FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
24-01-15 22:33  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

No,no .... "ciąg łąńcuchowo - prętowy" (po lekturze jak mniemam).
OK , "Nurek" jest. Się podoba.
Będę kibicował przy budowie "długiej Z" i jak "cóś" to pytaj.
Pozdrawiam.

 
24-01-15 22:53  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Małe jednostki coraz popularniejsze:) Bardzo mi się podoba. I podstawka też "z górnej półki".

GPM robi biznes na tych swoich małych łajbach.

 
25-01-15 10:21  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję kolejnego modelu w ładnej kolekcji. Podoba mi się jak go wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-01-15 15:15  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Gratulacje :) Fajny modelik :) , przeglądam go co jakiś czas w 2d, powiedz mi były jakieś problemy z nim ? swoją drogą niestety, ale utwierdziłeś mnie w założeniu że korzystając z laserów trza będzie go malować. Różnice w kolorach są widoczne:(

Pozdrawiam
Jacek

 
25-01-15 15:28  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jako że zauważyłem , że podstawka oprócz modelu również sie spodobała , podzielę się sposobem jej wykonania . Dopóki nie uwierzyłem w słowa Zbiga, że podstawka pod okręt to podstawa budowy , coś co bardzo ułatwia życie , żyłem w wielkiej nieświadomości. Od czasów Emilii nie wyobrażam sobie pracy przy okręcie na etapie kadłuba już z podstawką , choćby prowizorką. Tyle wstępu.
Potrzebne materiały :

1) deseczka klejona ( kupowana w Obi lub Bricomarche po kilkanaście złotych , zawsze szukam o grubości 18 mm , szerokości 200 mm i długości zbliżonej do stateczku ), kupujac klejoną otrzymujemy gotowy wyrób bez konieczności heblowania, szlifowania.
2) ćwierćwałek 15*15 mm ( nie najprostszy okrągły tylko z frezem jak na zdjęciu , wypukły , części gładkie pod kątem prostym do siebie , czasem trudno dostać )
3) klej wikol
4) bejca rustykalnla dąb
5) lakier akrylowy do drewna z puszki
6) szpachlówka do drewna
Przepis :
- docinamy desaczkę na wymiar
- docinamy ćwierćwałki na wymiar , zakończenia pod kątem 45 % wg przymiaru stolarskiego
-przyklejamy ćwierćwałki do deseczki , obciążamy lub mocujemy je ściskami co by złapały
- 2-3 krotne malujemy bejcą , co by udawała dąb
- lakierujemy
- czekamy aż wyschnie , potem można ją pieścić szlifować , gładzic , ja tego nie robię
-ewentualnie idziemy do szklarza z wymiarami ramki by uszył nam domek ze szkła dla stateczku.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (25-01-15 15:34)

 
25-01-15 16:27  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

JKorjat - doprawdy malowania wymagają jedynie niektóre małe elementy.Malowałem pokrywy włazów , drzwi itp nie da się inaczej . Malowałem cały arkusik , a potem tylko brzegi. Mnie jak zawsze sprawia kłopot element wypukło-wklęsły kadłuba .Tutaj między 4 a 5 wręgą. Reszta wycinanki ok. Zresztą w tym przypadku , dla próby by zobaczyc jak to sie robi a nie dlatego , że trzeba było , zrobiłem pełne podposzycie z bloku technicznego, plus szpachla . Skserowałem poszycie na bloku i obciąłem po 0,5 mm.
To mi zostało z tego etapu budowy:


Ryszard- oczywiście , sie człowiek uczy :))

--

Post zmieniony (25-01-15 16:33)

 
25-01-15 19:27  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kolego Alski
Gratuluję pięknego modelu i coraz ładniejszej kolekcji.
Nie ważne co kto widzi - dobrnąłeś do końca, model nietuzinkowy, ładnie sklejony, wzbogacony przez Ciebie, jesteś z niego zadowolony - i to jest najważniesze.
Mnie się również bardzo podoba.
Dalszych udanych modeli.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
25-01-15 21:12  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

No i masz.
Na chwilę człowiek znika a tu proszę, u kolegi kolejna galeria ;o)
Fajne stadko i podoba się :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
25-01-15 21:20  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie tak znowu na chwilę .Zacząłem 24-06-2014 , skończyłem 30-12-2014 :))) Pozdrawiam , dziękuje za motywację do działania.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-01-15 21:42  Odp: [R/G] ORP Nurek 1:100 GPM oprac. Krystian Grzybowski GPM 392
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak trzymać !
Cała naprzód ! - ku nowej przygodzie (modelarskiej oczywiście). -:))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024