FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
21-12-14 12:04  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Przepraszając wielbicieli kaszanki na płaskim pokładzie, tfu tacy umieszczam salceson.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-12-14 12:26  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
rysiu62   

Bełkot.

 
21-12-14 12:35  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Teledzin - dzieki za uznanie - nie sadzilem ze kiedykolwiek z Twojej strony czyli mojego wiecznego adwersarza przeczytam taki tekst skierowany do mnie. Dzieki doceniam to.

Sven - racja nie chodzi zeby sie licytowac czy prezentowac drogie materialy ale tak sie jakos dziwnie sklada ze czesto te drogie materialy sa najlepsze bo sa - no zgadnij - najwartosciowsze... a to co jest wartosciowe z reguly jest drogie - ot taka zasada.
Ja podalem tylko kilka przykladow. Sami wiecie ze w dalszym ciagu sa odkrywane nowe materialy i nie tylko rysunki stoczniowe ale nawet zdjecia kosztuja.
Skoro to nie bedzie majatek to zakup z 10 zdjec z maryland silver z prawem do rozpowszechniania i zarzuc na forum ... wtedy pogadamy.

Ramm w dalszym ciagu nie lapiesz bazy.
Rozumiem ze znasz roznice pomiedzy planami wydanymi komercyjnie a planami stoczniowymi z NMM lub innego muzeum......?

Reszta tak jak Rysiu napisal - belkot. Zupelnie niepotrzebny. Brawo za posprzatanie ale to zapewne nie koniec wiec trzymajcie miotly w pogotowiu.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
21-12-14 13:47  Odp: [G] HMS
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Ja widze w tym modelu taki maly problem.Warto by okreslic na jaki okres jest on prezentowany.MacGregor pisal ze na 1941 rok co nie jest precyzyjne w tym wypadku.Albo jest to model na wczesny 1941 rok do lipca tego roku albo od lipca 1941 do stycznia 1942.
Na widocznej surowce aranzacja rufy wyklucza wyglad nadbudowki dziobowej ...albo na odwrot.Poki Grzesiu nie okresli sie w tym watku ktory okret robi troche bez sensu jest zeby cos tutaj dokladac.Ja bym zrobil te pozniejsza majaca wciaz to samo malowanie
ale z dalszymi malymi modyfikacjami...no ale nie moj model.

O calej otoczce zdobywania planow,polityki roznych wydawnictw itd chetnie porozmawiam ale to nie w tym watku.

--

Post zmieniony (21-12-14 15:27)

 
21-12-14 14:02  Odp: [G] HMS
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oczywiście że nam różnice, plany z NMM posłużyły do stworzenia planów komercyjnych. Od tego kto te plany przerysowywał zależy ich jakość.

Potem ktoś bierze te przerysowane plany komercyjne, kreśli na nowo swoje w innej skali i ich jakość spada.
Dlatego dopóki nie zostanie napisane z jakich źródeł został opracowany model dopóty będę korzystał ze swoich i wyrażał własną opinię, która jest jak dupa - każdy ma swoją.
--

Post zmieniony (21-12-14 14:16)

 
21-12-14 14:49  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No widzisz Ramm jednak mozna w miare kulturalnie sie wyrazac.
Masz racje odnosnie ewolucji lub raczej spadku jakosci planow z kazdym kolejnym ich wcieleniem. Po za tym kazdy przerysowujacy moze zrobic babola, czegos niedopatrzyc lub po prostu zle zinterpretowac i taki babol idzie w swiat powielany przez kolejne pokolenia ;-) pomijam juz kwestie zakladania z gory ze dana jednostka mozna zaprojektowac wg. planow blizniaka badz jednostki bardzo podobnej bo w rozrachunku ogolnym nie trzyma sie to kupy i na koniec wyglada groteskowo.
Wiem cos o tym bo sam lat temu z 25 .... zbudowalem USS "Maryland" na kadlubie od "Californii" z 1944 roku ( buda byla inna :-)) .... ale wtedy pod koniec lat 80 tych czy 90 tych nikt nie slyszal o Maryland Silver czy Drydocku a kupienie czegokolwiek za granica dla mnie bylo jak wyjazd na Marsa. Ale mamy rok 2014 za chwilke 2015 i nie wypada korzystac z materialow ktore bylo akceptowalne -dziesci lat temu. Nie mam na mysli oczywiscie stoczniowek tylko plany komercyjne typu Sambrock, Norman Ough itp.

Ramm ja wielokrotnie w poprzednich latach zadawalem to samo pytanie ktore Ty zadajesz i zgadnij..... czesto brak bylo jakiegokolwiek odzewu. Ale Grzegorz to jest klasa sama w sobie o czym wszyscy wiemy i z pewnoscia odpowie na takie pytanie.

Kazdy ma prawo do swojej opinii po to chyba sa fora?

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
21-12-14 17:11  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Mambo_Leo 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
a nie dało by rady zamienić te dyskusje w coś co zwykłym modelarskim zjadaczom chleba dało by wiele radości np. HMS Warspite w skali 1:200. Niby jest ten model opracowany, ale na kredzie niestety. Wydaje mi się, że pewnie nie tylko ja bym taki skarb przytulił - dlatego zapodaje temat, może właśnie Pan Grzegorz by coś takiego opracował, albo ktoś inny - dla mnie to naprawdę wszystko jedno, aby tylko model był w miarę sklejalny i dawał w ten sposób dużo radości w trakcie jego budowy.

 
21-12-14 20:35  Odp: [G] HMS
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Szanowni koledzy, Grzegorz upoważnił mnie do przekazania podziękowań za ciepłe słowa od braci modelarskiej w sprawie modelu i prosił powiadomić Was że odpowie na pytania i "zarzuty" po powrocie ze szpitala.

Niestety Grzegorz w dniu dzisiejszym miał wypadek samochodowy w wyniku którego ucierpiał i przez jakiś czas nie będzie mógł uczestniczyć w życiu naszej społeczności.
Mam nadzieje że szybko wróci do zdrowia czego mu życzę jako wieloletni przyjaciel.

Proszę nie zadawajcie pytań w sprawie wypadku, są to prywatne sprawy Grzegorza i jeżeli będzie chciał to ujawnić to może za jakiś czas o tym powie. Na tą chwilę stan zdrowia Grzegorza nie jest zły ale daleko jest do normalnego - najważniejsze że żyje. Szkoda tylko że miało to miejsce przed tak rodzinnymi świętami jakimi są Święta Bożego Narodzenia.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Post zmieniony (21-12-14 20:37)

 
21-12-14 20:43  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jako szkutnik, modelarz i zwykły człowiek - Grzesiek, jestem z Tobą!
Będzie dobrze!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
21-12-14 20:56  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Przykra sprawa szczegolnie w takim okresie jak ten.Niech szybko dochodzi do zdrowia czego mu serdecznie zycze.

--
Royal Navy first !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024