FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-11-14 02:55  [T] Lakierowanie kredy - pomoc
Marcin_BM 

 

Witam
Chciałem trochę poeksperymentować z lakierowaniem kredy i nie wyszło to najlepiej, tj. użyłem matowego humbrola a model strasznie się błyszczy. Znacie może jakiś sposób na zmatowienie takiego lakieru ?
Pokryłem pędzelkiem model cienką warstwą używając pędzelka jednak mimo upływu trzech dni lakier minimalnie się "lepi" jednak nie zostają żadne ślady. Z góry dziękuję za pomoc.

--

 
20-11-14 09:47  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Może lepiej z psikacza jakiego? Albo lakier w sprayu albo z aero? Nie próbowałem, zgaduję, proponuję.

 
20-11-14 09:57  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jakoś nigdy nie trafiłem na lakier w spraju MATOWY, a szukałem w wielu sklepach. Wszędzie jest lśniący...

 
20-11-14 11:01  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

AKRA , przy odrobinie szczęścia można trafić na matowy lakier bezbarwny w aerozolu. W sieci
Castoramy czy Le...mlę mlę pojawia się od czasu do czasu. Przy malowaniu takim lakierem bardzo
trzba być uważnym i ostrożnie psikać. Zbyt gruba warstwa lakieru po wyschnięciu zrobi się półprzezroczysta lub
nawet całkiem nieprzezroczysta. A tak w ogóle to dałbym sobie spokój z klejeniem modeli
drukowanych na kredzie... To istna męczarnia, czy nie lepiej przenieść rysunki na dobry karton i malować model
dobrymi farbami ??
Mam matowy lakier w spray'u i czasem go używam.

 
20-11-14 12:00  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Srebrnej błyszczącej kredy się nie lakieruje - bo efekt jest proporcjonalnie odwrotny od zamierzonego. Wygląda gorzej
robiłem dużo modeli na kredzie i jedyne co polecam to zostawić jak jest

 
20-11-14 12:10  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
FloggerB   

Marcin_BM - była tutaj na forum, nie umiem znaleźć, ale na pewno jest gdzieś poniżej dyskusja dokładnie na ten temat - "doświadczeńsi" nie lakierują kredy i jest OK

 
20-11-14 12:17  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To jak w dowcipie z kotem ( który zdechł po wypraniu i wyżymaniu ) - kota się pierze ino się nie wyżymo.
Kredo się sklejo ino nie lakieruje.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
20-11-14 12:34  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
FloggerB   

Alski - exactly :)

można jeszcze dodać, że "się podkleja" albo, że jest to wskazane

 
20-11-14 13:02  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

no i kredę się podkleja - ale tego trzeba się nauczyć

 
20-11-14 18:04  Odp: [T] Lakierowanie kredy - pomoc
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja już jestem za stary na nauki podklejania. Raz chciałem to zrobić z pokładem Bartolomeo (klej
Minutex ) i nigdy więcej ! Programowo nie kleje modeli drukowanych na kredzie , bez stresu i bez kłopotów !!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024