FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
04-12-15 23:01  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak najbardziej popieram kolegę Kilminster! Jestem przeciwnikiem "plastiku" w modelach kartonowych;a już na pewno nie w takich ilościach, że w papierowym modelu z kartonu jest tylko wanna i wieża. Co prawda modele waloryzowane mogą posiadać elementy inne niż z kartonu ale kiedy w modelu jest ze 30% kartonu a reszta to plastik czy też inne materiały to chyba przestaje to być modelarstwo stricte kartonowe.

--
"To że nic nie mówię, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

 
04-12-15 23:49  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Matti jesteś zwolennikiem czystego kartonu. Ok,Twoja wola. Ale są modelarze,którym prosty model nie wystarcza. To kwestia dążenia do obranej wizji twórcy modelu. Dlatego jeden poprzestanie na tym co ma w wycinance, a drugi dołoży swoje dodatki i pomaluje. Po to są kategorie standard i open na konkursach. Każdy sklejacz wybiera swoją opcję-wolno mu. A rynek dodatków wychodzi mu naprzeciw.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-12-15 00:17  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Matti, a zastanawiałeś się kogo obchodzi to co myślisz? Jednym się podoba, innym nie. Zabronisz tym co chcą mieć więcej plastiku w papierze?

Temat dla osób które lubią dodatki, a Ty wpadasz i oznajmiasz "a mnie się nie podoba, jestem przeciwny" - i na co liczysz, że Piotr z Michałem przemyślą sprawę, posypią głowę popiołem i następne gąski z papieru wypuszczą?? Te 30% to sam wymyśliłeś czy widziałeś jakiś projekt ustawy?

Nie podoba się, to nie zaglądaj tu.

Prezesik, nie rozumiem czegoś. Dlaczego zawsze jak wpada taki gość który "jest przeciwny" itp ktoś zaczyna mu się tłumaczyć. Czy tak powinno być? Są jakieś przepisy? Tradycja? Kanony? Olej to. Po co tracić energię na to żeby "jedynym słusznym" tłumaczyć, ze jest miejsce w naszym środowisku dla każdego sklejacza, niezależnie od podejścia do materii.
To jest modelarstwo. Dla jednych sport, dla jednych sztuka, dla innych po prostu sposób na zabicie czasu. Szanuję Matti że nie lubisz plastiku, Twój wybór, ale już mniej to, że wpadasz tu i "WSZEM I WOBEC OZNAJMIASZ". No i co że nie lubisz. Ale inni lubią. I to powinno wystarczyć.

Krytyka tak, dyskusja tak, ale negatywna, pozbawiona merytoryki krytyka i ocenianie gustów innych, takie zwykłe krytykanctwo, temu zawsze będę przeciwny.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
05-12-15 00:47  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Andrzej ok zgadzam się z tym co mówisz; jest to moja opinia i nikt się z nią nie musi zgadzać : ) . Tylko nawet jeśli jest to klasa OPEN to chyba powinny być jakieś granice, w końcu to konkursy modelarstwa kartonowego. Zazwyczaj startuje w kategorii OPEN i pomimo iż nie ograniczam się tylko do oryginalnego opracowania tylko sam opracowuje modele oraz je maluje, dodaje wiele rzeczy od siebie to mimo wszystko staram się aby to były elementy wykonane z kartonu. Zapewne nie tylko ja obawiam się po prostu, że wyznacznikiem będzie ilość i możliwość zakupu gotowych elementów a nie ilość pracy włożona w wykonanie tego samego elementu własnoręcznie skoro już mówimy o konkursach - jest to po prostu nie porównywalne a klasa jedna . Jaki będzie sens oglądania elementów które zostały kupione gotowe i nawet nie z kartonu a nie podziwianie kunsztu modelarza który misternie "ulepił" coś własnoręcznie wkładając w to sporo pracy(tak "sporo pracy" każdy wie jakie hobby sobie wybrał). Dla niektórych pewnie przesadzam ale takie jest moje zdanie. Jeśli zaśmiecam wątek to proszę usunąć moje wpisy.

