FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-12-14 15:31  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Także całkowicie popieram taką ofertę, bo wtedy wybór wykonania zależy ode mnie.
Nie startowałem od dwunastego roku życia przez 47 lat zajmowania się modelarstwem w żadnych zawodach i nie zamierzam tego robić, gdyż kleję wyłącznie dla własnej satysfakcji.
Chcę, to bawię się w "dzierganie" miesiącami szczegółów z papieru, które czasami muszę sam zaprojektować na podstawie dokumentacji i mam z tego tytułu frajdę, lub jeśli będę miał ochotę, zastosuję tą pracochłonną drobnicę w formie już gotowych elementów i też będę miał zadowolenie z ładnie wyglądającego modelu. I tu każdy może decydować, co kto lubi i na czym mu bardziej zależy.
Boję się jednak, że ceny nie będą dostosowane do zasobności naszych portfeli i wtedy z dwóch możliwości wyboru drogi wykonania modelu pozostanie jedna-ta ekonomiczna.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
07-12-14 19:08  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Może rozczaruję kolegę Bohdana,ale ja czekałam z wielką niecierpliwością na te dodatki.Jeszcze tylko trochę kanistrów,hełmów,skrzynek i będzie cacy.Ja będę szczęśliwa.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-12-14 21:52  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej.
Niektórzy z Was mnie znają i wiedzą jakie mam podejście do elementów żywicznych i co na ten temat myślę (może i dlatego nie ma na tym forum moich modeli ;-) ). Sam je również wykonuję i upycham w swoich modelach, a to dlatego, że jak już wspomnieli moi przedmówcy szkoda czasu na miesięczne rzeźbienie. Czas i życie szybko mija, a modeli do zrobienia jest coraz wiecej :-) Więc powiem krótko, jestem po prostu wniebowzięty takimi nowościami i czekam na kolejne żywiczne dodatki, a zwłaszcza na te do niemieckiej pacerki ;-)
Pozdrawiam serdecznie
Tommy

--

 
07-12-14 22:05  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
07-12-14 23:41  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Chciałbym podać więcej szczegółów dotyczących naszego projektu. Naszym zamiarem jest wprowadzenie na rynek modelarski sporej ilości różnego rodzaju dodatków z żywicy do modeli kartonowych. Będą to elementy, które są wyzwaniem dla modelarzy kartonowych albo ze względu na ich kształty trudne do odtworzenia, jak chociażby reflektory albo ze względu na ich ilość i skomplikowanie, np. ogniwa gąsienic. Udało nam się nawiązać współpracę z firma, która zawodowo zajmuje się produkcją podobnych dodatków do modeli plastikowych to otworzyła się szansa na tworzenie takich dodatków do kartonówek. Firma ta gwarantuje wysoką jakość odlewów. Przynajmniej na początku wszystkie dodatki będą mojego projektu i będę się starał jak najbardziej dokładnie odwzorować te elementy. Wszystkie będą projektowane i odlewane są z dokładnością ok 0.05mm.

I teraz tak. Na pierwszy ogień idą (większość jest na stanie, a reszta będzie w ciągu kilku dni):
Gąsienica T-34 (wersja 1)
Gąsienica T-34 (wersja 2)
Gąsienica T-70 / T-60
Gąsienica Char B1
Gąsienica Tygrys I (wersja wczesna)
Gąsienica Tygrys I (wersja późna)
Gąsienica KW-1/KW-2/IS-1/IS-2
Gąsienica IS-2/IS-3/ISU-122/ISU-152
Gąsienica ASU-85
Gaśnica niemiecka (wczesna)
Gaśnica niemiecka (późna)
Koła nośne do ciągnika Woroszyłowiec
Lampa obrysowa do pojazdów rosyjskich (np. ASU-85)
Reflektor IR do pojazdów rosyjskich (np. ASU-85)

Naszym zamiarem jest wprowadzanie do oferty kilka (max. 10) nowych pozycji miesięcznie. Czy to się uda to zobaczymy. Możliwości mamy. Na razie nie podam co będzie w kolejnym rzucie bo prace cały czas trwają.

