FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 23Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
21-08-15 20:56  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Myślę, że po zagięciu kropla CA i szlif papierem. Przynajmniej ja tak robię.
Tylko CA rzadki!

--

Post zmieniony (21-08-15 20:58)

 
21-08-15 21:01  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dzięki za podpowiedź spróbuję Twojej metody.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
21-08-15 21:36  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Prościej cały arkusik z kostkami potraktować caponem

 
21-08-15 21:46  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

chyba jednak zastosuję metodę z CA, bo caponu nie mam na stanie a nie będę kupował specjalnie do zaimpregnowania tego jednego arkusza. Czy zamiast caponu może być inny lakier np akrylowy Pactry?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
21-08-15 22:37  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Korzystam tylko z caponu, CA za mocno usztywnia karton. Po caponie karton można formować.

 
22-08-15 00:06  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Nanieś kropelkę wody na obie strony częsci w miejsca gdzie powinno być zagięcie lub łuk.
Po uplywie 20-30 sekund naciskaj czyms owalnym np. wiertelkiem miejsce zagięcia aż powstanie rowek. W zależności od potrzeby możesz zastosować dwie średnice wiertla pamiętając aby w pierwszej kolejności użyć tego większego.
Woda spowoduje że papier zrobi się plastyczny i pozwoli dowolnie wyginać się.
Taką jeszcze wilgotną część posmaruj wikolem i przyklej delikatnie trzymaj ją jeszcze na krawędziach palcami by się nie prostowala.
Dobrze jest posmarować a raczej zmoczyć pędzelkiem dwie przeciwlegle krawędzie rozwodnionym wikolem. Proporcja - pięć kropel wody jedna wikolu i takim mleczkiem latwo wchlanianym przez papier namoczyć wspomniane krawędzie.
Jest jeszcze jedna zaleta takiego zabiegu.
Otóż kostka namoczona wodą a następnie posmarowana wikolem będąc jeszcze wilgotną idealnie dopasuje się do kola.
Nie stosowałem nigdy kaponu więc nie wiem jak ma się to do calego zabiegu. Nie stosuje też CA bo mam mieszane uczucia z tym specyfikiem odnośnie bieżnika.
Pozdrawiam - Jacek

 
24-08-15 18:24  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Prace nad przyczepą idą do przodu. Zmieniłem trochę kolejność budowy i zamiast przednich podpór zrobiłem zawieszenie i 2 koła, żeby przyczepa mogła stać. Koła będę robił stopniowo ponieważ nie jestem w stanie zrobić ich więcej niż 2 na raz.



I na koniec model w całej okazałości.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-08-15 21:06  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Kawał porządnej ,czasochłonnej roboty... ale efekt jest świetny :-)
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
24-08-15 21:14  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dzięki za opinię,z tym kawałem to masz racje,bo model ma 89 cm. A jak tam Twój MAZ?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-08-15 21:27  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Mój MAZ jest zaledwie napoczęty , teraz kończę tematy lotnicze .
Podejrzewam że Ty szybciej skończysz niż ja znowu zacznę swojego MAZ-A :-)
Pozdrawiam

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 23Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024