FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
22-11-14 16:38  [Relacja/Galeria] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!

Po zakończeniu pracy nad T-38, postanowiłem wziąć na warsztat jakieś latadło, wybór padł na ikonę DWS czyli brytyjskiego Spitfire. Jest to model VB w barwach 317 dywizjonu myśliwskiego. Co do samej wycinanki mam tu 3 arkusze z częściami plus 4 z elementami szkieletu. Autorem jest pan Zbigniew Sałapa. Jego znakiem rozpoznawczym są modele na "jedną" wręgę, co akurat uważam za najlepsze rozwiązanie do samolotów, aczkolwiek ja wszystkie pojedyncze wręgi oklejam paskiem o średnicy 4-5 mm, co znacznie ułatwia dopasowanie poszczególnych segmentów. Dobra ale dość gadania, czas na fotki.

Prace rozpocząłem zgodnie z instrukcja od elementów kabiny:


Obecnie kocze sklejać wyposażenie kabiny i zabieram się za przednią sekcie kadłuba.

--

Post zmieniony (07-11-15 16:05)

 
22-11-14 16:52  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A dlaczego te wręgi na zewnątrz kanciaste a wewnątrz wyharatane ? Gdzie Ci się Bracie tak spieszy ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-11-14 19:41  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rzeczywiście te wręgi wyglądają jak wycięte tępym nożem.

 
22-11-14 20:03  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ten model ma feler - pomylone kolory na oklejce przejścia skrzydło - kadłub z lewej strony. Albo trzeba mieć dwie wycinanki, albo przerobić w jakimś programie graficznym i drukować, bo zapasu koloru brak.

--

 
22-11-14 23:21  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
kari   

... dajcie spokój, Przemek tnie po zewnętrznej linii krawędzi i wewnętrznej jednocześnie ;-)
... stąd taki niestandardowy efekt ;-)

... najważniejsze żeby była dobra zabawa. :) noooo nie :-)

 
30-11-14 19:34  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Dziś małą aktualizacja. Wstępnie kabina została złożona w całość, tu popełniłem mały błąd, mianowicie do oparcia fotela przykleiłem złe pasy, później musiałem je odciąć przez co nie będą stykać się z wręg nr 8. Skleiłem też przednią cześć kadłuba, choć wszystko pasowała to odpowiednie dopasowanie i kształtowanie części wymagało spor czasu i średnio jak dla mnie wyszło.



Obecnie kocze wyposażenie kabiny przerabiam poszycie nr 16 na wersje zamkniętą. Zastanawiałem się and wersją otwarta ale uznałem że lepiej będzie się prezentować z zamkniętą kabiną.

@Kilminster i Yarpen Zirgin

To moja wina, po pierwsze do podklejenia użyłem tektury z GPM która okazał się bardzo łatwo rozwastwialna, po drugie nie wymieniłem ostrza w skalpelu, ina sprawa że musze Mikołaja poprosić żeby przyniósł paczkę zapasowych ostrzy ;)

@Ramolot

Widziałem na sklejonych modelach, jednak chyba nic z tym nie będę robił bo aż tak bardzo w oczy się nie rzuca.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
30-11-14 21:01  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

ja się na tym nie znam ale wydaje mi się że segmenty są nieprawidłowo sklejone bo powstały uskoki-zaznaczyłem strzałkami


--

 
01-12-14 09:17  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

@ sławomir kromer

To właśnie te problemy z dopasowaniem segmentów. Autor zaprojektował model na jedna wręgę, ja ją jednak pogrubiłem żeby ułatwić sobie sklejanie, niestety pomimo szlifowania nie udało się idealnie dopasować poszycia i stąd te schody, ale normalnie za bardzo sie to w oczy nie rzuca, za to kolejny raz widać jak bardzo zdjęcia wyciągają wszelkie niedoróbki :/

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
08-12-14 19:28  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Prace, posuwają się powoli do przodu, skleiłem już ogonową sekcje plus wkleiłem kabinę. Dużo zabawy było z cz. 19 która jest elementem statecznika, tu poradziłem sobie zgodnie z sugestią autora, i użyłem "wypełniacza" . Szpara widoczna w części ogonowej, w rzeczywistość, aż tak bardzo nie razi, w sumie nie weim czemu tak to wyszło, bo te segmenty bardzo dobrze pasowały.




Teraz pracuje nad resztą elementów statecznika.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
09-12-14 10:14  Odp: [Relacja] MM 3/2005 Spitfire Mk VB
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Magiczny klej widzę :) Kleisz nim wszystko? Czy używasz jeszcze jakiegoś? Jeżeli odpowiada Ci tego typu klej to polecam RED (niedawno był założony temat dot. tego kleju).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024