FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-11-14 11:35  [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W „Modeliku” w minionych latach ukazały się m.in. 3 modele polskich tramwajów w skali 1:25, których autorem był Piotr Koper. Ten sam autor zaproponował mi niedawno przygotowanie i wydanie modeli tramwajów w „kolejowej” skali H0, czyli 1:87. Postanowiłem spróbować i do istniejącej już na rynku oferty kartonowych lokomotyw i wagonów H0 innych wydawców dołożyć dwa modele tramwajów: 105N i N. Od razu wyjaśniam: to nie są te same modele pomniejszone ze skali 1:25 do skali 1:87, ponieważ byłyby niesklejalne. Ich miniatury zostały przygotowane przez autora od podstaw, ale wystarczająco szczegółowo aby dobrze się prezentowały (z wnętrzem), co widać na zdjęciach próbnych modeli wykonanych z wydruków na zwykłej „plujce”. Wersja „N” prezentuje typowy i znany wszystkim wagon z dużym przednim reflektorem (w skali 1:25 był nieco inny).
Jak wiadomo sklejenie takich małych modeli wymaga zegarmistrzowskiej precyzji i chirurgicznej dokładności (choćby przy wycinaniu skalpelem otworów okiennych), ale konstrukcyjnie nie są to modele skomplikowane. Po sklejeniu będą miały odpowiednio 150 mm i 132 mm długości. Wydane zostały w postaci zeszytów A4 zawierających po 2-3 kolorowe arkusze z częściami do wycinania, po 2 arkusze z rysunkami montażowymi, po 2 strony z opisem i instrukcją budowy + po 2-3 zdjęcia modelu sklejonego przez autora. Cena detaliczna każdego z zeszytów wynosi 25,00 zł. Do modeli tych nie ma i nie będzie zestawów wycinanych laserowo, ponieważ nie mają one szkieletów, natomiast przygotowałem grawerowany laserowo fragment torowiska z kostką brukową o długości 185 mm (nr kat. T08) w cenie detalicznej 20,00 zł. Zapraszam do zakupów w naszym sklepie internetowym.
UWAGA: Modele te wydaję testowo i zależnie od zainteresowania seria pojazdów szynowych w skali H0 będzie kontynuowana lub nie. Ciekawy jestem Waszych opinii.





--
JOL

 
25-11-14 11:49  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

To ja powiem pierwszy. JESTEM W SZOKU!
Jak dla mnie to od dziś powinniście wydawać starsze modele 1:25 w innych skalach - najlepiej 1:45, aczkolwiek nie pogardziłbym i H0. :-)

Jako życzenie świąteczne - poproszę wagony osobowe Cid, a potem wedle upodobań. :-D

Jest nadzieja!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
25-11-14 11:53  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja przyłączam się do życzeń... życzę sobie pod choinkę skalę "zero" ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-11-14 11:58  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Jako Patryk rzekl, ja tez z checia zobaczylbym 1:45...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-11-14 11:58  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Popieram przedmówcę!
:-)))

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
25-11-14 11:59  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja nie będę niczego życzył sobie,ale Wydawnictwu - WIĘCEJ TAKICH WYŚMIENITYCH POMYSŁÓW


dopisek moderatora.
Bardzo proszę o stosowanie się do zapisu regulaminu wykluczającego animowane emotikony!
MARIUSZ
--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
25-11-14 12:18  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Patryk napisał:

"To ja powiem pierwszy. JESTEM W SZOKU!
Jak dla mnie to od dziś powinniście wydawać starsze modele 1:25 w innych skalach - najlepiej 1:45, aczkolwiek nie pogardziłbym i H0. :-)

Jako życzenie świąteczne - poproszę wagony osobowe Cid, a potem wedle upodobań. :-D

Jest nadzieja! " w szoku nie jestem,ale wcałej rozciągłości jestem za,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-11-14 12:31  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

To pozamiatane, JOL nie masz wyjścia.

Teraz czekamy ;-)))

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
25-11-14 14:37  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Jeszcze jako autor dodam że prototyp 105N był wydrukowany na tandetnej drukarce, dla tego jest trochę pomarańczowy i ma taki "ziarnisty" dach. W wycinance kolory będą lepsze.

Poza tym w obu modelach są do wyboru różne tablice z numerami linii. Prototyp tramwaju N ma oznaczenia wagonu zabytkowego, ale jest też opcja wykonania go z tablicami jak w normalnym ruchu.

 
25-11-14 15:03  Odp: [N] MODELIK 9 i 10/14 – Tramwaje „105N i „N“w skali H0
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć klaymen, ja bym chętnie skleił w 1:45, tak jak koledzy :-) I to tak na full-wypas. Ostatecznie kupię 1:25 i przeskaluję, ale prościej by było, gdyby był gotowiec.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024