FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
20-11-14 19:07  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
bpz2   

Też miałem ten problem. U mnie pomogło bardzo dokładne wymieszanie lakieru, ponieważ gęstnieje on na spodzie. Malując tylko tym z "góry" model zawsze był błyszczący ponieważ "matowe" jest na dole słoiczka. Może też masz tak samo.

 
20-11-14 20:41  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jakikolwiek lakier do kredy się nie nadaje. Po prostu papier kredowy nie chłonie lakieru, i podczas formowania lakier pęka.
Ewentualnie do jakiegokolwiek zabezpieczenia można użyć czegoś TAKIEGO lub TAKIEGO
Wiadomo, najlepiej gdzieś delikatnie spróbować bo kreda, kredzie nie równa ;)
Ostrzegam że śmierdzi straszliwie :D

--

Post zmieniony (20-11-14 20:53)

 
20-11-14 21:35  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja uwielbiam sreberko na kredzie -tylko nakład pracy jest 2 razy większy niż normalnie - a ponadto jeden bląd i D..pa mokra - do kasacji

 
21-11-14 10:51  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Tak jak pisał wcześniej bpz2, lakier był prawie na pewno źle wymieszany. Osobiście malowałem srebrną B-17 z GPM-u i Bartolomeo Colleoni Halińskiego. Malowałem nitrem; B-17 błyszczącym, Bartolomeo matowym. Wyszło całkiem przyzwoicie.

--
serwusik

 
21-11-14 12:26  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Podzielę się własnym doświadczeniem.
KAŻDY model po sklejeniu lakieruję lakierem bezbarwnym nitro ( lakier do drewna z marketu budowlanego ;-) ).Traktuję to jako podkład do lakieru matowego/półmatowego nakładanego aerografem.
Jeśli model ma być końcowo błyszczący nie robię nic więcej niż ten lakier nitro.
Oczywiście dotyczy to modeli na kredzie.
Poniżej dwie stare fotki jeszcze starszych modeli ;-)

Oba modele to stare GPM-y wydane na kredzie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024