FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 41Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
05-03-15 18:31  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jak konstruowali tę Vistulę to musieli się nieźle nagimnastykować. Oj nieźle ! A do tego wszystko na kalce technicznej, nie ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
05-03-15 19:16  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oczywiście, że na kalce technicznej rysowane i to tuszem, grafionami, rysunki opisane pismem technicznym - to była robota! Teraz młodzi nie zdają sobie z tego sprawy co to za praca była. Przeszedłem przez to w Mielcu i jakoś żyję. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-03-15 19:19  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nazewnictwo właściwie jest bez zmian do dnia dzisiejszego,ale kalki technicznej to już nie ma. Teraz wszystko robi się na komputerach. Zanika sztuka kreślarska jak to zauważył Jarek :( Co do gimnastykowanie,to mogli to troszkę uprościć.Miał bym mniej babrania się :))

 
05-03-15 20:40  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

OSTOJA, do wymienionego przez Ciebie sprzętu niezbędnego do powstania rysunku dodałbym nieodzowne na całym etapie kreślenia - ŻYLETKI !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
05-03-15 22:09  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A ja 20 lat temu kopiowałem rysunki 126p i Cinquecento na analogowej kopiarce!!! Śmierdziała amoniakiem jak stado skunksów, i robiła takie niebieskosine wydruki :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-03-15 23:03  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Część pewnie potrafi,ale jak to zauważyliśmy wcześniej - ta sztuka zanika.

 
05-03-15 23:26  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Tak mi się przypomina: deska kreślarska, przykładnica, ekierki o różnych kątach, kątomierze, cyrkle z wymiennymi końcówkami, rapidografy, tusz, kleksy, żyletki, kalka, skrobanie pomyłek (czasem na wylot !), nawet szablony do pisma były (pochyłe i proste), biała taśma "gęsia skórka" do oklejania krawędzi - czy to wszystko można kupić gdzieś teraz (oprócz alledrogo) ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-03-15 08:05  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rapidografy to późniejsza bajka, wpierw były grafiony. Deska kreślarska i przykładnica owszem ale tylko na studiach, ja już pracowałem na Kulmanach firmy Skala a potem na Reisach z DDR'u. Później trzeba było przekwalifikować się na AutoCad'a dziesiątkę i SolidWorks'a. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-03-15 17:07  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To, i wiele..., wiele..., więcej:



W ciągłym użyciu, choć już bardziej hobbystycznie niż praktycznie, ale zawsze na pewno wygodniej niż w komputerze.

AutoCad od ver.2000 w górę choć sporadycznie. TurboDRAW sporadycznie. Czasem Rhino3D i InteliCAD. O rożnej maści wynalazkach nie wspominam bo to jakieś epizodyczne romanse....

A tak naprawdę najprzyjemniej robi mi się ołówkiem na zwykłej kartce papieru ;-)

I dalej będę zazdrościł ZbiG-owi i OSTOI, że w szkole programowo przymusili ich do ładnego pisma technicznego, a mnie jakiś kretyn w ministerstwie edukacji zabrał lekcje kaligrafii (sic!) po 2latach nauki ;-(

Pozdrowienia z zaświatów.

__________________________________________________________________

PS: jeszcze nie raz wam się "dziadki" prze zemnie łezka w oku zakręci ;-) Mimo, że niejednego z was mógł bym być synem ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-03-15 17:48  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja też lubię pracować analogowo.Lepiej rozeznaje się w planach modelu.Aczkolwiek na kalce rysowałem chyba tylko raz w zawodówce.

A wracając do Vistuli,to zrobiłem na przednią oś koła technologiczne i pobawiłem się znowu w kablarza.Napotkałem mały problem.Przymiarka akumulatorów po zamontowaniu tych napędów,pasków i kątowników ukazała,że są za duże ! Oczywiście,żeby nie było,są robione na podstawie oryginalnych wymiarów z katalogu. Musiałem zrobić nowe,mniejsze.Na zdj.nr 1 - po lewej nowe bateryjki,po prawej poprzednie. Zdj.nr 2 przedstawia nowe akumulatory.Zrobiłem od razu mały zapas na przyszłość :)))



Półkę pod akumulatory także zrobiłem nową.Całość przykleiłem już do modelu, podłączyłem kabelki i zrobiłem mały retusz.



Dokończyłem także elektrykę silnika.



A tu takie zdjęcie co by Boguś nie pisał,że mam tylko jeden zestaw bateryjek i podmieniam między modelami



--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 41Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024