FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-12-14 22:03  [Technika] Klej Red
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hej,

Znalazłem na stronie WAK, szybkie pytanko: czy ktoś z Was używa? Jakiego rodzaju jest to klej? Bardzie Falco, czy BCG? Jak się nim klei? Czy trudno usuwa się plamy z kartonu?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-12-14 22:15  Odp: [P] Klej Red
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja go używam. To jest klej na bazie wody. Najbliżej mu do wikolu, ale wikol to nie jest. Nazwałbym to czymś pośrednim między wspomnianym wikolem a "medżikiem" (tym czerwonym w tubce). Podobna konsystencja. Po wyschnięciu robi się przeźroczysty. Plam nie zostawia, acz na szarym jasnym papierze troszkę śladu mi czasami zostawało, ale szybko wytarty nie powinien plam zostawiać. Jako że jest na bazie wody nie nadaje się za bardzo np do podklejania wręg, na styk również kiepsko klei. Ale małe powierzchnie - jak najbardziej. Szybko schnie i tworzy mocną całość. Ogólnie rzecz biorąc jestem z niego zadowolony i polecam jako JEDEN z klejów obok innych.

 
03-12-14 22:29  Odp: [P] Klej Red
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Używam kleju " RED Q" jako drugiego po butaprenie. Szybko łapie i nie ma możliwości rozklejenia- poprawienia części.
Nie śmierdzi, praktycznie nie brudzi. Biały wikolowaty po wyschnięciu przeżroczysty.

--

 
03-12-14 23:09  Odp: [P] Klej Red
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ranu julek! Stanisław, Ty masz 145 galerii na forum! Kiedy Ty to wszystko zlepiłeś??? :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-12-14 07:50  Odp: [P] Klej Red
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

W czasie gdy inni robią relacje on skleja :)))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-12-14 08:02  Odp: [P] Klej Red
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Obecnie sklejam 10 podwójnych/blizniaczych kół z bandażami.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024