FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
08-12-14 09:21  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Trudno powiedzieć, że mam jakieś mocne strony w wykonywaniu modeli, ale sklejanie długich cienkich pasków sprawia mi trudność, więc błotniki poszły tak sobie


Post zmieniony (08-12-14 09:38)

 
21-12-14 20:09  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Petik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rzeczywiście model świetnie opracowany. Co do elementów wycinanych laserowo, czeka na mnie taki zestaw do mojego ISU-152 i miałem takie samo pierwsze wrażenie, rewelacja.
Kibicuje i będę zaglądał :).
Co do długich cienkich pasków, sam chętnie usłyszę jakieś patenty na ich lepsze wycinanie. Jak do tej pory używałem alu linijki i nożyka. Jednak chwila nieuwagi i jest lipa. Zostaje chyba anielska cierpliwość i powolne nacinanie aż do skutku :)

Post zmieniony (21-12-14 20:09)

 
21-12-14 22:09  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Takie tam "duperałki" jak mawiał mój dziadek



Widać parę rzeczy do poprawy, ale macham trochę tym modelem jak cepem. Powyłapuję i poprawię. Paluchy mam niezgrabne do tej roboty, ale i tak go ukończę. Niby się staram, nie spieszę, ale jest jak jest.

Post zmieniony (21-12-14 22:17)

 
22-12-14 10:21  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie jest źle. Ja widzę postępy w jakości klejenia. Trzymaj tak dalej, a będzie dobrze! :)

--
Pozdrawiam!

 
22-12-14 21:54  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Jasiek, dzięki za wsparcie :-)

 
04-01-15 21:30  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Troyt   

Zorba, też kleję ten model i mam do Ciebie prośbę - w miarę możliwości o zdjęcie szablonu do mocowania kół nośnych do wahaczy i wahaczy do kadłuba (plus jakieś rady :) ze względów przeprowadzkowo - lokalowych kleję w trudnych warunkach lokalowych chwilowo i chyba zgubiłem te szablony :(. Mam już tę podkładkę 14.8 mm i przymierzam się do finalnego wklejenia kół. Mam też wrażenie że przed nimi trzeba wkleić resory, co nie wynika jednoznacznie z instrukcji ? Pozdrawiam!

 
05-01-15 00:15  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 


Długość 9mm.
Nie ma szablonów do mocowania wahaczy, instrukcja zaleca wzmocnienie szpilkami. Resory wklej przed kołami.
Pochlebiasz mi prośbą o rady :-), nie jestem dobrym modelarzem, a na tym forum jest wielu innych, którzy mogą znacznie lepiej pomóc.
Co do rad dotyczących samego modelu mogę tylko powiedzieć o cięciu środkiem linii konturowej (tak zalecił autor opracowania), elementy są bardzo dokładnie spasowane, więc dokładne wycięcie jest bardzo istotne.
Zalecam też skorzystanie z laserowych gąsienic, ja nie miałem cierpliwości do wycinankowych.
Lufa jest malutka, więc najlepiej ukształtuj ją na spodniej stronie podkładki pod myszkę przy pomocy grubej igły albo wiertła, dobrze ją trochę zwilżyć śliną po stronie wewnętrznej - łatwiej się zwinie.

Wersja u góry to było moje pierwsze podejście bez podkładki pod myszkę.

P.S. Wklej też fotki swojego czołgu do tej relacji.

Post zmieniony (05-01-15 00:40)

 
05-01-15 08:57  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie wyszła Ci ta lufa.

--
Pozdrawiam!

 
05-01-15 10:05  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Troyt   

Dzięki :)

 
05-01-15 12:07  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Jasiek, chyba opanowałem już trochę zwijanie cienkich rurek. Spotykacie się w sobotę?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024