FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
19-12-16 18:58  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolejny kawałek puzzli gotowy.

Cały czas pnę się w górę nadbudówki.

Dorobiłem na niej relingi:



Jestem z nich umiarkowanie zadowolony. Użyłem jeszcze cieńszego stalowego drucika na pionowe słupki. Przyklejenie poziomych drucików nie było proste. Słupki były tak gładkie, że zaschnięty SG z niego zjeżdżał jak po ślizgawce i poziome druty są przyłapane niezbyt mocno. Od razu uprzedzam potencjalne pytania. Poziome druty mają ok. 0,1mm i nie, nie mam cieńszych drucików – będzie tak samo jak w poprzednich niszczycielach.

Do tego jeszcze więcej drobnicy:





Szczególnie dały mi się e znaki te koszyczki na sieci. Cienkie toto, wiotkie. W środku symulacja sieci. Po prostu ponaklejałem kawałki drucików (0,5mm średnicy). Mam nadzieję, że jak się pomaluje, to będą dość ładnie imitowały pełne kosze…
Reszta nie stanowiła nic trudnego do wykonania – po prostu pracowite elementy, bo składające się z wielu drobnych detali.

A okapniki poprawiłem - zdarłem te najbardziej krzywe i uzupełniłem braki.

--

Post zmieniony (19-12-16 19:02)

 
19-12-16 19:24  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

SZACUN !
- Brawo Ty :-)

 
08-01-17 21:27  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolejny fragment okrętu gotowy.
Na początek jednoobrazkowa historia żaluzji na kominie – chciałem je zrobić lepiej niż na Leutze i zrobiłem z przyklejonych pod skosem paseczków 0,6mm. Jest ich koło 20 na żaluzję.



To metalowe na środku to nie gwóźdź do krokwi a szpilka.
A teraz już zdjęcia gotowych kominów. Najpierw przedni:



Tylny był nieco bardziej skomplikowany:



I żeby na pomoście przed kominem nie było pusto 36’ reflektor:



Tym razem bez większych opisów – elementy klejone tak jak przy każdym z dotychczasowych okrętów.

--

Post zmieniony (08-01-17 21:28)

 
09-01-17 20:51  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
indianscout   

Skąd Ty bierzesz takie wielkie jednogroszówki?Skoro reflektor ma 36 cali to ja jednogroszówka ma około 2,5 metra...

 
14-01-17 10:56  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Uzupełniając brakujące elementy w środkowej części okrętu skleiłem maszt.

Zabawy było baaardzo dużo. I do tego klejenie praktycznie tylko drutów na SG. Ale chyba warto było się zabawić ;-)

Jaki wyglądają druty każdy widzi. Pomimo że wszystko klejone było powoli i ostrożnie, to wielokrotnie coś się roz…kleiło, bo zawadziłem, dotknąłem - potem musiałem sobie trochę pogadać (cytował nie będę). Z uwag ogólnych. Dzwon okrętowy zrobiony metodą prostą i skuteczną. Opiłowałem koniec patyka i wytłoczyłem w foli rozgrzanej nad świeczką.

A teraz już sedno, czyli zdjęcia.






Jeszcze uwaga co do wymiarów elementów. Na samym czubku masztu są takie 2 światełka po bokach (walec z kółkiem na wierzchu). Światełko ma 1mm średnicy.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-01-17 11:33  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jako że z klejeniem drutu miałem troszkę do czynienia , to podziwiam Twoją pracę . Wiem ile to wysiłku by wszystko się jakoś razem trzymało .
Może się przyda taka rada , ja światła kleję z krążków wyciętych z kartonu barwionego . Naklejam jeden na drugi az uzyskam odpowiednią wysokość . Od góry i od dołu szary . Jeśli chcesz mieć szklane , to wycinam kółeczka z folii do bindowania . Wycięte kółka po sklejeniu tworzą coś na kształt bałwanka , dzięki czemu przypominają prawdziwe światła .


--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
14-01-17 11:43  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pomysł niegłupi. Skorzystam następnym razem nie będę nawet próbował rozklejać tego SG). Musiałbym tylko przyklejać je po pomalowaniu - ale to chyba nie byłby problem ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-01-17 11:44  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewnie, że warto było się zabawić. Niesamowicie ten maszt wygląda.
A światła można też zrobić z żyłki odpowiedniej średnicy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-01-17 12:27  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Maszt i cała wykonana praca wygląda kosmicznie, ale powiedz, czy Ty się jakoś chronisz przed oparami SG czy na Ciebie to w ogóle nie działa ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-01-17 16:28  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Niewiarygodne rzeczy wyczyniasz Waszmość z tymi drucikami. Naprawdę tylko pozazdrościć.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024