FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-11-14 17:26  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Killy na wycinance projektant napisał: podkleić na tekturę 1 mm, więc zakupiłem takową, ale z suwmiarką to jest zasadniczo słuszna koncepcja 😀
Jasiek - już poprawione, zdjęcia robiłem jeszcze przed pomysłem na zrobienie relacji

 
13-11-14 23:29  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

"Brudzenie", o którym pisałem wcześniej


--

 
14-11-14 00:11  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

nom, uświniony jest konkretnie. W sumie odważne posunięcie wydawnictwa. Do tej pory widywałem raczej delikatnie ubrudzone modele a tu proszę.

A Tobie Kolego całkiem dobrze to wychodzi. Oby tak dalej i przyglądam się bo jednak zaciekawił mnie ten model. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
14-11-14 08:18  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

dzięki Raziel

 
14-11-14 09:24  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Koła napinające, rolki i koła jezdne


--

 
14-11-14 11:31  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Pan Rafał Drzymulski, który zaprojektował i wydał ten model jest bardzo pomocny przy budowie, zacytuję co napisał o "brudzeniu" modelu:

"Ciekawostką jest to, że większość oglądających odbiera dno kadłuba jako ubłocone. A ono takie nie jest. Wzorowałem się na dnie Hetzera, które jak się okazało, nie było malowane kolorem Panzergrau. Prawdopodobnie było tylko zagruntowane podkładem, minią, czy czymś podobnym. W trakcie eksploatacji pokryło się czymś takim, jak jest na na modelu :-) To bardziej taka powierzchowna rdza niż błoto. Błoto jest, ale tam gdzie to widać wyraźnie :-)"
i fotka od Pana Rafała


--

Post zmieniony (14-11-14 12:10)

 
14-11-14 13:13  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nic ci Niemcy o swoje samochodziki nie dbają. Żeby bitexem trochę posmarowali, to nie. Potem takimi niezadbanymi to my musimy jeździć.

--
serwusik

 
14-11-14 16:35  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Oglądałem ten model ze 2 razy i powierdzam ,bardzo ładnie wydany dla pasonatów niemieckich pudełek. Nie leży w zakresie moich zainteresowań ale chociaz popatrze jak sklejasz.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-11-14 17:22  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Szkoda trochę, ze nie mam umiejętności takich jak pancerni z tego forum, żeby to wydobyć, ale zrobię jak najlepiej

 
21-11-14 10:52  Odp: [R] PzKpfw 38(t) Drafmodel
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Mała aktualizacja o resory piórowe


Przy okazji relacji zrozumiałem, że zdjęcia są nie tylko dla samej relacji, ale mocno uwydatniają niedokładności, które umykają przy pobieżnej obserwacji podczas nocnego klejenia, przeszlifuję braki i zrobię nowy retusz.

Na mocowaniach resorów widać próbę z klejeniem śrub (wycinane laserowo), niestety się rozwarstwiają, napiszcie co można z tym zrobić, czy da się je czymś zaimpregnować i czym?

Post zmieniony (21-11-14 11:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024