FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-09-03 10:22  [relacja] Prinz Eugen (greting)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witam,
troszke książe wrócił do łask i zrobiłem małe conieco (działa 203mm prawie na ukonczeniu) i greting, o który chce Was zapytać.

Na początek fotka oryginału... całość ułożona jest z kwadratowych płyt z kratownicą w środku. Pod spodem jak przypuszczam znajduje się stalowy pokład.



Pytanie dotyczy malowania tychże płyt - czy całe brązowe?, tylko siatka a "okucia" stalowe, czy może całość na szaro. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
W fotkach jakie zamieścił kiedys Junior PE ma nieco inaczej zbudowany ten element (ale caly w brązie) Zresztą zobaczcie sami



W planach jakie mam wyrysowane jest to nastepująco:



a to co udalo mi się zrobić na dzień dzisiejszy wygląda tak: (to skan ne klejonych jeszcze części)



pzdr
Kemot

 
27-09-03 17:30  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

a nie było to przypadkiem zrobione z desek i w takim kolorze pozostawione ?

bo w ORP Orle podobnie wygląda cały pokład.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
29-09-03 08:43  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Tak przypuszczam, ale chcialem sie upewnic, bo te obwodki plyt sa jakos dziwnie szerokie

pzdr
Kemot

 
29-09-03 10:21  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Całe płyty w kolorze podobnym do drewna.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-09-03 13:02  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dzięki Robert, tak tez pomaluje

pzdr
Kemot

 
29-09-03 16:36  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale będzie bomba! :)

Pozdrawiam!
Michał

 
26-04-04 08:20  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Hej, koledzy odświeżam stary wątek, gdyż właśnie wczoraj ukończyłem pokład z gretingiem (jeden z wielu) do Prinz Eugena. Być może ktoś wykorzystam moją walkę z materiałem.
Na początek materiał wejściowy czyli oryginalny pokład z wycinanki. Łatwo zauważa się, że nie ma na nim w ogóle gretingu. Ale fotki oryginału i zdjęcia sklejonych modeli (Plainer) mówią inaczej.
Na pierwszy ogień poszedł skan oryginalnej części i obrysowanie jej w Corelu. Następnie korzystając z planów wrysowałem kratkę imitującą obrzeża płyt z gretingiem i wydrukowałem ją na kolorowym papierze. Za faktyczną kratownicę posłużyła mi pomalowana siatka (wycięta z taśmy do przyszywania do firanek). Ponieważ jest ona dosyć wąska, musiałem cały greting zbudować z kilku osobnych kawałków. Jeszcze przed przyklejeniem siatki, szary spod pokładu pomalowałem na ciemniejszy kolor, aby uzyskać większy kontrast (na fotografiach, poprzez wyostrzanie jest on aż za duży, w rzeczywistości nie widać tak bardzo czerni pokładu). Wszystkie łączenia osobnych siatek były tak dobrane, aby zostały ukryte przez naklejoną na wierzch kratownicę. Siatkę kleiłem na SuperGlue, jednak smarowałem tylko te miejsca, które później były czymś przykryte (deski, kolejny poziom nadbudówki itp. Nie chciałem aby ciemna płyta pod gretingiem błyszczała się od zaschniętego kleju cyjanoakrylowego. Po dokładnym przycięciu siatki wystającej poza krawędzie pokładu butaprenem przykleiłem konstrukcje kraty (pomalowaną na taki sam jak siatka). Na to miały pójść jeszcze imitacje deskowanych fragmentów pokładu. Zdecydowałem jednak, że nie będę ich wklejał NA kratownice, gdyż wyglądało to niezbyt ładnie i pogrubiało dodatkowo cały pokład (który miał już prawie 1,5mm). Wyrysowałem więc wszystkie kształty, naciąłem nożykiem deski (co 0,5mm) i poprawiłem nacięcia igłą. Następnie przypasowałem każdy z elementów i przyciąłem nożykiem kratę na gretingu (która prawdę mówiąc powinna być na tym samym poziomie co siatka...)

pzdr
Kemot

 
26-04-04 08:23  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

uciekło mi troszke tekstu...

Po wklejeniu całości, przycięciu krawędzi zewnętrznych pokład był gotowy.
Czas pracy oceniam na jakieś 10 godzin...

pzdr
Kemot

 
26-04-04 08:25  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
moze jeszcze fotografia przed doklejeniem deskowanych czesci.
Niestety kolory ze skanera wyszły jakieś dziwaczne...

pzdr
Kemot

 
26-04-04 08:46  Re: [pytanie] Prinz Eugen - greting
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

oj Kemot, potrafisz wzbudzić chęć do wymyślania takich "smaczków" - brawo ! :)


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024