FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
25-11-14 19:01  Odp: [Pytanie]Model na początek
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Rób Pioruna z relacją. Fajna sylwetka, która dobrze się prezentuje na półce.
Nie spiesz się i oberzyj jak precyzyjnie i czysto sklejają forumowicze (ja nie, ja dopiero zaczynam i słabo to na razie wychodzi).
Super jest to, że dzięki tacie masz dostęp do takich modeli.

--

 
25-11-14 19:53  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj przywiózł mi następne dwa:
- PZL Bryza z MM ( nazywany często nie do złożenia)
- ORP Orzeł MM z 1997
Na razie sobie je odpuszcze ...

 
25-11-14 20:03  Odp: [Pytanie]Model na początek
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Zbierzesz niezłą kolekcję, w sumie dość już rzadkich modeli. Zazdroszczę :)

 
25-11-14 20:11  Odp: [Pytanie]Model na początek
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cóż, ja mam taką kolekcję po moim tacie, który kleił modele MM jeszcze w latach sześćdziesiątych. Mam między innymi model zbiornikowica Prof. M.T.Huber z 1964 roku. :)

 
25-11-14 20:14  Odp: [Pytanie]Model na początek
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,zacznij od tego, póżniej sam zdecydujesz,pozdrawiam MarekPolski ścigacz artyleryjski S-2 Chart

--PS.znam ludzi którzy po Uniwersytecie Jagiellońskim po Historii pracują jako operatorzy sztaplarek

Post zmieniony (25-11-14 20:31)

 
25-11-14 20:32  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Więc czas na decyzje. Pierwszy będzie S-2 , a na następny tydzień może zaczne ORP Piorun z relacją tak jak polecił mi kolega Zorba. Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, walić prosto z mostu.

 
25-11-14 20:48  Odp: [Pytanie]Model na początek
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Najpierw skończ S-2 zanim zabierzesz się za kolejny model. Pamiętaj, że pośpiech to zły doradca, więc stosowanie się do zasady 3 razy przymierz jest doskonałym pomysłem. I nie zrażaj się tym, że przez pierwsze kilka modeli będziesz bardzo daleko od ideału.

Aha... Chęć rzucenia wszystkiego w czorta jest normalna. Zwłaszcza, kiedy części do siebie nie chcą pasować. Trzeba po prostu poczekać aż minie, a potem kleić dalej.

 
25-11-14 20:55  Odp: [Pytanie]Model na początek
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

S-2 to świetny wybór, warto by go zrobić dokładnie. Nie planuj żeby go skończyć w tydzień, daj sobie szansę na dopracowanie techniki. Każdy element sklej tak, jakby miał być najważniejszy. Niech celem będzie każdy z elementów, a nie cały model, będziesz zadowolony na końcu i będziesz chciał budować kolejne.

 
25-11-14 21:20  Odp: [Pytanie]Model na początek
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Pomoc naukowa:
http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=9&artA=theArticle&artI=15 http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=3&forA=theArticle&forI=70 http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=5678&t=5669 http://www.papermodels.pl/index.php?topic=10467.10

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024