FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-12-14 16:05  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Sławomir - przeglądałem już wcześniej Twoją relację i czapki z głów... pełen podziw. Fornir wymiata. U mnie warsztat ubogi i trzymam się kartonu :o) ale może kiedyś... :o)
Jeśli natomiast chodzi o błysk na modelu, to w rzeczywistości nie jest taki mocny, bo fotki robiłem przy zapalonej lampce i stąd ten połysk.
Sowa - ja również bywam gościem u Ciebie i nie mogę się wypowiedzieć inaczej niż Ty :o)
Petrov - Tak. Pomalowałem część podwodną i odboje lazurą koloru dębu. Przyznam się bezwstydnie, że z efektu jestem zadowolony :o) Część nawodną kadłuba potraktowałem samym werniksem.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
10-12-14 23:51  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Rozumiem że "pod" lazurą widoczny jest również kolor "oryginalny", a krawędzie wówczas nieco kontrastują? Wybacz tyle być może głupich pytań, ale cóż. Ciemny jestem, a pragnę być oświecony.

Post zmieniony (10-12-14 23:53)

 
11-12-14 00:15  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Nie ma głupich pytań :o) Miło mi, że ktoś jest zainteresowany tym tematem.
Z lazurą jest tak jak myślisz. Ładnie pokryła dno nie zostawiając smug, kolor oryginalny przebija i jest widoczny a sama lazura podkreśliła go bardziej retuszując przy okazji białe ślady po nacinaniu wzdłuż desek. Lazurą najczęściej maluje się drewniane obiekty w ogrodzie, nakładając ją na surowe drewno otrzymujemy pożądany kolor drewna (dostępna jest we wszystkich odcieniach drewna) a do tego lazura pięknie podkreśla słoje.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
11-12-14 09:10  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki wielkie za odpowiedź. Efekt jest miły dla oka. Bo z jednej strony pomalowanie na "drewniano" tak jak zdjęcia w wycinance gotowego modelu daje jeszcze znakomitszy efekt, ale z drugiej bałbym się czegoś spaprać a i sam model wydany jest tak fajnie że szkoda go aż paćkać farbą...

 
11-12-14 10:22  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny, kartonowy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-12-14 13:46  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Hm, tak szczerze to ciężko mi jest nie malować tego modelu ze względu na brak umiejętności
a co nieco trzeba ukryć :o) Jeśli chodzi o mieszanie kolorów to dalej eksperymentuję z farbami renesans i próbuję się nauczyć z nich korzystać. Ta nauka przychodzi mi baardzoo woolnoo.
Głupio się przyznać, ale poginęło mi kilka ważnych części ( ławy wantowe, ster i takie tam). musiały przez pomyłkę wylądować w koszu. Ławy udało mi się zrobić samemu a resztę części... Wczoraj wysłałem mailem prośbę do shipyardu o mały prezent w postaci brakujących części i wydawca obiecał mi je przysłać :o)
Z góry dziękuję shipyardowi i czekam "jak na szpilkach" na przesyłkę ;o)
Dzisiaj natomiast mam dzień wolny od pracy i zabrałem się za balusradę.


--
Pozdrawiam. Wemek.

 
11-12-14 14:11  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Prezentuje się extra.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-12-14 16:35  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dla mnie to kwintesencja modelarstwa kartonowego - żaglowiec bez forniru. Piekne , naturalne malowanie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
18-12-14 20:30  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie.
Prace nad balustradami dziś dobiegły końca.
Poniżej kilka fotek.



--
Pozdrawiam. Wemek.

 
18-12-14 21:45  Odp: [Relacja] Santa Maria 1:96 (SHIPYARD)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Brawo! Bardzo mi się podoba!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024