FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 23Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
22-02-15 17:17  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dzięki. :)

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
06-03-15 13:40  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam, żeby nie było, że relacja umarła to mały update. Zacząłem robić koła co zajmuje bardzo duzo czasu ( 484 elementy bieżnika na jedno koło) potem jeszcze to pomalować, dla mnie istna masakra. Zrobiłem 4 koła chociaż brakuje jeszcze najbardziej skomplikowanej części felgi ze śrubami i innymi pier*****mi ( nie wiem jak to fachowo nazwać, roboczo mówie na to kołpak :) ). W ramach przerwy wziąłem się za kabinę: poskładałem laserowy szkielet z małym wyjątkiem a mianowicie wręgi S4 wziąłem z wycinanki i podkleiłem według zaleceń na tekturę 0,5mm (laserek byłby za gruby ponieważ jest wypalony na tekturze 1mm), zachęcony wyglądem szkieletu zacząłem sklejać wewnętrzne oklejki i nie wiem czy ja coś sknociłem czy jest jakiś błąd w projekcie, ale wszystkie oklejki które robiłem (nie robiłem jeszcze dachu) były za duże i musiałem docinać. Potem stwierdziłem, że przykleje zewnętrzne poszycie przodu, ale tu też mi coś nie pasowało bo poszycie za bardzo wchodziło na boczne wręgi kabiny więc zdecydowałem się na ryzykowny krok a mianowicie: rozciąłem poszycie 144b na osobne boczne scianki i dach. Zacząłem mieżyć i okazało się, że muszę oderwać boczne wręgi bo się z poszyciem nie zgrywały, po tym zabiegu wreszcie zaczęło wszystki pasować. zaokrąglenia też mi dały mocno popalić. Ale się rozpisałem pora na fotki. :)



Nie wszystkie łączenia są idealne, ale jestem zadowolony z osiągniętego efektu, deska rozdzielcza 4 wewnętrzne koła i kabina na ramie są tylko dołożone na sucho na potrzeby zdjęcia. Nie mogłem się powstrzymać :).

P.S. Chwała wydawcy za dołączenie zdublowanego arkusza z częsciami poszycia kabiny.

P.S.2 Przepraszam za fotki warsztatowe w kolejnym updacie będą już foty na jednolitym tle.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
06-03-15 16:10  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Czołem,
Zaczyna fajnie wyglądać ;-) Co do kabinki, to laserowy szkielet jest za mały, u mnie też był ten problem.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
06-03-15 16:18  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Czyli oklejki są w porządku. :) Chyba nie tylko laserowy szkielet jest za mały bo miałem problemy z wręgami z wycinanki. A jak tam Twój Maz?

--

Post zmieniony (06-03-15 16:36)

 
06-03-15 16:37  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Tak jest, to szkielet jest za mały ( źle wypalony ) Mam kilka fotek jako dowód - porównałem laserowy ze zwykłym - różnica w wymiarach jest dość duża.
U mnie już jest wnętrze kabiny na ukończeniu. Ostatnio się zastanawiam, czy nie lepiej będzie pomalować tego modeliku. O ile sama kabina może dobrze wyglądać po samym retuszu, o tyle mam obawy co do czarnych elementów, których zresztą jest całkiem sporo. Mam kilka odcieni czarnego, ale żadnego nie podpasowałem. A jeśli zdecyduję się na psiknięcie tych el. to resztę też by wypadało...

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
06-03-15 20:08  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@ Sony, ja całe podwozie retuszowałem i podmalowywałem Pactrą A46 jest prawie identyczna z oryginalnym kolorem z wycinanki.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-15 16:20  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam, dawno nic się nie działo a to za sprawą nauki i robienia kół do Maz-a jednak 500 elementów na jedno koło i to jeszcze nie całe, w tym 484 na sam bierznik to dużo. Jedyny problem jaki napotkałem to o około 3mm za krótka oklejka nr. 114a.





Zapraszam do komentowania i wyrażania opinii.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
29-03-15 10:01  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

jak zrobiłeś koła to teraz masz już prawie z górki:)

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
29-03-15 11:13  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


hihih jeszcze 8 kól przyczepy i dwa zapasowe :) ....to tak dla pociechy

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
29-03-15 15:14  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

hmm 5000 elementów:)

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 23Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024