FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 
19-01-18 18:00  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jakich odpowiedzi nie otrzymałeś?
Przecież i w telefonie i na pc mam całą choinkę korespondencji.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
19-01-18 18:17  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ludkowie, musicie sprawy handlowo-reklamacyjne załatwiać przez forum?!
Ten wątek się nazywa "żywiczne akcesoria do skali 1-25" i takich wpisów się spodziewałem, a tu jak zwykle.
:-(

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-01-18 18:22  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
pawcio37   

Na wiadomości wysłane 13.01.18 i 16.01.18 nie dostałem odpowiedzi. Poza tym w rozmowie telefonicznej (13.01.18) usłyszałem od Pana informację, że w poniedziałek skoro nie ma już na stanie zestawu do P40 Agata wyśle mi Pan coś za te zaginione części (239zł) innego więc w email wysłanym 13.01.18 napisałem co to miało by być i było na tą samą kwotę. Szkoda, że przy rodzaju przesyłki nie ma innego wyboru jak tylko list a nie ma Pan w sklepie wyboru innego rodzaju wysyłki np paczką 24/ paczką 48 (które w standardowej opłacie mają ubezpieczenie na 100zł) lub pobraniowej to wówczas nie było by pewnie teraz tematu.

 
20-01-18 10:40  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Smoku, wątek informacyjny wątkiem informacyjnym, ale pozostawienie takiego wpisu forumowego Kolegi, a jednocześnie Klienta może zostać odebrane jako lekceważenie lub unikanie odpowiedzialności.
Inną sprawą jest, że w tym wypadku
moja odpowiedzialność kończy się na złożeniu reklamacji u dostawcy.

Pawcio37, zadzwoniłem po wyjściu z poczty i po złożeniu reklamacji z informacją, bo szanuję swoich Klientów.
Poinformowałem także, że zestaw do Agaty nie jest standardowym i nie mam ich więcej na stanie.
Obiecałem, że zobaczę, czy uda mi się taki skonfigurować.
Skoro już zmusza mnie Pan do przywołania naszych prywatnych rozmów, to wspomnę, co ustaliliśmy.
Jeśli będę miał elementy, by nowy zestaw skonfigurować to go wyślę. Jeśli jakimś cudem ten wysłany się odnajdzie lub dostanie Pan pieniądze z reklamacji to odeśle Pan zestaw lub kwotę.
Nie było mowy o wysyłaniu czegokolwiek innego,

Co do metod wysyłki, to tak działam od 10 lat i jest Pan pierwszą osobą, której paczka zaginęła.
List priorytetowy, który wysyłam przechodzi automatycznie po przekroczeniu gabarytu w paczkę oraz zmienia koszt wysyłki.
Dodatkowo w przypadku płatności Pay Palem za zamówienia zagraniczne stosuję częściową refundację kosztów wysyłki.
To chyba tyle wyjaśnień z mojej strony.

--

Post zmieniony (20-01-18 11:19)

 
20-01-18 12:15  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
pawcio37   

Z dokumentu jaki Pan złożył jako reklamację i przesłał mi jako dowód jasno wynika, że jeśli odnajdzie się przesyłka to poczta ma ją do mnie przesłać, ale jeśli zostanie uznana reklamacja (nieprawidłowo lub niezrealizowana usługa przez pocztę) to pieniądze dostaje zgłaszający reklamację czyli Pan. Jak na foto poniżej




"Inną sprawą jest, że w tym wypadku
moja odpowiedzialność kończy się na złożeniu reklamacji u dostawcy."

Prowadzi Pan sklep internetowy więc jako sprzedawca odpowiada Pan za całość świadczonej usługi, łącznie z dostarczeniem do miejsca wskazanego przez konsumenta. Jeśli więc z dowolnych powodów przesyłka nie dotrze do odbiorcy – sprzedający musi wysłać przedmiot ponownie lub zwrócić poniesione koszty.

Zgodnie z prawakonsumenta.uokik.gov.pl

"Jeżeli rzecz sprzedana ma być wysłana konsumentowi, to przedsiębiorca odpowiada za niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia towaru do momentu, w którym kupujący go otrzyma."

