FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
20-12-14 13:03  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Eeee nie taki diabeł straszny. Przynajmniej nie muszę załamywać rąk i lamentować w sytuacji wymagającej przyszycia nowego guzika. :D

--
Syn ciężkostrawny.

 
20-12-14 21:20  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Widzisz Panie, to strasznie daleko ode mnie. W moje rejony zapędzały się tylko i wyłącznie "110". ;)
EDYTA - "Autobusy tego typu trafiły do niewielu polskich miast. Eksploatowały je m.in. MPK Wrocław (około 7 egz.) i MZK Warszawa (około 170 egz.)."
No wcale się nie dziwię, że nie spotkałem tej wersji we Wrocku i znam ją tylko z Warszawki. :D
--

Post zmieniony (20-12-14 21:34)

 
21-12-14 15:11  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Nie wyklucza to jednak sytuacji, w której raz na jakiś czas J-B PR100 mógł się ewentualnie na linii 110 pojawić.
Primo, pytane gdzie te wrocławskie 10 sztuk było ulokowanych, tzn. na której zajezdni? W latach 70. Wrocław obsługiwały zajezdnie na Grabiszyńskiej i na Krakowskiej.
Secundo, pytanie która zajezdnia obsługiwała które linie? 110 była i nadal jeszcze jest obsługiwana przez Grabiszyńską więc zakładając, że PR100 na tej zajezdni stacjonował, także czasem mógł się pojawić. Jeśli tak nie było, to zostawała jeszcze ewentualność awaryjnej brygady z Krakowskiej.

Ale to tylko nic nie znaczące gdybanie.

Chciałbym natomiast zwrócić uwagę na pewien fakt, który znacznie wpływa na wygląd i ogólny odbiór modelu, a którego w porę nie skorygowałem i teraz mogę co najwyżej złożyć samokrytykę. Chodzi o czołownicę, ewentualnie jak kto woli obudowę przedniego wyświetlacza, a mówiąc ściślej o zły profil tego elementu. Dla zrozumienia istoty sprawy posłużę się rysunkiem:

Nic już tym nie zrobię i nie będę w nikogo ciskał piorunów, ale dla kogoś, kto by chciał się za ten model zabrać to warto ten profil poprawić.

--

Post zmieniony (21-12-14 15:15)

 
29-12-14 13:25  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Dumania ciąg dalszy.

Dokleiłem panel łączący dach z tylną ścianą wozu. Niby nic takiego, ot zwykły pasek papieru, a musiałem się nieco napocić aby to wyglądało. I w sumie, tak sobie to wygląda.


Następnie nadejszła wiekopomna chwila, i tak oto model stanął na własnych kołach.


Cóż, im bliżej końca tym bardziej nie chce się dziubać przy modelu, za to wprost proporcjonalnie coraz chętniej spogląda się na zgromadzoną kupkę wycinanek do pocięcia. :)

--
Syn ciężkostrawny.

 
29-12-14 17:21  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lada chwila wyjedzie z zajezdni na ulice Wrocławia. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-12-14 19:16  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

model ładny, chociaż mnie na pierwszy rzut rzucają się za niskie drzwi, nie brak nachylenia osłony przedniej tablicy informacyjnej.

 
29-12-14 21:07  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Eeee, chyba z drzwiami jest OK.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-12-14 21:31  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

no nie wiem. otwór drzwiowy sięga ponad połowę okna, a szyba w drzwiach jest prawie równo z trójkątnym oknem w ścianie przedniej - szczyt okna drzwi jest ponad dolna prowadnicą przesuwanych okien. w modelu drzwi są do połowy okna, a szyba w drzwiach kończy się poniżej trójkąta. drzwi kończą się mniej więcej w połowie między szczytami trójkąta i szyby przedniej. no chyba, że model ma zaburzone proporcje całej ściany przedniej.

Post zmieniony (29-12-14 21:33)

 
30-12-14 12:15  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Tak sobie teraz oglądam zdjęcia M11 i z niejaką przykrością muszę stwierdzić, że walkiria ma całkowitą rację. Drzwi powinny być wyższe o około 1,5 milimetra.
Dodam jeszcze, bo nie pisałem o tym, że do budowy modelu wykorzystałem drzwi pochodzące z darmowej wycinanki dostępnej w sieci pod tym adresem:http://galeria.600v.org/models_a.htm. Są lepsze od tych, które oryginalnie znajdują się w orlikowym modelu.

I jeszcze przy okazji czołownicy. To, że nie jest nachylona to już wspominałem. Początkowo myślałem nic z tym nie robić, jednak jej widok coraz bardziej mnie drażni i denerwuje, także będę próbował to naprawić. Przy okazji do korekty pójdą klapy wlotów powietrza, bo mają one zły kształt. Efekty pokażę w następnej odsłonie relacji.

--
Syn ciężkostrawny.

 
30-12-14 16:37  Odp: [Relacja] Lengyel, Magyar, czyli MIG co jeździ: Jelcz M11 - Orlik 3/2010 - 1:45
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

witam
komentarz nie był w złej intencji, czy złośliwości. model wykonany jest czysto i ładnie, a rozbieżności wynikają raczej z błędów opracowania, nie modelarza.

Post zmieniony (30-12-14 16:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024