FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
05-06-15 22:47  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miałem chwilkę czasu więc zabrałem się za szalupy. Udało się ukończyć jedną. Kilka elementów dodałem od siebie.





Teraz czas pomyśleć nad wiosłami ;-)

 
06-06-15 07:52  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szalupy wyszły super.

--
Pozdrawiam Darek

 
06-06-15 11:39  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podglądam z zaciekawieniem. Super wykonanie !
Jeśli można to dodam, że w szalupie wiosłowej w stanie "spoczynku" (na okręcie) wszystkie dulki nie są osadzone w otworach - wiszą na linkach wewnątrz szalupy.
Pozdrawiam

 
07-06-15 12:20  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dulki już tak zostawię. Po wykonaniu jednej z dwóch szlup zabrałem się za kuter.
Sklejony z wycinanki , zaglutowana cała powierzchnia i przetarta papierem ściernym dla wyrównania poszycia. W nadbudówkach wyciąłem bulaje i wejścia. Reling to resztki fototrawek z 1:400. Całość pomalowana pędzlem i delikatnie przetarta papierem 1200 dla wyrównania farfocli. Teraz jeszcze pomyślę z czego wykonać śrubę napędową :-)










Pozdrawiam

 
07-06-15 13:12  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się kuterek. Ładnie go wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-06-15 21:51  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cieszę się że się podoba ;-)

Pod koniec dnia miałem chwilkę czasu więc dokończyłem działko 76mm wykorzystując metalową lufę. Liny bębnów trałów malowałem na kolor stalowy ,a na koniec potraktowałem Washem rdzawym. Zacząłem też kleić podpory platform. Wykorzystuję plastikowe profile dlatego czekają na mocniejsze związanie kleju , a wtedy trochę podetnę dół.



 
12-07-15 13:47  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na Piorunie zamontowałem maszt rufowy plus odciągi oraz pierwsze działka AA.




pozdrawiam

 
12-07-15 14:00  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładnie to wychodzi !
Szukałem co oznacza skrót w jęz.polskim "AA" (w ang. jest) ale nie znalazłem. Jest natomiast działko pelot.

 
12-07-15 15:36  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

AA- anonimowi alkoholicy ;-)

 
30-07-15 20:45  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 


Pomalutku do przodu. Czasu mało więc i postępy skromne.
Zdecydowałem się wykonać maszt główny z patyczka od wykałaczki. Delikatnie strugałem ostrzem nożyka i szlifowałem ręcznie papierem ściernym. Wyszedł mi stożek góra 0,8 mm dół ok.2mm czyli w sam raz. Nawet wyszedł prosty choć zabawy było dwa dni.
Maszt postanowiłem wykonać na podstawie planów modelarskich wykorzystując części z wycinanki i różnego rodzaju dodatków.
Kolumny boczne masztu to plastikowe profile.




Pontony postanowiłem wykonać z drutu cynowego 1,5mm nawijane na wykonany specjalnie do tego profil. Miejsce cięcia zostało zaszpachlowane i czeka na szlifowanie.



Łańcuch kotwiczny to łańcuszek miedziany lub podobny. Nie chcąc go malować aby nie zalewać drobnych oczek kupiłem płyn AK do zaczerniania metali kolorowych w którym wykąpałem łańcuch :D




Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024