FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
11-01-15 17:13  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Petrov z tym nie malowaniem to bywa różnie... Ja także ciapkam farbkami przy tym modelu ;o) i fajnie, że się podoba :o)
Niewiele się ostatnio działo w stoczni i większość czasu spędziłem pilnując kanapy ale w końcu się ruszyło a efekt przedstawiają fotki poniżej:



Na linę zastosowałem polecaną przez Patryka włóczkę kaja 15 z ariadny, tak w ogóle to zaopatrzyłem się we wszystkie nici, które pokazał przy budowie lexa :o)



--
Pozdrawiam. Wemek.

 
11-01-15 17:17  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Czysto i przejrzysto, lepiej chyba się nie da.

 
11-01-15 19:45  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dla mnie ta relacja to wzór kartoniarstwa żaglowego . Pewnie "nadludzie" z Kogi by Ci zjedli za jakieś drobiazgi ,wszak to nadludzie :)) ale ja zdania nie zmienię. Pozdrawiam .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-01-15 20:55  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

O masakra, to jakaś przesada.
Model w rzeczywistości wygląda gorzej to chyba wina tego aparatu :o) :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
11-01-15 21:06  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Model całkiem fajny. Wygląda ładnie ale to co teraz zrobiłeś troszkę nie pasuje. Biała lina
kotwiczna? Według mnie to one były tak samo impregnowane jak wanty czy sztagi. To powinny być czarno brunatne.
Szczerze to żadna lina nie powinna być biała. Tylko współczesne liny syntetyczne mogą być białe.
Czekam na dalszy ciąg bo model fajny.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
11-01-15 21:15  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Twój model na zdjęciach wygląda naprawdę fajnie. Zastanawia mnie tylko po co projektanci z tego wydawnictwa projektują tak pancerne te okręty że ilość zużytego kartonu do podklejania części wystarczył by mi na trzy samoloty :-)). Nie wiem jak w praktyce wygląda na rufie łączenie tego pancernego kartonu i czy krawędzie są możliwe do zeszlifowania pod kątem czy trzeba je retuszować takie jak są?

 
11-01-15 21:16  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witaj waldi.
Lina nie jest biała tylko beżowa. a z tego co się orientowałem ta nie była smołowana jak wanty czy sztagi.
Poniżej zdjęcie szpuli na białym tle:


Mówiłem, że to wina aparatu :o)
I dobrze, że ktoś czuwa.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
11-01-15 21:22  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A Ty Wemek nie wiesz ,że mężczyźni znają tylko 3 kolory ? Fajny , chu..y i pedalski ?:)
Beż ...a czym sie różni kremowy od perłowego i porcelanowego ? :) ( nie oczekuje odpowiedzi ) Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-01-15 21:30  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witaj zbin.
Tu walnąłeś w sedno co do rufy.
Mi brakło na rufie tego milimetra i musiałem łatać szczelinę paskiem z kartonu. Widać to dokładnie na wcześniejszych zdjęciach w relacji. Zostawiłem tak jak wyszło bo nie chciałem szpachlować, ponieważ nigdy wcześniej szpachli nie używałem i było by to za wiele nowości przy jednym modelu :o)
Pozostaje mi retusz :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
11-01-15 21:45  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No właśnie tyłek tego okręcika nie daje mi spokoju, czy listwy które są później naklejane też są za krótkie? Wydaje mi się że należało by zrezygnować w części tylnej z podklejania tych oklejek kartonem 0,5 mm, było by chyba lepiej. Ale Twoja robota bardzo mi się podoba!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024