FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-11-14 13:06  [G] Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Dzień Dobry wszystkim chciałbym wam zaprezentować model który przed chwilą skończyłem. Model Curtiss CW -21 Demon wydany w 2010 roku w MPModel , projektu wszystkim znanego Marka Pacyńskiego. Do zakupu przekonał mnie temat i okładka . Nie miałem pojęcia ,że takowe samoloty były , a sylwetka mocno mnie przyciągnęła. Jak pewnie wszyscy zauważyli jednak nie zawiele znajdziecie zdjęć lub relacji z klejenia tegoż samolotu. Model wygląda na prosty i odpoczynkowy. Niestety tak nie jest .
Drukarnia dała ciała bo tuż za kabiną mamy piękną różnice w kolorze zieleni . Zdecydowanie za mało rysunków montażowych no i trochę problemów ze spasowaniem . Przede wszystkim można się zdziwić kryjąc gotowy już silnik pod osłonę . Ewidentnie z cylindrów trzeba tak ze 3 mm odciąć . Dużo też problemów sprawiło mi ukształtowanie profilów na łączeniu sterów wysokości i kierunku cz 59a , b . To była masakra , za cholerę w tym kształcie ich tam nie przykleicie zakrywając wszystkie szpary i łączenia . Postanowiłem zmienić trochę ich kształt , a jedyną szparę jaka mi została zakleiłem kawałkiem z tego co odcinałem z tych elementów.
Więcej tych drobnych nie spasowań nie będę już wymieniał. W każdym razie z prostego modelu wychodzi nam wniosek , tylko dla doświadczonych i trudny. Coś na plus trzeba też jednak powiedzieć . W niektórych miejscach spasowanie było w porządku. Po sklejeniu model wygląda na taki prosty nie skomplikowany , ale jednak kształt przyciąga wzrok i może się podobać.

Zapraszam do galerii i od razu przepraszam , ja fotografem nie jestem:).


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (30-12-16 14:14)

 
09-11-14 14:41  Odp: [G] Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny model oryginalnego samolotu! Szkoda,że na kilku elementach widać różnicę odcieni kolorów. Ale to szczegół.
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-11-14 14:59  Odp: [G] Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,odcienie pół biedy ,brak retuszu,ładnie sklejony,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-11-14 19:02  Odp: [G] Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Retusz jest . Zauważcie ,że spód jest jasno szary , a przy błysku flesza jest on bardziej dominujący . Ktoś kto go zobaczy kiedyś na wystawach sam to zauważy . Dzięki za miłe słowa .

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
09-11-14 21:09  Odp: [G] Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czeka w mojej dluuuuugiej kolejce. Pawel - super robota :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-11-14 21:38  Odp: [G] Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Bardzo ładny.Gratuluje

 
09-11-14 23:44  Odp: [G] Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Retusz jest , ale częściowy.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
11-11-14 16:27  Odp: [G] Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zbig-u, to nie jest złośliwość z mojej strony. Chodzi o to, aby budujący model wyrobił sobie pewne nawyki, które będą procentowały na przyszłość.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024