Co do cen, bo to też jest ważne. Będziemy starać się utrzymywać ceny na możliwie niskim poziomie, ale będą one wyższe niż ceny laserów. Koszt początkowy stworzenia takich dodatków jest spory ponieważ wymagany jest dokładniejszy projekt, wydruk w 3D (niejednokrotnie kilkakrotny), no i samo odlewanie. I tak, cena gąsienic nie powinna przekraczać 119PLN. Czy to dużo czy mało. To już każdy zdecyduje. Ale, na złożenie gąsienic z naszych ogniwek należy poświęcić max 2 godziny. A wszyscy co robią gąsienice z pojedynczych ogniwek wiedzą ile to czasu kosztuje. A czas to pieniądz.

Zachęcam też do odwiedzenia moich nowych stron http://model25-parts.cu.cc/index.html, gdzie będę starał się opisywać każdy zestaw. Jest tam już instrukcja składania gąsienicy z naszych ogniwek i dwa krótkie filmiki o tej "operacji".

I na koniec. Podziwiam tych co sklejają modele kartonowe w standardzie. Podziwiam też tych co je waloryzują i sami dokładają różnego rodzaju dodatki. Te żywiczne dodatki są tylko dodatkiem na który kto będzie chciał i miał trochę gotówki to się zdecyduje. A jestem przekonany, że warto.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-12-14 15:29  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dobry pomysł, ostatnio pierwszy raz kleje coś z kołami, szlag mnie trafia jak próbuje to nitować, jak bym miał jeszcze ogniwa składac w ilości 5963 szt to na pewno, nie wziołbym się za nic pancernego. Tak może kiedyś skuszę się na, oczywiście, Tygrysa :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
11-12-14 16:03  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Edekyogi 

 

Osobiście nia mam nic do wszelakich dodatków do kartonówek. Jestem nawet zwolennikiem "scratch building" - czyli wszystko co pod ręką.
Ale czasmi włacza mi sie "komplikator" - gdzie jest granica między kartonem a np. żywicą. Ile może być elementów niepapierowych - żeby model był jednak jeszcze papierowy? Bo tak na dobrą sprawę może dojść do sytuacji, że skleję np. plastikowego Titanica i postawię mu cztery papierowe kominy. Czy to jeszcze będzie papierowy Titanic z żywicznymi dodatkami?

Sorry za ten off - ale to tak dla rozładowania atmosfery :-)

 
11-12-14 17:52  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A ile jest seryjnego samochodu w rajdówce? A musi ileś procent być, przynajmniej teoretycznie, by dostać homologację.
Nam nie chodzi o tym, by odwieść kogokolwiek od sklejania czysto kartonowych modeli, ale te modele, które są w kręgu Michała i moich zainteresowań wymagają wielu powtarzalnych elementów . Mnie się nie chce, Michałowi się nie chce i wielu innym Kolegom też się nie chce robić tego co monotonne. To jest nas główny target odbiorców, ci którzy chcą mieć modele pojazdów pancernych w skali 1-25, jednak niekoniecznie koszernych.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-12-14 15:51  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
bogdii   

super pomysł......... a może udało by się coś z żywicy do pojazdów cywilnych a szczególnie do wozów strażackich wyprodukować?????

--
pozdrówka bogdii58

 
12-12-14 17:35  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bogdii, szczerze mówiąc na dziś na nas nie licz, to nie nasz target.
Produkcja akcesoriów żywicznych to nie nasza podstawowa praca, każdy z nas ma swoje zajęcie, a uruchamiając to przedsięwziecie myśleliśmy o ułatwieniu sobie i Kolegom pracy przy tych modelach, które sami budujemy. Tu jestem gotów zainwestować swoje pieniądze, wiedząc, że zysk jeśli w ogóle jest to jest powolny i nieduży.
Nie zniechęcaj się jednak, marzenia jak widzisz można zamieniać w realne kroki, masz pole do działania i popisu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024