FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-11-14 10:46  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Patrzę,patrzę i napatrzeć się nie mogę

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
23-11-14 13:08  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Pięknie.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
24-11-14 18:56  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Ja także gratuluję Ci Beatko tego pięknie rozpoczętego modelu, którego wykonanie również leży w moich planach.
Odnosząc się zaś do dyskusji Szanownych Kolegów, to według mojej wiedzy inżynieryjno-technicznej Norvik miał w dużej części rację, gdyż patrząc na model i zdjęcia (nie mam dostępu do dokumentacji technicznej tego Steyera) sądzę, że ten boczny zamocowany bez możliwości obrotu resor piórowy w takiej jego budowie w zasadzie tylko trochę amortyzował, lecz dodatkowo w środkowej(najgrubszej) części zabezpieczał oś obrotu tego grubego bocznego wahacza, wewnątrz której i którego szedł wał napędzający przez przekładnię kątową te 2 koła środkowe przed jej wyłamaniem z tej prostokątnej skrzyni biegów, a w ograniczonym stopniu, na skraju, tam gdzie są umieszczone te środkowe koła, pozwalał na pewną strzałkę ugięcia tylko równoległego do osi pojazdu.
Chodziło o to, aby auto pancerne zjeżdżając z bite,j równej drogi i wjeżdżając na np górkę (nasyp, wał) nie zawisło "brzuchem" czyli tą częścią, gdzie znajduje się ta prostopadłościenna skrzynia przekładniowa na grzbiecie wału ziemnego, gdy przednia i tylna oś znajdowały się w powietrzu i koła z przodu i tyłu pancerki nie miały podparcia. Nie wiem czy ta skrzynia biegów pozwalała na czasowe odłączenie napędu tych środkowych kół w czasie jazdy na drodze czy też napęd był stale przekazywany (raczej nie, bo za duże straty mocy napędu na 4 osie), ale w momencie zawiśnięcia kierowca włączał napęd tych środkowych kół i pojazd bez problemu przekraczał grzbiet, na którym w normalnych warunkach by zawisł.
Więc te środkowe koła nie mogły być mocno amortyzowane aby się zbytnio nie chować pod błotnikami a przecież musiały utrzymać konstrukcję auta w miarę stabilnie ( przede wszystkim bez przechyłów bocznych, które są najbardziej dla takich pojazdów niebezpieczne w pokonywaniu przeszkód gdyż grozi to przewróceniem). A tak ta stabilna lekko tylko uginająca się w przód i tył bez ugięć bocznych platforma środkowych kół pozwalała na bezpieczne pokonywanie górek.
Ponadto, jak widać są one podwójne, czyli w momencie przekraczania takiej górki utrzymują cały ciężar pojazdu gdyż koła przednie i tylne wiszą w powietrzu.
Za głębokie amortyzowanie groziłoby wyrwaniem całego mechanizmu napędu ze skrzyni biegów lub z tego podłużnego wahacza.
Bardziej jednak intryguje mnie amortyzacja kół przednich i tylnych, bo jak widzę piękną konstrukcję Beaty to mam wątpliwości jak to w tych sztywnych odlewach i z tymi spiralnymi sprężynami mogło działać?
Ale to już inna historia i nie wina Beaty, więc może ktoś znajdzie coś więcej na ten temat.
Twoje wykonanie Mróweczko jak zwykle super!

PS. Z ciekawości próbowałem sprawdzić swoją koncepcję i znalazłem kilka zdjęć ADGZ w sytuacji o jakich napisałem.- wklepując w "wujku" Google tytuł relacji można to zobaczyć.
--

Post zmieniony (24-11-14 19:17)

 
29-11-14 20:43  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ty Sławek pewnie masz rację.
A ja nadal działam przy modelu,który został pomalowany i wstępnie przybrudzony.Użyłam tutaj pigmentu mig jimenez-ziemia europejska.Napis zrobiłam ręcznie przy użyciu szablonu.


Kupiłam sobie wreszcie aerograf,mam nadzieję,że mnie nie skrytykujecie za wybór.Do kompletu kompresor.


--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
29-11-14 21:49  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
Edekyogi 

 

Tak wykonane zawieszenie drugiego i trzeciego mostu napędowego w ogóle nie powinno praktycznie działać. Resor leży całą swoją długością na belce bujakowej.
To oczywiście nie wina Beatki - mrówki, tylko tak opracował projektant modelu.
Nawet na znacznie mniejszym modelu plastikowym widać, że belka bujakowa styka się poprzez coś jakby pryzmy tylko z końcami resoru.
Podobny typ zawieszenia (typ Hendricson) stosowany jest w amerykańskich ciężarówkach (różne Kenworthy, Peterbilty), tyle że belka bujakowa nie przenosi napędu a zawieszone są klasyczne mosty napędowe.



 
21-12-14 11:03  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Czas wyczyścić moją relację z pajęczyn.
Model stoi już na kołach,których mamy całe 12 sztuk.Wykorzystałam laserowo cięte bieżniki.Przy sklejaniu kół należy zwrócić baczną uwagę na rysunki,bo się można nieźle wkopać.Wieżyczka bardzo prosta.Wzmocniłam ją jak mogłam,bo w środku nie ma ani jednej wręgi.Uplastyczniłam zawiasy i dodałam kilka obić.Reflektor wykonany z papieru.Łepek szpilki w charakterze żarówki i folia jako klosz.

Rzut oka na całość.



--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
21-12-14 12:26  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetnie to wygląda !

 
21-12-14 15:34  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Mrówka, Ty jesteś niemożliwa...
A ten wzór bieżnika sprawia, na niektórych zdjęciach wrażenie, że opony są... wklęsłe ;)

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-12-14 15:47  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Piękny jest, ale czy nie za bardzo go uciorałaś?

p.s.
Kto w tym roku klei pierogi? Znowu mąż?
Wesołych Świąt.

--
serwusik

 
09-01-15 23:24  Odp: [R] STEYR ADGZ 1:25 relacja sponsorowana- WEKTOR
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

I tak większość brudu zniknie pod lakierem.Jutro wstawię aktualizację z budowy.Model jest już gotowy.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024