--
"To że nic nie mówię, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

 
05-12-15 09:33  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Czy świat składa się tylko z konkursów ???
Czy każdy MUSI bawić się z modelami mając w przesłani A CO NA TO REGULAMIN KONKURSU ???
Kleję bo lubię, kleję z czego chcę, a jak się komuś nie podoba niech na to nie patrzy.
Ja się tym bawię, a nie odstawiam ciężką harówę pod presją A CO NA TO KOMISJA.

Wolno mi mieć takie podejście ?
Wolno, a jak się komuś ono nie podoba, to jego problem.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
05-12-15 09:44  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moim zdaniem, wszystko co przybliża model redukcyjny wyglądem do oryginału jest in plus dla modelu.
Takimi elementami są właśnie żywiczne odlewy oraz blaszki fototrawione, które nie powstały po to aby być przedmiotem sporów ale po to by cieszyć oko modelarza wiernością detali.
Można też nie stosować drucików i żyłek, a olinowanie robić z pasków papieru...

--

Post zmieniony (05-12-15 09:46)

 
05-12-15 11:48  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Matti- pójdźmy w drugą stronę. Kupujesz plastikowy model czołgu. Do niego dokładasz żywiczne koła jezdne i napędowe, metalowe gąsienice, metalową lufę, poprawioną żywiczną wieżę, elementy fototrawione, żywiczne dodatki np. z pokrowcem lufy czy wyposażeniem załogi. Z podstawowego zestawu zostaje więc kadłub i trochę elementów. I co, nie można takiego modelu zaliczyć do klasy Open na konkursach plastikowców, bo nie jest to już stricte model plastikowy?

 
05-12-15 14:10  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PiterATS to akurat był nie najlepszy przykład ;-D Wręcz powiedział bym groteskowy ;-) Fakt faktem, że granica między modelarstwem kartonowym , a żywicznym w kategorii open się zatarła i ciężko, aktualnie, odróżnić kunszt modelarza od kunsztu producenta akcesoriów. Mnie z akcesoriów interesują aktualnie tylko tłoczone wiatrochrony i ewentualnie toczone koła plus czasem lasery. Za to z ciekawością obserwuje co wyczyniają chłopaki, bo jestem strasznie leniwy i odwalają za mnie czarną robotę w wyszukiwaniu materiałów poglądowych :-D A tak cyk, i mam na tacy jak dany element wygląda na przyzwoitych renderach :-) Bez urazy oczywiście Panowie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-12-15 18:32  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ależ tam, popatrzmy na sprawę z innej strony, gdy na konkursie modelarskim ktoś oszołomiony zapyta- naprawdę pan sam zrobił ten model? Będzie można odpowiedzieć z dumą parafrazując klasyka naszego kina : tak, to ja sam za wszystko płaciłem.
Osobiście przyznałbym rację każdemu w tej sprawie, czasem warto model zrobić w standardzie, żeby pokazać typowo kartonowy kunszt modelarski a innym razem bazując na kartonowym modelu wszelkimi dostępnymi środkami upodobnić dzieło do prawdziwego pojazdu. Pewnie za parę lat wszyscy będą mieli drukarki 3D i ... no wiadomo.

 
05-12-15 19:01  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Drukarki 3D... no nie demonizowałbym urządzenia, przecież kleimy chyba nie tylko po to, żeby coś stało na półce ? A gdzie cięcie, pasowanie, kształtowanie, satysfakcja, przekleństwa, złość i radość, delikatny dreszczyk emocji kiedy oglądasz nowe wydawnictwo... Nie wyobrażam sobie zastąpienia czasu poświęconego klejeniu przez jedno naciśnięcie jakiegoś włącznika, to już nie będzie modelarstwo, proste.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024