FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-12-14 20:45  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hehe dokker burty jeszcze zadne nie są tu przyklejone. Te na zdjęciach są tylko przyłozone, aby kolory porównać.
Po cieciu pokładu krawędzie też były ok. Dopiero jak szlifowałem papierem żeby odpowiednie kąty uzyskac to sie troche poklad na krawędziach postrzępił. To akurat jest do naprawienia :)

--

Post zmieniony (15-12-14 21:03)

 
15-12-14 22:18  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Zastosuj paski łączące poszczególne oklejki dna oraz paski burt. Unikniesz "schodkowania".
Aby nie zmieniły się wymiary, paski potnij z kalki technicznej.
Unikaj akryli do malowania większych powierzchni kartonowych (zagrożenie pofałdowania).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-12-14 18:49  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

nie mam pojęcia jak kolejne fotki zostaną przez Was odebrane, bo pierwszy raz to robiłem mam na myśli bulaje i wypukłe pasy pancerza burtowego. Skomplikowałem sobie życie jak tylko mogłem. Porozcinałem kontury pasów pancerza burtowego wsunąłem paski z bloku technicznego pod spód uprzednio wyciskając nity, a aby całość złożyć do kupy naklejałem wszystko na kalkę. Każdy element poszycia burt robię tą samą metodą. Te rynny czy cokolwiek to jest nad bulajami (na statkach cywilnych się z tym nie spotkałem, ale na wojennych zawsze :)) zrobiłem z nawiniętego miedzianego drutu. Niektóre nakleiłem nie równo, wiem i przepraszam, ale jak człek ma na każdej z burt po 162 (policzyłem ;) bulaje do zrobienia to trochę zaczyna sie robić robota taśmowa co jest moim skromnym zdaniem złe, bo się odbije na jakości. No ok za dużo gadam hehe lepiej zdjęcia obejrzeć :p za ostatnie zdjęcie przepraszam, te elementy nie są "falowane" tylko tak na zdjęciu wyszło.jeśli ktoś złorzy reklamację to wstawię poprawione :p



--

Post zmieniony (16-12-14 19:34)

 
16-12-14 19:03  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Art dziękuję za radę, masz rację z podkładkami w miejscach łączeń burt itd. zgadzam się z Tobą. Co do malowania akrylami to chętnie poczytam co masz do powiedzenia, bo moje doświadczenia z farbami i lakierami są mniej niż skromne :)(oczywiście czytam wątki na frum na te temat też... ) Jak pewnie widziałeś pomalowałem pasy pancerza akrylami szybkoschnącymi i po wyschnięciu jest chyba ok(???). Bałem się, że po kilkunastu godzinach farba zmieni ton koloru, ale nie. Na zdjęciach z wczoraj widać efekt po 3 dniach i tak to wyglądało również po pierwszych 2 godzinach od pomalowania :)

--

Post zmieniony (16-12-14 19:23)

 
16-12-14 20:22  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Sprawa podstawowa, musisz popracować nad jakością zdjęć.
To medium bezlitośnie tego wymaga. Trudno jest odnosić się do pracy pokazanej tak mało czytelnie. Spraw sobie aparat, bo domyślam się, że zdjęciolisz komórką.

Jeżeli chodzi o malowanie, za wyjątkiem retuszu krawędzi kartonowych oraz malowania drutów, unikaj farb pozostając przy "szlachetnym" standardzie.
Ponadto łączenie malunków z wydrukiem zawsze się gryzie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-12-14 07:16  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Art dzięki za radę co do zdjęć. Będę starał się o lepsze zdjęcia. Te wyżej ściskałem razem po kilka, bo wydawało mi się, że to co na nich pokazuję na tej jakości wystarczy. Widzę jednak, że nie więc sorki i już będzie lepiej(mam nadzieję hehe:)
Na zdjęciach poniżej zrobiłem przyrząd do wycinania małych kółek i otworów. Na zdjęciu średnica wyciętego koła ma 1,5 mm Efekt wyszedł moim zdaniem super, nie ma zadziorów i kółka wychodzą idealne :)



--
Zlota mysli u mnie w robocie:
Teoria jest wtedy gdy niby wszystko wiemy, ale i tak nic nie dziala. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko dziala, ale nie wiemy dokladnie dlaczego. My laczymy teorie z praktyka tzn. nic nie dziala i nikt nie wie dlaczego.

 
17-12-14 08:05  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

po mozolnym przygotowywaniu szkieletu wreszcie zacząłem naklejać poszycie burt. Przepraszam za zdjęcia, ale tu też niewyraźne. Muszę kupić porządny aparat :pNa pierwszym zdjęciu nie udało mi się zgrać oklejek dziobu z pokładem. Błąd w kreśleniu???Zamaskowałem to tymi polerami ze słoneczkiem na środku.



--
Zlota mysli u mnie w robocie:
Teoria jest wtedy gdy niby wszystko wiemy, ale i tak nic nie dziala. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko dziala, ale nie wiemy dokladnie dlaczego. My laczymy teorie z praktyka tzn. nic nie dziala i nikt nie wie dlaczego.

 
17-12-14 08:52  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja niestety się poprzyczepiam :(:(
1 .Troszkę przesadziłeś z ilością stopni na burcie, nie mam wycinanki , i nie wiem czy były tam zaznaczone miejsca w których mają być , ale ma ich być 10 .
2 same stopnie też nie są całkiem fajne , musisz mieć bardziej napięty drucik przy nawijaniu , i staraj się go dociskać do metalowego wzornika , w Twoim wypadku widzę że jest to śrubokręt . Nie jest to dobry wzornik bo się rozszerza , i stopnie nie są jednakowej szerokości .
3 wiać tez brak konsekwencji i powtarzalności , nie wszystkie bulaje wycięte , za duże okapniki
4 a na dziobie to cesarska chryzantema , nie słoneczko
Może się przydadzą na coś moje uwagi :)

Andrzej

--

Post zmieniony (17-12-14 08:53)

 
17-12-14 09:13  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

zgadzam sie Andreas co do stopni. Jak je skonczyłem to sam zdałem sobie sprawę, że zdecydowanie jest ich za dużo, ale robiłem tyle ile na wycinance było zaznaczone. Dlatego tak wyszło niestety. To na zdjęciach to nie śrubokręt, tylko kawałek elektrody zeszlifowałem na kształt stopni. Starałem się aby nie zrobić stożka. Co do kształtowania stopni, to racja za luźno i to mój błąd metody. Nie nawijałem ciasno aby móc je ściągnąć z pręcika i rozciąć. Myślę, że należałoby nie zsuwać tylko nawinąć faktycznie ciasno i rozciąć na pręciku. Okapniki myślę, że poprawię, są tylko krawędziami przymocowane, więc wymienię na nowe, krótsze :) Dziękuję za cenne uwagi:)
ja jeszcze dopisze kolejny punkt,który dopiero po czasie zobaczyłem.
5. Za bardzo widoczne łączenia między oklejkami. Mogę to jeszcze poprawić zwłaszcza przy połączeniu tej najdłuższej. Oderwę i lekko przytnę.
--

Post zmieniony (17-12-14 09:30)

 
17-12-14 09:31  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Postaraj się wpierw poświęcić czas na przeglądnięcie innych relacji, tam znajdziesz wiele odpowiedzi na pytania i pewnie uda Ci się uniknąć nieprawidłowości.
Te paski łączące lepiej jest przyklejać do oklejki, sąsiednia będzie wówczas równo z nią licowała, bez uskoków, mniej więcej tak:



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024