FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-11-14 21:39  [R/G] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zdjęcia z relacji
Galeria końcowa

============================================

Po ostatnim modelu powiedziałem sobie, że robię sobie przerwę do końca roku. Chyba się nie udało... Po dwóch dniach przeglądania wycinanek z półki wybór padł na P-47 Thunderbolt. Pomyślałem, że skoro ostatnio skończyłem Thunderbolta II to dobrze będzie mieć do kompletu starszego brata :-)

Opracowanie chyba jest znane. W sieci można znaleźć kilka galerii i relacji, chociaż na Konradusie akurat jest tylko jedna niedokończona relacja. Autorem opracowania jest Łukasz Fuczek. Jeśli wierzyć komentarzom w sieci to spasowanie jest bezproblemowe, co póki co się potwierdza. Ponoć jest jakiś łatwy do naprawienia babol przy klapach podwozia. Niestety, opis budowy to totalna fuszerka. O ile jeszcze przeżyję opis słowny sprowadzający się do stwierdzeń, że wszystko robimy w oparciu o rysunki montażowe, o tyle ubogość i niekompletność wspomnianych rysunków zasługuje na krytykę. Na szczęście numeracja części w przybliżeniu odpowiada kolejności klejenia i póki co nie miałem problemów z wydedukowaniem co i jak. Wycinanka zaimpregnowana caponem.

Na zdjęciu powyżej widać jeden z moich modelarskich zwyczajów: na każdym modelu wpisuję na jednej z wewnętrznych części datę rozpoczęcia budowy. Ktoś jeszcze tak robi? :-)

Przymierzam się też wstępnie do silnika. Cieszyłem się na myśl o szczegółowej makiecie silnika, ale jak przyszło co do czego, to przyznam, że trochę zwątpiłem. Ponad 200 części. Pocieszam się, że jak skopię to po sklejeniu osłony silnika i tak mało będzie widać. Wycinanie idzie mi póki co dobrze. Boję się natomiast trochę o klejenie tej drobnicy.

--

Post zmieniony (10-02-19 16:18)

 
14-11-14 21:45  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Na Konradusie jest też jedna galeria tego modelu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=227460&t=227460&filtr=2&page=1

Powodzenia!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
14-11-14 21:48  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 1:33
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Killy, poradzisz sobie, wierzę w Ciebie.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
15-11-14 00:15  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Killy, ja robię podobnie. Tylko, że datę rozpoczęcia budowy piszę na prostokąciku z tektury i wklejam
go do wewnętrznej strony wręgi kadłuba samolotu bądź okrętu, czołgu też. Dodatkowo zawsze
wklejam do szkieletu jeden grosik, na szczęście i by ten model był chociaż wart ten jeden
grosz.... czasem daję jednego centa.
Powodzenia w budowie modelu !!!

 
16-11-14 22:26  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Oo, oo! Mam go zakolejkowanego. Będę podglądał.
A elementy silnika możesz odlać z żywicy - niedawno popełniłem takiego szwiecowa m-62

 
17-11-14 06:48  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Killy, proponowałbym abyś także impregnował caponem krawędzie wyciętych wręg, ułatwia to późniejsze szlifowanie i nie powoduje rozwarstwienia kartonu.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
17-11-14 07:09  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kmicic >> odlać z żywicy? Nie, nie podejmuję się.

Propeler >> nie słyszałem o takim patencie. Spróbuję. Do tej pory krawędzie impregnowałem cyjanopanem.

Choroba zatrzymała mnie w domu przez weekend, więc miałem czas posiedzieć trochę nad modelem, ale póki co nie daję jeszcze fotek. Coś mi się wydaje, że na kolejny model wybiorę coś bez makiety silnika.

 
17-11-14 07:11  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Silnik to jedno ale osłona do niego to dopiero wyzwanie. Powodzenia

 
14-12-14 20:31  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mała niby-aktualizacja, żeby nie było, że prace nie idą do przodu. Chociaż uczciwie przyznaję, że ostatnie 3 tygodnie upłynęły pod znakiem grania w Wiedźmina i czasu na model nie było. W każdym razie walczę z silnikiem. Tak sobie to wychodzi, ale według mojej oceny większość niedoróbek będzie zamaskowana, więc nie stresuję się tym jakoś bardzo. Jak widzicie na zdjęciach części są bez retuszu. To dlatego, że postanowiłem wyretuszować dopiero po sklejeniu tylko te krawędzie, które będą widoczne od przodu.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:48)

 
15-12-14 18:06  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

3 tygodnie grania - taki to pożyje :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024