FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
19-11-14 12:43  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Viking, tak, maluję Pactrą, rozcieńczam ją wodą bo dla mnie jest trochę za gęsta, nawet nowa, dopiero co otwarta.
Mario, sorki, gdy czytałem Twój post kabina już była przyklejona. Z drutem na pokrętła faktycznie przesadziłem.
A poniżej następny update.



pozdrawiam
Mirek

 
19-11-14 13:05  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dla takiego laika jak ja wygląda MIODZIO !!! Piękne kolory.

 
27-11-14 12:23  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
kolejna aktualizacja budowy modelu, nie za dużo ale zawsze coś.


Jak widać na fotkach powstaje także torowisko.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
28-11-14 08:09  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Widzę, że idzie ku końcowi... kolejny piękny i mocno rozdetalowany model... A powiedz mi drogi Żywcoku, czy Ty masz czas z gumy, czy może go jakoś relatywizujesz używając E=mc2?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-11-14 08:39  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Bielski Vikingu jako, że żywcoki nie mieszkają tak daleko od Ciebie to i czas chyba podobny mają. No, może ciut krótszy a to z tej racji, że będąc bardziej na południe jasność trwa odrobinę dłużej. Wiadomo zaś powszechnie, że prace społecznie pożyteczne wykonuje się w dzień a prywatę powinno odstawiać po zakończeniu tegoż.
Z drugiej zaś strony gdy dłubię przy modelu staram się to robić tak aby trwało to jak najkrócej. Odzywa się chyba tu moje zboczenie zawodowe, będąc technologiem zawsze gdzieś kołacze mi się taki układ: czas, ekonomika, jakość, wydajność. To chyba tłumaczy też moją niechęć do cyzelowania w nieskończoność elementów. Zapewne narażę się tu ortodoksyjnym sklejaczom ale zawsze staram się mieć na widoku końcowe wrażenie z modelu gdzie czasami drobiazgi gdyby poddać je surowej ocenie mogą być wytykane jako nie taaakie. Po skończeniu modelu, gdy stoi na półce ma mnie cieszyć gdy na niego patrzę a nie patrzę na niego przez lupę.
Czasem wystawiam swoje modele na wystawach gdzieś w pobliżu Żywcowni ale nigdy moim zamierzeniem nie było budować modelu do rywalizacji konkursowej, więc są takie jakie są.
Ale cieszę się gdy podobają się i dostarczają jakichś wrażeń estetycznych innym.
A tak całkiem z innej beczki piszesz o sobie Viking ale jaki? ostatnio oglądam serial Wikingowie i są tam różne Ragnary, Olafy itp. a Twój to tylko Viking? Hę?

--
Pozdrawiam
Mirek

 
28-11-14 09:51  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

hahahaha... kiedyś (z 15 lat temu) podpisywałem się na internetowym czacie Mściwór Odynssen :) Takie połączenie słowiańskości i nordyckości, ale szybko skróciło się do "Viking" a potem Viking_BB, żeby było wiadomo, że to ten z gór, a nie z pomorza :)

A co do modeli – chyba mamy podobny pogląd na sprawę. Ma cieszyć oko oglądajacego z oległości metra, a nie przez mikroskop. Więc trzeba sobie znależć kompromis pomiędzy szczegółowością oddania realiów a pominięciami i uproszczeniami wynikającymi ze skali.

Modele na wystawy, a modelarze na konkursy! Konkurs modelarski niech polega na tym, że w ciągu iluśtam godzin, grupa modelarzy, tymi samymi narzędziami ma wykonać jak najlepiej i jak najwięcej danego modelu (wszyscy maja tę samą wycinankę)... tak ja to widzę.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-11-14 11:21  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Z tym konkursem to tu regat skifów nie urządzaj, krwawy orzeł gdzieś lata...

 
11-12-14 15:06  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
budowa modelu dobiegła końca, poniżej kilka fotek.


A teraz fotki grupowe



To tyle, pozdrawiam i do następnego modelu.
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
11-12-14 15:20  Odp: [R+G] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
pieczarek   

Nie pozostalo nic innego jak pogratulowac!

--
pozdrawiam Kuba

 
11-12-14 15:21  Odp: [R+G] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Gratuluję ładnie zrobionego modelu i całej kolekcji parowozów.

Warto do tendra nasypać trochę potłuczonego węgla, doda to większego realizmu Twojemu modelowi.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024