FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-01-15 08:33  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
No rufy okrętowe maja to do siebie, że utrudniają życie modelarzy, ja też przy każdym modelu muszę się nakombinować żeby jakoś to wyglądało. A wracając do tematu: nadbudówka rufowa już praktycznie ukończona :



No i siłą rzeczy zacząłem budowę nadbudówki głównej lub dziobowej, jak kto woli :



Sporą zagwostką było dla mnie zrobienie oszklenia, bo wycinanie okienek jakoś mi nie pasowało, no dobra, po prostu nie dal bym rady tego równo wyciąć ;) . Ratunkiem okazał się zestaw fototrawionych drabinek, które kupiłem budując okręty plastikowe. Wystarczyło tylko dobrać rozstaw szczebli i po wklejeniu co drugi usunąć. No i na koniec przymiarka:



C.D.N Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
29-01-15 14:51  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tak się napracowałeś przy tym oszkleniu osiągając dobry efekt, a pozostałe szyby są papierowe...
Dziwnie to wygląda.
Jest sposób na przeszklenie tych bulai, bo o nie właśnie mi chodzi, ale pewnie sam dojdziesz do rozwiązania.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-01-15 20:02  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładne oszklenie. Nie pękaj bo ja wyciąłem równo i chyba i tak zainwestuję w drabinki ; - )

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
29-01-15 23:01  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Art lepiej powiedz od razu. Też jestem ciekaw bo mam podobny problem.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-01-15 23:23  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

W tej sytuacji jaka jest ja bym powycinał (wybijakiem) z dyskietkowej, czarnej folii kółka o średnicy bulai i nakleił na poszycie w odpowiednich miejscach.
I można by na tym poprzestać. Można też pójść o krok dalej i wydziergać obrączki z drutu (nie grubszego jak 0,2mm) o średnicy minimalnie większej od średnicy naklejonych kółek oraz "wcisnąć" je po obwodzie.
Trochę zabawy, ale efekt powinien być obiecujący.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-01-15 05:50  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

W zasadzie to kombinowałem w tym kierunku, zastanawiałem się nad wycięciem kółek z taśmy izolacyjnej, ale doszedłem do wniosku, że to chyba by było za grube. W każdym razie dzięki za podpowiedź, będę musiał pokombinować :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
30-01-15 08:51  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Przy dwusetce to aby nie będzie za bardzo wystawało . Mówiąc szczerze nie wierzę żeby Art użył tak prostych środków. Prędzej wiertełkiem dziurka , potem końcówką diamentową rozwiercanie, potem kółeczko z obrączka wciśnięte i zlicowane :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-05-15 09:07  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Tak coś mi się wydaje, że ta budowa i związana z nią relacja nieco rozwleka się w czasie. No niestety, ale ostatnio czas jest u mnie towarem bardziej deficytowym niż pomarańcze za czasów PRL-u. Ale zawsze coś tam się podłubie i tak nadbudówka już jest na stałe na swoim miejscu, powstał przedni pomost działka p-lot i powoli powstaje maszt główny, wiem,wiem w niektórych miejscach muszę poprawić retusz, zrobię to przy okazji malowania masztu:



Co prawda nie wiele tego, ale zawsze do przodu.
C.D.N.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
04-06-15 17:44  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witajcie
Prace trwają nadal, choć nie tak jakbym sobie tego życzył. Maszt główny już ukończony, pozostało jeszcze zrobić takielunek :



Maszt rufowy wraz z radarem też już zrobiony i jak poprzednio, brak jeszcze takielunku :



No i ruszyły prace nad uzbrojeniem okrętu, na pierwszy ogień poszły wyrzutnie torped, na początek taki sobie jeżowiec :



I już na swoim miejscu :



Oczywiście retusz jeszcze do poprawki, ale to już troszkę później, i dopiero na zdjeciach zauważyłem to, że poręcz na wyrzutniach nie jest przycięta i blokuje drzwi, już to poprawiloem :). Na dzisiaj to już wszystko.
C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (04-06-15 17:49)

 
04-06-15 20:09  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo dokładnie i czysto wykonane elementy. A radar zasługuje na osobne pochwały.

--

Post zmieniony (19-07-15 13:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024