FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-10-14 15:39  [Galeria] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy 1-4/2010 - 1:33
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Na początku było słowo: "skleję ci kiedyś model jedenastki"
W niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie wypowiedziane do niewłaściwej osoby płci przeciwnej. Ale dla faceta słowo to SŁOWO - wiadomo sprawa honoru. I skoro dałem kiedyś słowo to się z tego słowa trzeba wywiązać.
Było to w początkach 2011, niedługo później na rynku pojawił się ten model, także tego, od słów trzeba przejść do czynów. W czerwcu 2011 zakupiłem wycinankę i od razu zabrałem się za klejenie. Później różnie bywało, w międzyczasie najukochańsza przyszła stała się znienawidzoną byłą i tak dalej, niemniej jednak model stał sobie rozbabrany i czekał na zbawienie. Aż w końcu postanowiłem go dokończyć, co też zrobiłem, a efekt publicznie prezentuję na forum.

Na początek zdjęcia z różnych stadiów budowy - przełom 2011 i 2012:






A teraz współczesne zdjęcia gotowego modelu:





Cóż można powiedzieć o samym modelu? Wznowienie Małego Modelarza , czyli dobrze wszystkim znanego projektu Pawła Mistewicza w skali 1:33. Cztery arkusze kartonu z częściami, ponadto rysunki, opis budowy, stopka redakcyjna i tyle. Wielkich problemów z budową nie miałem, chociaż pamiętam, że musiałem się ciut nakombinować przy składaniu segmentów kadłuba w całość (kadłub zaprojektowano tradycyjnie na dwie wręgi). Ponadto miałem trudności z poprawnym sklejeniem osłony silnika, przez co musiałem ją później szpachlować i malować. W sumie skrzydła także mógłbym skleić lepiej, ale trudno. Grunt, ze udało mi się chyba skleić całkiem przyzwoity model legendarnego polskiego samolotu.

Gwoli ścisłości dodam jeszcze, że w związku z faktem, iż model będzie przekazywany w obce ręce, przez co nie wiadomo co się z nim będzie działo, zrezygnowałem z przyklejania masztu antenowego i tym bardziej anteny. Podarowałem sobie także montaż dyszy Venturiego. Z kolei uchwytów dla pilota przy kabinie nie przykleiłem, ponieważ zawczasu nie pomyślałem o zrobieniu otworów, odkładając to na później. Wreszcie okazało się, że jest już za późno na cokolwiek i więcej można zniszczyć niż poprawić. Trudno niech już tak zostanie. Kiedyś skleję sobie własną jedenastkę to będę przynajmniej pamiętał. :)
Byłbym zapomniał. Na sam koniec wszystko zabezpieczyłem lakierem samochodowym w spreju.

Mnie się nawet podoba. ;)

--
Syn ciężkostrawny.

 
27-10-14 16:54  Odp: [Galeria] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy 1-4/2010 - 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i bardzo ładnie.
Kółeczka tylko "troszku" za bardzo zeskosowane ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-10-14 17:23  Odp: [Galeria] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy 1-4/2010 - 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluje ukończenia z takim efektem mojego ulubionego samolotu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-10-14 18:09  Odp: [Galeria] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy 1-4/2010 - 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny,od niego wszystko się zaczęło ,znaczy klejenie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-10-14 18:27  Odp: [Galeria] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy 1-4/2010 - 1:33
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jedyne, czego się czepię, to nieco "kanciaste" krawędzie natarcia skrzydeł, poza tym, piękna PeZetElka :-)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
27-10-14 18:33  Odp: [Galeria] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy 1-4/2010 - 1:33
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widzisz Duźgu, bo baby to samo zło ;-) Pozbyłem się tak kilku modeli...
a teraz żałuję ;-/

A jedenastka całkiem zgrabna jak na samochodziarza ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-10-14 18:53  Odp: [Galeria] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy 1-4/2010 - 1:33
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ho, ho, ho.., następny szczęśliwy posiadacz ,,jedenastki''. Gratuluję modelu.


Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
28-10-14 15:39  Odp: [Galeria] PZL P.11c - Modelarz Kartonowy 1-4/2010 - 1:33
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Właściwie to posiadaczka "jedenastki", gdyż azaliż ponieważ model został przekazany i już go raczej więcej nie zobaczę. A sobie samemu skleję lepiej. Póki co, wracam jednak do czterech (lub więcej) kółek. :D

I dziękuję za ciepłe przyjęcie modelu. :)

--
Syn ciężkostrawny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024