FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-11-14 12:04  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I to jest bardzo dobre podejście! Trzeba walczyć! :D

Jak juz zrobisz te ogniwka to nagroda w postaci dumy z pięknie i cierpliwie wykonanej pracy będzie bezcenna!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
28-11-14 22:04  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wybacz Raziel, jednak zamówiłem gąsienice. Nie pokonało mnie lenistwo, ale dwie lewe ręce :-)
Kilka kolejnych ogniw wyszło mi jeszcze gorzej. Zresztą na forum widzę, że duża część z Was (może nawet większość) klei laserówki. Może jak nauczę się lepiej operować sklapelem zrobię kiedyś gąski z wycinanki.

Post zmieniony (28-11-14 22:21)

 
03-12-14 09:48  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Kolejna aktualizacja po zamówieniu laserowych gąsek będzie trochę zaskakująca.
Nie byłem zadowolony z wyglądu kadłuba, więc zamówiłem też pozostałe elementy wycinane laserowo i nową wycinankę :-)
Powiem Wam, że wydawało mi się, że chodzi o to, żeby samemu wszystko wyciąć, ale jak rozpakowałem przesyłkę i zobaczyłem te wszystkie pięknie wycięte wręgi, kółka, grawerowane gąsienice, siatki, to cieszyłem się jak dziecko :-).
Nowa wycinanka pachnie farbą drukarską, a laserówki drewnem z kominka :-)


Odkryłem, że samo sklejanie jest przyjemne, a sklejanie tak spasowanych elementów to relaks dla rąk i przyjemność dla oczu.


Dopiero przy takim wykonaniu widzę i czuję z jaką precyzją i wygodą dla sklejającego zaprojektowany jest ten czołg :-). Wcześniej myślałem, że części wycinane laserowo są dla zaawansowanych modelarzy, ale przyjemność takiego płynnego sklejania zamiast walki z kartonem, jest zdecydowanie dla tych, którzy potrzebują modelarstwa dla relaksu, a nie tylko dla perfekcjonistów.
Powiem Wam jeszcze, że myślę, że z tej drogi się nie wraca :-) tzn. przypuszczam, że już nie będzie mi się chciało walczyć z gąskami z wycinanki.

Post zmieniony (03-12-14 14:10)

 
03-12-14 14:45  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

No to, Bracie, w tym wypadku koło historii zatoczyło pełny obrót. O całe 360 stopni...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
03-12-14 14:54  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skoro podchodzisz drugi raz do modelu, to pamiętaj żeby się nie śpieszyć i dobrze pasować elementy. Dbaj o estetykę wykonania i odpuść sobie śruby i nity. Na takie waloryzacje przyjdzie czas w następnych modelach. Nie spinaj się jak coś nie wyjdzie. Nikt z nas nie jest idealny i potknięcia zdarzają się najlepszym. Model jest świetnie opracowany i ma przejrzystą instrukcję, więc poradzisz sobie z nim bez problemu. Jak nie będziesz coś wiedział, to pisz na forum, na pewno pomożemy :) Powodzenia i działaj dalej, bo chętnie popatrzę jak sklejasz. Mam ten model i chyba go potnę jak skończę Hiena :)
P.S: Zaimpregnuj gąsienice jakimś bezbarwnym lakierem, żeby nie rozwarstwiały się podczas klejenia. Możesz to zrobić przed wyjęciem ich z arkusza tektury.

--
Pozdrawiam!

 
03-12-14 14:54  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Kilminster, nie chcę, żeby Wam się białko w oczach ścinało podczas oglądania baboli. Jak sie okaże, że i tym razem moje paluchy się nie sprawdzą poproszę o zamknięcie wątku :-)

Jasiek, dzięki, śruby i nity odpuszczam. Myślę że przyda się tutorial z robienia luf bo pierwsza, którą zrobiłem jest, eufemistycznie rzecz ujmując, niezadowalająca.
A co do gąsienic, to czy lakier ich zbytnio nie usztywni? Polecisz jakiś lakier - nie mam żadnego doświadczenia?

Post zmieniony (03-12-14 15:00)

 
03-12-14 17:24  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Co do lakieru, to jakiś modelarski. Ja używam Humbrola w słoiczku, albo Testorsa. Może być błyszczący lub matowy. Gąski nie będą się rozwarstwiały i wzmocnią się. Co do zwijania lufy, to najlepiej posmarować ją od niezadrukowanej strony klejem BCG, o ile go używasz, albo zwyczajnie zwilżyć ją śliną modelarską czyli posmarować jęzorem :) W tym wypadku BCG działa lepiej:) Od razu zobaczysz różnicę przy zwijaniu. Dzisiaj nie mam czasu, ale jutro wyśle ci na pocztę zdjęcia tych lakierów. Jak chcesz coś jeszcze się dowiedzieć, to daj znać.

--
Pozdrawiam!

 
03-12-14 17:37  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a ja używam szybkoschnącego nitro do klepki podłogowej. Śmierdzi nieprzeciętnie (dzień wietrzenia mieszkania to mało) ale efekt murowany. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-12-14 18:00  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie pisałem o takich lakierach, bo kiedyś użyłem Caponu w domu i mało brakowało żeby rodzina mnie wywaliła razem z tym lakierem. Modelarskie też mają zapaszek, ale raczej bardziej znośny dla nosa innych domowników:)

--
Pozdrawiam!

 
03-12-14 18:03  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,swoją lufę okleikę nakleiłem na lufę podpodszecie,nakleiłem na pręcie fi 4 taką ilość 80 tki zeszlifowałem pod wymiar ,przykleiłe na BCG ,efekt chyba przyzwoity ,lufa twarda i prosta,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024