FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
24-11-14 07:19  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tymczasem dokończyłem olinowanie. Na pewno stary nie będzie zadowolony. Mi jednak taki stan wystarczy, jak na pierwszy raz.
Podjąłem też wczoraj próbę zrobienia relingu metodą lutowania, po dwóch godzinach przekląłem szpetnie i sobie darowałem. Do tego muszę mieć dzień.



Jak widać na pierwszym zdjęciu umazałem burtę farbą. Potem próbowałem ratować sytuację nakładając kolejną warstwę i tak doprowadziłem do jeszcze gorszego szamba. Nauczka na przyszłość - nie próbować poprawiać bo będzie jeszcze gorzej.

 
24-11-14 08:57  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

"nie próbować poprawiać bo będzie jeszcze gorzej" święte słowa , zawsze tak sobie powtarzam a jednak zawsze próbuje poprawić :(

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-12-14 08:54  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Najwyższa pora zakończyć tą nierówną walkę z materią.
GALERIA JEST W PIERWSZYM POŚCIE, TRADYCYJNIE

Relingi zrobiłem z cyny lutowniczej. Wiem, że są za grube i mają o jeden rząd za mało ale uwierzcie mi, że po kilku próbach zrobienia ich zgodnie z szablonami nie wytrzymałem.
Chylę z tego miejsca czoło przed szkutnikami. To trzeba jednak mieć zdrowie i nerwy z tytanu, z molibdenu czy innego. Nawet Chuck Norris nie zrobiłby tego z półobrotu. Dla mnie wielka lekcja pokory i szacunku dla modelarzy trudniących się szkutnictwem.
Dokończę jeszcze M.A.S. z Małego Modelarza i na kilka lat odpuszczam okręty. To trzeba być na wyższym poziomie Zen;)

Mam jednak nadzieję, że wstydu nie narobiłem. Choć plam po farbie jest dużo niestety.

Samo wydanie oceniam na 5. Polecam każdemu kto chce spróbować swoich sił z okrętami. Model w sumie duży, dzięki skali, przez co efektownie się prezentuje. Jednak prosty i bez nadmiernej ilości drobnicy, co nie zniechęca.

Doświadczony modelarz pewnie ulepi z tego prawdziwe cudo.



Post zmieniony (21-12-14 08:55)

 
21-12-14 10:41  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kalafior - gratulacje ukończenia z prawie bardzo dobrym skutkiem .
Parwie - jak sam pisałeś relingi :)) . Poza tym miodzio. Lineczki ładnie napięte. Zastanawiają mnie te jasne drzewce masztów , jesli były drewniane a nie stalowe to czy nie były malowane ? Wszak to nie żaglowiec :). Co do przerwy w szkutnictwie .... hmmm jak już załapałeś bakcyla to ... po Tobie :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-12-14 10:53  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Hmm
Maszty? Są.
Rejki? Są.
Olinowanie? S.. Jest.

To następny model - żaglowiec! ;-)

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
21-12-14 11:14  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jeszcze raz się przyjrzałem i w zasadzie jestem zdziwiony ,że nie poradziłeś sobie z relingami. Widzę ,że przykładałeś się do wielu drobiazgów, z udanym skutkiem . Oj nieładnie :p ,mogłeś postawić wisienkę na torcie, jestem o tym przekonany.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-12-14 13:05  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Alski, drzewce miały być naturalne, niemalowane. Tak jest w instrukcji. A relingi, zmęczyły mnie, więc ja też je wymęczyłem. W przyszłości na pewno kupię fototrawione. Nie ma się co kopać z koniem.

Zbigu, zdjęcia za ciemne? :/

 
21-12-14 22:58  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

A mnie się podoba! Fajnie sklejona łajba. Gratulacje :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
22-12-14 13:35  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
pieczarek   

Gratuluje!

--
pozdrawiam Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024