylindry w przednim rzędzie zrobiłem już dużo bardziej metodycznie. Z patyczka do szaszłyka zrobiłem sobie kopyto do zaokrąglania elementów.

Dzięki niemu szybko i elegancko ukształtowałem każdą połówkę cylindra, sklejając jednocześnie górny łuk cylindra. Następnie na kopycie skleiłem połówki cylindrów ze sobą i dopiero tak sklejoną całość osadzałem na okrągłej podstawce. Efekt jest bez porównania lepszy.

Niestety, nie mam za bardzo pomysłu jak skleić te małe zakończenia cylindrów w których będą osadzone popychacze tłoków. Wykonałem dwa na próbę, ale skończyło się totalną porażką: jakiś 10-15 minut pracy na jeden, w dodatku z wątpliwym efektem końcowym. Próbowałem zrobić kopyto do kształtowania tych elementów, ale tutaj patent się nie sprawdza, bo elementy za drobne. Liczę, że może wpadnie mi jakiś pomysł jak to sensownie wykonać, a póki co postanowiłem wziąć się nieco za kabinę.

Jak już to skleiłem do kupy, to stwierdzam, że coś jest nie tak z proporcjami w tej kabinie: fotel w rzeczywistości miałby szerokości 66cm, uchwyt drążka jest na wysokości barków pilota, a pedały odsunięte strasznie daleko.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:51)

 
24-12-14 14:26  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Zwijanie takich elementów na cylindry robię inaczej: wycinam, fazuję stykające się krawędzie, retuszuję, kładę zadrukowaną stroną na miękkiej podkładce pod myszkę, zwilżam śliną modelarską, kształtuję (przeciągam, roluję po elemencie) drutem stalowym np. 1 mm do momentu zwinięcia elementu (nawet w mniejszą rurkę). Po wyschnięciu (2-3 minuty) element doskonale trzyma kształt, wystarczy tylko zetknąć krawędzie i przeciągnąć klejem...
Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-12-14 22:47  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dzięki za radę. Nie wiem czy umiałbym zrobić fazowanie poprawnie - spróbuję następnym razem. Próbowałem nawilżania, ale kończyło się kiepsko. Ten papier ma straszne tendencje do rozwarstwiania i mam poczucie, że bez nawilżania szło lepiej.

Dzisiaj rano zrobiłem prawą stronę kabiny. Lewa jest w trakcie robienia, ale skończę pewnie dopiero po powrocie z wyjazdu sylwestrowego.

EDIT: Aha, jeszcze jednym z sekretów leżących za lepszym wykonaniem drugiej partii cylindrów było przeproszenie się z wikolem. Okazał się znacznie lepszy do tego zadania niż klej szewski z prozaicznej przyczyny: lepiej i szybciej łapał na małych powierzchniach styku w postaci kilku mm krawędzi.

Post zmieniony (05-01-19 21:51)

 
27-12-14 01:04  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

te małe zakończenia cylindrów to wydaje mi się że to są gniazda zaworowe (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi)
patrzę na rysunki montażowe, nijak mi nie wychodzi co gdzie powinno być. mniemam że podstawą jest 9e, górą 9f, a "poszyciem" 9g. natomiast na to wszystko idzie 9h. domyślam się, że Twoim zaś problemem jest sklejenie ze sobą części 9 e, f, g.
na Twoim miejscu, takowe rozwiązanie odesłałbym do kaduka i zmontował sobie takie gniazdo z kartonu piwnego (grubość 2mm) wyciętego w kształcie np 9e. na górę dał 9h. nie bawił się w żadne wycinanie w tym otworów na popychacze. zaś jako jako sam popychacz zastosowałbym cienką igłę od strzykawki. igły są bardzo ostre i w - nawet zaimpregnowaną CA - piwną tekturę, wejdą jak nóż w masło :) całość zaś, pomalował na odpowiedni kolor
sklejanie tego tak jak chciałby projektant, to mogłaby być już ciężka ekwilibrystyka
joł

--

 
27-12-14 17:34  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nie mam przy sobie wycinanki, więc nie odniosę się do numerów części. Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem było naklejenie góry i dołu tych gniazd zaworowych (?) na tekturę i sklejenie ich razem, bez zabawy w oklejanie paskiem. Nie wiem jeszcze jak z tego wybrnę. Może faktycznie nakleję te wycięte części na tekturę i zrobię wycinanie i retusz jeszcze raz. Robota głupiego, bo będę powtarzał raz wykonaną pracę, ale tak przynajmniej dam radę to zrobić. Mogłem pomyśleć wcześniej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024