FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-11-14 11:01  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie będę tu uwłaczał czy psioczył na technikę wykonania modelu - tym bardziej że ma dwa koła ( acz w mojej prywatnej opinii to kosiarka nie motocykl :) ). Zgodzę się z poglądem/propozycją stworzenia "nowej" kategorii modelarstwa - właśnie dla takich modeli.

Nie jestem przeciwnikiem postępu technologicznego, technicznego, komputerowego etc. Wszystko dla ludzi. Ale kiedy owy postęp nie POMAGA człowiekowi, a ZASTĘPUJE mu proces myślenia - zaczyna być źle. Boję się trochę, mając do czynienia z "młodym pokoleniem" na codzień, że tak właśnie zaczyna niekiedy być. Nie zawsze. Ale często. Przykre toto. Dzieciaki coraz mniej MYŚLĄ niestety. Logiczne myślenie jest naprawdę w niektórych przypadkach na TRAGICZNYM poziomie, a w większości nazwijmy to na przeciętnym. Kiedy przeczytałem fragment Chopina o projektach wykluczenia ręcznego pisania... Może jeszcze nie uczmy się czytać? Poczekajmy kilkanaście lat, zrobią hełmy które będą wtłaczały nam wiedzę przez kable. Owszem, sam niekiedy łapię się na ułatwianiu sobie życia chociażby poprzez sprawdzenie hasła w internecie, a nie w encyklopedii kartkowej. Ale to jest owo UŁATWIENIE moim zdaniem, a nie ZASTĄPIENIE czegoś. Encyklopedię posiadam. Wybacz Astra28, ale mam szczerą nadzieję że nie piszesz serio o braku konieczności nauki ortografii chociażby... Ano tak, zapomniałem... CV też bodajże teraz najlepiej wysłać pocztą elektroniczną, to program komputerowy poprawi błędy... PARANOJA.
Wracając do dzieciaków z kolei, czasem naprawdę bywa źle z logicznym myśleniem... Ostatnio aż złapałem się za głowę jak usłyszałem jedną odpowiedź, ale nie będę zanudzał tutaj teorią muzyki. Wierzcie, było źle...
Konkludując, uważam że to dobrze że mamy postęp technologiczny. To bardzo dobrze. Boję się tylko tego, że nasz gatunek jest krótko mówiąc za głupi żeby z niego mądrze korzystać...

Ale żeby zakończyć pozytywnym... Ostatnio mój uczeń (lat 11) usłyszawszy dzwonek mego telefonu powiedział "Aaale dzwonek". "Nooo" - mówię. "Slayer. Znasz?") A on na to: "Znam" :D Także JEST NADZIEJA W MŁODYM POKOLENIU :D

A trochę bardziej serio i w modelarskim kierunku - również na pozytywne zakończenie. Ten sam uczeń plus jego kolega w tym samym wieku, kiedy zapytałem ich czy gdyby było w pobliżu kółko modelarskie, to czy by chcieli chodzić na takie, bez namysłu odpowiedzieli że tak. Tak więc powtórzę: jest nadzieja :)

Post zmieniony (24-11-14 11:04)

 
24-11-14 11:53  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Chopin, zaznaczyłem czerwoną strzałką, "coby" ludzkość nie przeoczyła ...


--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
24-11-14 13:03  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Hmm, może to byc rewolucja ale w modelarstwie plastikowym.
Kartonu to raczej nie dotyczy. Jesli dotyczy to tylko pod względem że dzieciaki, młodzież będą szły na łatwiznę i wybiarały proste drukowanie nad żmudnym szlifowaniem/sklejaniem.,
Na pewno druk 3d przyda się dla mnie w realizacji detali; działek okrętowych, kopułek i wszelkich takich. Ale nie wiem już czy chciałbym sobie drukować modele samolotów na lotniskowiec.
No nie wyobrażam sobie na Konradusie relacji z drukowania modelu :-)

Panowie, na mikroforach oglądam niesamowite relacje z budowy modeli z blach fototrawionych. I czy to nie jest modelarstwo? Jest. I czasami przez duże M.
Tak więc i druk 3D się przyda.Kwestia ceny i projektu.

