FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
25-11-14 20:55  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

W przypadku pasków wycinasz tak, żeby były węższe, przy otworach poszerzasz je - zapewni Ci to bezproblemowe składanie taśmy gąsienicy z ogniw.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-11-14 21:26  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Żeby było jasne co do tego zdjęcia: o ile sobie przypominam to fotka z jednej z relacji Wielkiego Mistrza Zakonu Modelarskiego - QŃ'a (sorry, jeżeli pomyliłem Autorów fotki)

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
26-11-14 23:32  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No cóż obawiałem się, że wykonanie ogniwek według zamysłu autora będzie trudne.
Myliłem się


To jest jakaś masakra dla moich paluchów - to jest robota dla neurochirurga!
Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam wykonanie prawie dwustu takich drobiazgów.

Oślepiła mnie jakość wydania, zapach farby drukarskiej świeżutkiego magazynu. Wychowany w czasach trochę siermiężnych projektów MM sprzed roku 1990 nie zauważyłem, że w połowie budowy czeka na mnie coś co muszę robić w 3,5x powiększeniu.

P.S. Dopiero na kompie zauważyłem, że aparat łapał fokus na jednogroszówkę, sorry Panowie.

Post zmieniony (26-11-14 23:40)

 
27-11-14 08:32  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Zamów sobie laserowe gąski i po kłopocie. Wystarczy je pomalować.

--
Pozdrawiam!

 
27-11-14 09:31  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

kasy mi trochę szkoda :/ Podziergam trochę i zobaczę ile dziennie jestem w stanie zrobić.

Post zmieniony (27-11-14 09:33)

 
27-11-14 10:00  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam serdecznie.Bardzo dobra robota.Śruby możesz zagruntować super glutem.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
27-11-14 10:02  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ogniwka wyglądają super,ostatno bawię się w bohatera domu ,po kaloryferach przyszła pora na instalację elektryczną ,w półkach montuję ledy,dopóki miałem zwykłe żarówki wszystko ćwiczyło.Zawołałem zaprzyjaznionego elektryka, trochę tam nawywijałem ,ale da się przerobić małym nakładem pracy.Trochę kaski wydam ,ale w tym czasie ja zarobię gdzie indziej i bądzie bardziej fachowo.Gąski do swojego T 55 mam laserki i nie żałuję.Pewnie wykonane własnoręcznie bardziej będą satysfakcjonować,ale szkoda czasu wg mnie ,następne modele czekają,Jak człowiek młody czas wiadomo jest,ale im starszy tym tego czasu coraz mniej,a głodny jest wykonania jeszcze pary modeli,pozdrawiam Marek

--

Post zmieniony (27-11-14 10:26)

 
27-11-14 10:19  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Szanowni, sami wirtuozi rzeźby w kartonie radzą :-), więc przemyślę temat laserków, bo rzeczywiście, chciałbym kontynuować dłubanie.

P.S. Jasiek, Mrówka i Marek - Wasze wykonania - chapeau bas! Moje umiejętności dzielą od Waszych całe parseki, ale może z czasem będzie lepiej... :-)

 
27-11-14 10:47  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wiem za bardzo o co Tobie chodzi, bo te ogniwa wyglądają bardzo ładnie. Jeżeli masz jakieś obiekcje to po prostu pomaluj je i dodaj nieco waloryzacji, np.: delikatne ślady piachu lub błota.

Ja zawsze kupuję laserowo wycinane. Fakt - godziny pracy odchodzą, ale też kilkadziesiąt złotych z portfela wyparowuje (gąsienice plus przesyłka plus farba i ewentualne "upiększacze"), które - dodam - możnaby przeznaczyć na kolejny fajny model na przykład. Gdybym mnie gąsienice z ogniw wychodziły tak jak Tobie to dałbym sobie spokój z laserami...

Ale to taka moja sugestia. Zrobisz jak zechcesz :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-11-14 11:01  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Raziel nie w tym rzecz jak wychodzą, ale mogę poświęcić godzinę, dwie dziennie na klejenie, czyli 2-3 ogniwka, nie codziennie, co daje jakieś dwa, trzy miechy na same gąski...
Nie wiem, zastanowię się, bo niecierpliwy jestem. Może dzięki temu potrenuję cierpliwość?

Post zmieniony (27-11-14 19:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024