FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
17-11-14 14:04  Odp: [R] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
luki171 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Po wielu godzinach pracy udało mi się dopasować części. Efekt może nie powala na kolana, porównując wasze dzieła sztuki. Jestem zadowolony, patrząc jaki trud spotkał mnie po tak długiej przerwie.


Dopasowując część 4 miałem problem z ustaleniem, czy nie kleje jej do góry nogami. Wg. projektu tej części samolot nie jest dolnopłatem.
Znacznik wzmocnienia na statecznik pionowy też może wprowadzać w błąd.

--

Post zmieniony (28-11-15 15:12)

 
17-11-14 14:13  Odp: [R] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
FloggerB   

luki171 - ładnie, podoba mi się Twoja praca - po prostu

- Mocno zastanawiałeś po której stronie linii konturowej wycinać części ?
- Czy było to przyczyną niedopasowania części rzędu 0,5 mm ;)))

 
17-11-14 14:14  Odp: [R] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

I dobrze,że jesteś zadowolony. Wycinanka nie ma zbyt pochlebnych opinii.

 
17-11-14 14:37  Odp: [R] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
luki171 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zastanawiałem się po której ciąć, więc pierwsze części wylazły tragicznie. Tylne wręgi wycinałem już nie naruszając linii, a poszycie kadłuba całkowicie wycinając czarną linię i było lepiej.
Czytałem kilka opinii, że ten model tak ma, zresztą koledzy polecili mi na początek kogoś innego niż Bohdana Wasiaka. Skleiłem 12 lat temu Su-27 też było jego, ale nie było tak problematyczne. Na przyszłość chyba ustalę F-16 Mistewicza jak tak polecacie.
Jestem uparty, więc pociągnę to wyzwanie do końca, tym bardziej, że na początku miałem neutralne podejście do tego modelu, a teraz go kocham.

--
W budowie: Mig-29
Zbudowane: Northrop F-5 E Tiger II , Henschel Hs 123 A-1, Su-27, ORP "Conrad", Mirage 2000
Przyszłe: F-16C, F-14 Tomcat

 
17-11-14 14:46  Odp: [R] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Na kilku łączeniach segmentów widać "odciśnięte" wręgi.
Postaraj się nie wciskać na siłę krążków wręg do sklejonego segmentu. Powinny być one wpasowane jedynie z lekkim oporem.
Jeżeli nie łączysz segmentów paskami (sklejkami - co moim zdaniem daje najlepsze efekty), szlifuj razem dwie sąsiednie wręgi po obwodzie.
Radzisz sobie dzielnie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-11-14 14:55  Odp: [R] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
FloggerB   

luki171 - radzisz sobie super a i Twoje podejście do wycinania elementów po linii jest takie (sprawdzasz sam i masz swoje zdanie)
dobrze, że zabrałeś się za taki model w ramach poligonu - to prawdziwa walka ;)
Dodatkowo - od siebie - polecam Ci wzięcie sobie do serca uwagi Arta - zasada przy modelu każdego Autora/Wydawcy - nawet "wiodącego"

 
19-11-15 16:51  Odp: [R/G] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
luki171 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Miałem już poddać ten projekt, brak wprawy nie pozwolił mi wyprostować powstałych podczas budowy przeszkód.
Postanowiłem jednak bez względu na efekt końcowy ukończyć model.
Potraktowałem ten "niezbyt trafnie wybrany" jak na start model, jako poligon.
Nie udało mi się relacjonować prac z powodu uszkodzenia aparatu.
Efekt końcowy: źle spasowane części, szczeliny na które nie miałem pomysłu, retusz niedobrany kolorystycznie, nierówny, brudny model od kleju, brak symetrii.
To błędy, których sam jestem świadomy, w kolejnych modelach będę się starał je poprawić, bo napewno od razu nie znikną.



Dodałem szczegóły, które troszkę poprawiają ogólny wygląd kiepsko zbudowanego przezemnie modelu:



Efekt końcowy napewno nie powala, ale mnie zadowala. Myślę, że mogło być jeszcze gorzej. Model jak widać inne galerie nie taki zły, bo niektórym wyszedł naprawdę fantastycznie. Myślę, że kiedyś spróbuję w innym malowaniu i opracowaniu.
Na zakończenie chciałbym podziękować:
Art
Kilminster
oraz wszystkim zainteresowanym tą budową.

--

Post zmieniony (19-11-15 16:53)

 
19-11-15 17:05  Odp: [R/G] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Podoba mi się i model i sam samolot.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-11-15 17:33  Odp: [R/G] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
kari   

... ale najważniejsze, że dobrnąłeś do końca i do galerii ;-) ... gratulacje.
... oprócz Twoich uwag in minus: fotel; jakieś "piramidalne monstrum" ;-)
może trzeba było pokusić się o wykonanie fotela od podstaw.
---------------------------------------------------------------------------------------

 
19-11-15 17:39  Odp: [R/G] Northrop F-5 E Tiger II Mały Modelarz 6/1999 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ważne jest, że dobrnąłeś do końca, reszta jest mało ważna. Każdy model następny będzie lepszy, jestem tego pewien.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024