I ni ema co psioczyć ze nie jest to model bo model to jest i to nawet ciekawy.
Pzdr

 
24-11-14 13:19  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam
Osobiście z doświadczenia myślę , że dokładność 0.1mm ( a w rzeczywistości scieżka jest większa ) w małych detalch jest za mała ( nie wspomne jeszcze o rozdzielczości , która jest też ważna ) Wymagana dokładność takiej drukarki to poniżej 0,01 mm
Motocykl wygląda fajnnie. tylko szczegółów mało. Takie działka do okrętu idt, są malutkie . drucik na lyfy jest cieniutki 0.1mm- 0,2mm. Wybiega to poza mozliwośc takiej drukraki
Potraktowanie acetonem wydruku to jest uszczerbek na wymiarach być mozę na geomerti (aczkolwiek to można jakos przewidzieć lub zlekceważyć
Drukarki drukujące z dokładnością w mikroanch są .. tylko cena .. drukarki, a za oponę do Łuny wydrukowaną z taką dokładnością ( zaznaczam jedną opone ) firma zażyczyła sobie prawie 700zł ) Dokładność taka jest potrzebna chociażby do uzyskania opisów na oponie. Cena narazie powala , pewnie można wydrukować taniej .. tylko czy ktos zapłaci
za opony 150zł albo więcej , które defakto wyglądają gorzej od sklejonych z papieru .
osobiście uważam że technologia druku 3D narazie jest w powijakach :) i mam nadzieję że na kilka lat będzie lepiej dostęna i tańsza

.

--

Post zmieniony (24-11-14 14:45)

 
24-11-14 14:10  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i jak na razie MODEL KOM rozwiązał tamat (jak dla mnie).
Kartoniarze robimy swoje.

 
25-11-14 08:29  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,jak tu konkurować z technologią,ale podoba mi się ,przydała by się do szalup np, Batorego lub do kopytka pod żywicę,daje spore możliwości,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-11-14 11:23  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Witam
To co pokazałem nie miało na celu pokazanie tego , że ta technologia ( choć druk nie jest doskonały ) zastąpi umiejętności modelarskie.
W tej technologi jakość wydruku jest dość słaba - choć oddaje kształty poprawnie.
Żeby cokolwiek wydrukować trzeba nabyć zdolności robienia obiektów 3D
- trzeba posiadać drukarke - a koszt takiej już można kupić około 1600 zł
- po wydruku trzeba poświęcić trochę czasu na doprowadzenie takiego elementu do pożadnej jakości jeśli chodzi o powierzchnie - tu się przydaje aceton i zdolności obrabiania - czyli modelarstwo :)
Także dla tych sceptyków - te drukarki nie zastąpią modelarstwa kartonowego - jedynie co to mogą pomóc w tworzeniu elementów uzupełniających.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
25-11-14 12:22  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

marek1 - dłubiesz coś przy Batorym ???!!! Którym ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-11-14 12:40  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Maverick33 - tu nie chodzi o sceptycyzm.. technologia jak nabardzie ,że tak powiem , pozytywna . tylko narazie w modelarstiwe to chyba za mało dokładna .. i jak sam mówisz czasochłonna ( przerobienie powierzchni na powierzchnie poligonalną, gęstośc siatki , jaka siatka w któtym miejscu etc. a jakość wykonania gorsza od prac naszych rączek :) koszt kilkukrotnie wększy
Myśle, że nie zastąpi ( przyjnamniej przez najbliższe 20 lat ) metody odlewania detali z żywicy
Druk 3d w wysokiej jakości można zastosować do druku form. tylko tak jak pisałem wcześneij są to już nie małe pienądze. Forma do koła np t-34 zamknie sie kwocie około 1000zł. ( do jednego koła ) a przecierz mamy koło nośne wewnętrzne i zewnętrze to samo tyczy się pozostałych rodzajów kół
Druk 3d nie zastapi ani plastikowych modeli ani tym bardziej kartonówek. Nawet w postaci dodatków. Powód jest prosty jak ktoś ma pieniądze na kupno nie tanich dodotków albo na zakup maszyny. to chce mieć w modlu perfekcyjnei wykonane detale.

Poza tym eksperyment ciekawy :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
25-11-14 13:11  Odp: [G] Może nie kartonowe ale miłe dla oka - DUCATI 1199 PANIGALE - model z drukark
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam

Model arcy ciekawy. Mi się podoba. Ja sobie tez wydrukowałem przybornik na nożyki możenie, aż tak dokładny nie jest ale jest moc :)



--

Post zmieniony (25-11-14 13:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024