FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-11-14 21:19  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam serdecznie. Kolejna część podwozia zrobiona, zabieram się za tylne osie, potem będzie silnik. Zapraszam do oglądania.


I zdjęcia podwozia Altano

 
20-11-14 21:31  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Bardzo ładnie to wygląda,, powiem tak jak opierasz się tylko na tych zdjęciach to wygląda to bardzo szegółowo.

 
20-11-14 22:05  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jestem pod WRAŻENIEM !!! Czy Twój model też będzie miał wybite szyby i przeorany boczek

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
26-11-14 07:10  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Rodrus, nie, mój będzie idealny ;-)
Kolejna część podwozia zrobiona. Zapraszam.

 
26-11-14 09:20  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jeżeli GÓRA będzie taka jak DÓŁ,to będzie SUPER MODE!!! I do tego CYWIL !!! Dawaj dale,do przodu.A czym go będziesz malował?

 
30-11-14 21:12  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam serdecznie, dzisiaj sporo zdjęć, skończone podwozie, jutro już zaczynam silnik, będzie dużo drobiazgów, więc super. W układzie napędowym znajduje się 6-cylindowy silnik DAF MX 340 Euro 5 o pojemności 13l i mocy 480 KM. Jednostka więc bardzo dobra, jednak dostępna jest również u producenta wersja mocniejsza, 510 KM jednak łączyłoby się to z o wiele większymi kosztami. Poniżej zdjęcie "serca" autokaru.


Znalazłem również fajne zdjęcie, jednak z Altano, zrobiłbym taki układ chłodzenia w swoim modelu, jednak nie wiem gdzie dokładnie się znajduję.


Jak widać widać zdjęciach element odpowiadający za skręcanie trzeciej osi zasłania wał przenoszący pracę silnika na oś napędzaną, coś za coś...


Kaloryfer mam za biurkiem, zaczęła się zima, mocno grzeją, więc teraz często mam przyjaciela ;-)


Co do malowania, to jak będę robić model z kolorem to zobaczymy.
Udało mi się nawiązać kontakt z PolskimBusem, więc może uda się załatwić troszeczkę więcej dokumentacji, przedstawiłem również projekt, model może zostanie wydany więc trzeba parę spraw uzgodnić.
Dziękuje za obejrzenie postu i zapraszam do komentowania.

Post zmieniony (30-11-14 22:38)

 
01-12-14 20:12  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Jak na moje oko to "układ chłodzenia" z Twojego zdjęcia to parowniki od klimy. Zdjęcie jest trochę małe i nie mogę się dokładnie dopatrzyć, ale najprawdopodobniej ten czarny walec na dole to zbiornik na czynnik chłodniczy. Układ chłodzenia silnika masz na zdjęciu wyżej po lewej stronie.

Model wychodzi świetnie.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
07-12-14 23:44  Odp: [R] Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam, mały postęp w pracy, wentylator na swoim miejscu, zabieram się już za jednostkę.

 
14-12-14 02:57  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam serdecznie, przyszła pora na silnik, ciężko było zacząć, ale dalej już bardzo przyjemna robota, jeszcze sporo czasu będzie trzeba spędzić nad szczegółami i skrzynią biegów. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 
14-12-14 09:58  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Silniczek wygląda SUPER. Masz do niego jakieś wymiary,czy na "oko".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024