Nie wiem więc z czego wynika polityka sklepu skoro kupujący nie może sobie wybrać formy przesyłki sam tylko ma narzucone z góry (skoro koszt przesyłki i tak opłaca kupujący a nie sprzedający) a nie zawsze waga idzie z wartością przedmiotu, tak jak w moim przypadku 300g warte 239zł i wysłane listem poleconym priorytetowym, który nie posiada jakiegokolwiek ubezpieczenia. I jako że opłatę za zakupione przedmioty przyjmuje Pan z góry (przedpłata na konto, brak mozliwości zakupów za pobraniem) to w przypadku zaginięcia przesyłki traci tylko kupujący.

W takiej sytuacji jak jest obecnie jeśli zostanie uznana reklamacja to Pan dostanie dodatkowo pieniądze za reklamację a wcześniej dostał już Pan pieniądze (za to co ja wpłaciłem za zestaw do Agaty czyli 239zł) a ja będę stratny -ani pieniędzy ani towaru.

Na moje nieszczęście tylko Pana sklep ma to co mnie interesuje do kupienia w skali 1:25, ale gdyby był inny z takim samym asortymentem ale z formami przesyłki do wyboru (wysyłka paczką po przedpłacie niezależnie od wagi lub przesyłka pobraniowa) to oczywiście wybrał bym ten gdzie przesyłka jest bardziej przyjazna dla kupującego/klienta.

Post zmieniony (20-01-18 13:28)

 
20-01-18 12:52  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Staram się nie poddawać emocjom i irytacji, ale przychodzi mi to coraz trudniej.
Wg wyjaśnień pani z poczty wybór kwadracika "do adresata" powoduje, że odnaleziona przesyłka bądź kwota reklamacji tam właśnie trafi.
Mówiłem o tym Panu przez telefon, który sam wykonałem zaraz po złożeniu reklamacji?

Gdybym chciał, by pieniądze trafiły do mnie, to bym podał swój numer konta, a nie generował koszta jeżdżąc tam i z powrotem na pocztę.
Sprawa podobnie jak dla Pana jest denerwująca, ale poczekajmy na odpowiedź Poczty Polskiej.

P.S
Proszę Moderatorów o wydzielenie wpisów do.oddzielnego wątku np pt Reklamacja w PHA zagubionej.przesyłki.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
20-01-18 13:02  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
pawcio37   

Ta sytuacja mnie jeszcze bardziej denerwuje bo w tej sytuacji tylko ja jestem stratny bo Pan za zakupiony przedmiot ma pieniądze na koncie.
Byłem wczoraj na poczcie z wydrukowanym dokumentem reklamacji i powiedziano mi jak napisałem powyżej - jeśli znajdzie się zaginiona przesyłka to zgodnie z zaznaczeniem w druku reklamacji trafia do mnie czyli adresata, ale jeśli się nie znajdzie i reklamacja zostanie uznana to odszkodowanie pieniężne otrzymuje składający reklamację czyli nadawca przesyłki.

I jak mam się nie irytować w takiej sytuacji a chciałem tylko dokupić części do modelu czyli czegoś co miało mi sprawić przyjemność...

 
20-01-18 13:30  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jeśli uznana reklamacja trafi do mnie, to poproszę o numer konta i natychmiast ją prześlę, tu nie ma o czym dyskutować, bo to Pana pieniądze, nie moje.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
20-01-18 18:54  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pawcio37, nie rób "gównoburzy."... Sytuacja owszem, może być denerwująca ale jak znam Piotrka już od wieelu lat to zapewniam Cię, że nie zeszmaciłby się dla tych dwustuparu złociszy... Piotr prędzej pójdzie w straty niż zaryzykuje utratę dobrego imienia a już na pewno nie uwierzę, by mógł kogokolwiek oszukać celowo, to nie ten typ człowieka. Załatwcie to między sobą bez wylewania na forum bo to się robi trochę niesmaczne...

--
GG 6801515

 
20-01-18 20:37  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Seweryn 

 

Sorry, ale to nie kupujący ma czekać w nieskończoność z winy poczty. Na ebay taka sytuacja i momentalnie ma kupujący zwrot kasy.

--
Seweryn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024