FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 28Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
31-10-14 21:33  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
XYZ    

Czy sprawdzaeś czy pancerz na dziobie jest taki jak w monografii czy na zdjęciach archiwalnych? Wydaje mi się , że tu tylko wygląda jak bąbel przeciwtorpedowy - był raczej bardziej kanciasty i skomplikowany. Nie wiem czy to celowe uproszczenie ?

--

Post zmieniony (31-10-14 21:33)

 
01-11-14 15:10  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cięzko mi powiedzieć gdyż opieram się tylko na modelu, nie sięgam do innych źródeł po prostu ufam projektantowi, być może zostało tam wprowadzone jakieś uproszczenia ale najlepiej jak wypowiedzą się osoby które posiadają jakieś zdjęcia czy monografie IJN Akagi

 
03-11-14 22:18  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Stoczniowcy jednak nie dali rady do końca tygodnia definitywnie zamknąć budowę burt, dałem im troszkę odpocząć 1 listopada no bo w końcu to model odpoczynkowy ;) ale co nie co dołożyli. Elementy przy których spędziłem kilka ostatnich dni zdecydowanie najbardziej pracochłonne i było z nimi troszkę zabawy, przedewszystkim z formowaniem nie których elemntów które dały mi popalić ale naszczęście mam to już za sobą i chciało by się powiedzieć teraz z górki ale myślę że tak nie będzie choć wydaje mi się że jak dwa ostatnie fragmenty burt przykleje to najgorsze będę miał już za sobą.

 
07-11-14 20:49  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No i po wszystkim etap z burtami zakończony więc jestem bardzo szczęśliwy że ten moment w końcu nadszedł wyszło chyba nie najgorzej choć są elementy gdzie mogłem się bardziej przyłożyć i bardziej je dopracować. Podsumowując pasowanie części na tym etapie wydaję mi się że przy tych kształtach jest bardzo dobre choć gdzie nie gdzie miałem małe problemy i było trzeba się nie źle nagimnastykować by to w miarę dobrze wyglądało.
Teraz kolejny etap drobnica choć w porównaniu do chikumy za dużo to jej nie ma.

 
07-11-14 21:41  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Mam pytanie, czy te dwa odcienie burty (góra i dół) to zamierzony efekt finalny czy będzie to jeszcze malowane?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
07-11-14 23:13  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Górna część burt jest na razie pomalowana podkładem, a finalnie będzie całość pomalowana tak jak dolna część burt.

 
08-11-14 01:57  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jest moc !!! A nie robisz wnętrza drugiej windy?

 
08-11-14 14:17  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Będzie druga winda, ale jeszcze mam z nią czas pewnie zrobię ją pod sam koniec tuż przed zamknięciem całośći pokładem.

 
09-11-14 21:31  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja prac dzisiejszego dnia.

 
12-11-14 18:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ostatnio zakupiłem kolejny zestaw części wyciętych laserowo do akagi, w zestawie znajduą się wszystkie kratownice oraz wzmocnienia pomostów, o ile same wzmocnienia da się wyciąć samemu to kratownice to prawdziwe wyzwanie dla nie licznych.


Mając te elementy zaczołem uzupełniać model pomostami, tu już prace pójdą zdecydowanie wolniej.


Post zmieniony (12-11-14 18:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 28Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024