FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-12-14 08:45  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mała zajawka z wczorajszego wieczoru.

Oto jeden z bubli tego opracowania.



Autor opracowania zapomniał że na wręgę ma być naklejony jeszcze pokład co wydłuża poszycie o 1mm. Więc musiałem sobie poszycie dorobić.

Więcej kwiatków wieczorem. Powinienem mieć wtedy aparat który robi dobre zdjęcia przy sztucznym świetle.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (13-03-15 15:22)

 
10-12-14 20:07  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Zmagań z modelem ciąg dalszy. Pomimo błędów przyjemnie się go klei.
Ale jeśli ktoś będzie chciał go kleić to opiszę kilka problemach z jakimi się zmierzyłem na tym etapie.

Ogólnie poszycie modelu zostało skończone. Teraz detalizacja (podpory itp) i malowanie.

Postanowiłem zmienić całkowicie dno. Nie wykorzystałem części z wycinanki więc nie wiem czy były spasowane dobrze czy nie. Ograniczyłem szpachlę do minimum. Jest tylko na opływowych bokach kadłuba. Reszta została pokryta cyjanopanem i doszlifowana do gładkości Teraz jeszcze nie widać efektów. Ale po pomalowaniu wszystko powinno być ok.



Jestem bardzo zadowolony z ryflowanych pokładów. Już na tym etapie model wygląda z nimi fajnie.



Pokłady to konieczność ponieważ w modelu nie zadrukowano odpowiednio pokładu na śródokręciu.



Kolejnym problemem były za krótkie burty o 1mm. Musiałem zredukować grubość ostatniej wręgi. Nie wpłynęło to na kształt kadłuba. Zrobiłem to już po naklejeniu burt.



To tyle na dziś,

--

Post zmieniony (16-04-15 09:25)

 
18-12-14 09:44  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam wszystkich.

Dzisiaj mała aktualizacja.

Model jest wciąż przed malowaniem i przed żmudnym etapem osuwania wszelkich nierówności itp.

Ustaliłem sobie które elementy musze wykonać przed malowaniem. Zostało ich już bardzo niewiele.

Niestety wycinanka jest bardzo niedopracowana. Myślałem że to tylko ten pokład (brak tekstur) ale okazało się że ma ona tak wiele błędów że postanowiłem je tutaj analizować żeby każdy kto będzie kleił ten model miał jak na dłoni czego się spodziewać.

Najpierw wykonałem wystające elementy pokładu. Musiałem je pogrubić tak aby łącznie wszystkie elementy miały 1mm. (dodatkowy komentarz na zdjęciu)



Później zabrałem się za drobnice na dziobie. Okazało się że brakuje części.



Wykonałem też podpory pod wystający pokład kotwiczny



Następnie zabrałem się za śródokręcie. I tu niestety brakowało sporo elementów które były narysowane na rysunku montażowym.



W międzyczasie pracowałem nad urozmaiceniem ubogiego zestawu czołgów z wycinanki.

Zamiast 4 Ka-Mi będą 2 czołgi Typ 95 Ha-Go, 1 Ka-Mi i jedna ciężarówka sześciokołowa Typ 94.

Tak mniej więcej będzie wyglądał czołg Ha-Go:


Obecnie pracuję nad ciężarówką Typ 94.

Pozdrawiam i do kolejnej odsłony.

--

Post zmieniony (16-04-15 09:28)

 
18-12-14 11:51  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Kuba
Podglądam Twoją relację i jak widac, na tak mały projekt, tych błędów w opracowaniu już sporo wyszło.
Bardzo dobrze że na nie wskazujesz.
Pokłady ryflowane to rewelacja.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-12-14 13:09  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Niestety, widzę że szybkość projektowania i chęć "uplasowaia" na rynku jak najwięcej projektów sprawia że dużo nowych modeli nie nadaje się do sklejania w standardzie.
Ostatnio miłośnicy japońskich okrętów nie mają za lekko..
Pzdr

 
03-01-15 10:36  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć wszystkim!

Z racji noworocznego urlopu porobiłem coś w moim SBT.

Zrobiłem przednią ścianę pod nadbudówką. Niestety kolejne problemy. Nie wiem dlaczego autor zdecydował się na zmianę w projekcie w stosunku do modelu testowego. Zrobiłem małe porównanie na fotce poniżej. Dodałem do części drabinkę i drzwi.



Następnie zrobiłem podstawę pod komin na śródokręciu. Tu na szczęście dla odmiany nie było problemów.



Oraz podstawę pod działko 25mm przed nadbudówką. Tu musiałem skrócić kolumnę o 2 mm bo była za wysoka. Ostatecznie wymieniłem ją i zrobiłem z patyczka po lizaku.



Przydałoby się teraz pomalować ten model ale jakoś mi się nie chce wszystkiego rozkładać;) puki co zrobię komin i nadbudówkę. Dopiero potem już będę musiał pomalować bo nie będę mógł kontynuować prac.

Do następnej odsłony.

--

Post zmieniony (16-04-15 09:30)

 
03-01-15 12:01  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
mardru   

Witam. Mam na warsztacie od jakiegoś czasu ten okręcik i niestety musiałem go odstawić. Nerwy wysiadają próbując poniekąd ładny desantowiec skleić. Podglądam i morze wrócę do tematu jak szanowny kolega uwypukli wszystkie błędy. Swoją drogą na śródokręciu brak części /zaznaczona na pokładzie ryflowym/ i bardzo dobrze, na modelach 1/350 tył nadbudówki jest płaski. Co do podstawy działka to modernizacja pierwsze egzemplarze nie miały jej. Zresztą na ubogiej dokumentacji zdjęciowej raz występuje raz nie. Pewnikiem ciężko będzie o zrobienie konkretnego egzemplarza. Część tych okręcików służyła do transportu powojnie morze internet coś pomorze. Powodzenia w budowie.

 
04-01-15 13:36  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Bardzo świeża aktualizacja dzisiaj.

Rozpocząłem malowanie modelu. Najpierw dno otrzymało pierwszą warstwę. Do malowania dna używam rozcieńczonej farby Humbrol 100 nakładaną aerografem. Po nałożeniu zobaczyłem że w kilku miejscach miałem drobne szpary dlatego je zaszpachlowałem i oszlifowałem. Dzisiaj wieczorem nałożę drugą warstwę.



--

Post zmieniony (16-04-15 09:22)

 
04-01-15 18:15  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nieraz już myślałem, że wszystko jest wygładzone na cacy, a tu po malowaniu wychodziły różne takie :). Ale to są uroki malowanych modeli.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-01-15 12:12  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
mardru   

Witam. Kolego zwróć uwagę na wysokość pasa czerwonego, na zdjęciach on sięga do pewnej wysokości tak że fragment rufy oraz dziobu z dołu jest koloru szaromorskiego. Oile mi wiadomo to IJN stosowała trzy odcienie tego koloru / zależnie od stoczni czy coś w tym rodzaju/ Istnieje jedno zdjęcie w kamuflażu, niestety czarno białe tak że nie wiadomo jakie kolory zastosować. Pozdrowienia

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024