FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
25-11-14 13:29  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

oj ile różnych ciekawych elementów ja sobie podrukowałem :) zabawa przednia

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
25-11-14 15:30  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To ja też dorzucę swoje 3 grosze, bo troszkę już tematu liznąłem (stworzyłem już około setki takich elementów dla modeli plastikowych).
Druk 3D części jeszcze długo nie zastąpi części sklejanych z papieru, plastiku lub z żywicy. Żeby otrzymać części, gdzie nie będzie widać warstw potrzebny jest druk na o grubości warstwy ok. 0.01-0.05mm i użycia odpowiedniego materiału. Taka dokładność jest potrzebna także do odwzorowania napisów, a właściwy materiał pozwala uzyskać elementy niezdeformowane (przy druku kół wydruk ma tendencje do zapadania się przy górnym końcu i tworzy się "jajko"). Można drukować oczywiście również na prawie domowych drukarkach, ale ilość pracy potrzebnej na wygładzenie powierci i mała pewność utrzymania wymiarów stawia pod znakiem zapytania całość zabawy. Jak na razie wydruki o tak dużej dokładności można uzyskać na drukarkach, które kosztują ok. 60.000 euro! I mimo postępu, tego typu drukarki jakoś znacząco nie tanieją. Można zlecać wydruki, ale jak już zostało tu wspomniane kosztują dużo (uwaga: bardzo ciężko znaleźć w Polsce drukarnie, która umie wydrukować w takiej dokładności i umiejącą utrzymać wymiary i kształty!!!). Np. wydruk koła (opona + felga) o średnicy ok. 40mm kosztuje ok. 700-750PLN. A to już nie opłaca się.
Można takiego koła użyć do produkcji kopyta do odlewów z żywicy i mając odpowiednią technikę i odpowiednie żywice można uzyskać "klony" lepszej lub gorszej jakości.
I tego typu elementy, trudne do sklejenia lub powtarzalne, będą się pojawiać i to szybciej niż myślicie. I będą kosztować normalne pieniądze. Oczywiście, kto będzie chciał dalej sklejać modele całkowicie papierowe to będzie sklejał, a kto będzie chciał to kupi np. gąsienice za 100-150pln z żywicy i sklei model czołgu w dwa miesiące a nie w pół roku. Tak było z laserkami i tak będzie z żywicami. A druk w 3D w tym pomoże.

Pozdrawiam
Michał
--

Post zmieniony (25-11-14 15:30)

 
26-11-14 07:34  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Michałku - potwierdzasz moje doświadczenia .

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024