FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-08-14 23:12  [R/G] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Żeby nie było, że wstawiam na forum tylko galerie, to tym razem będzie mini relacja. Mini, bo model mały, a z braku czasu nie będę wstawiał zdjęć po sklejeniu kolejnego detalu. Tylko tak bardziej hurtem. Autorem modelu jest Jerzy Janukowicz. Model zakupiony w wszystkimi dostępnymi dodatkami. Pojazd będzie malowany, w wersji muzealnej, czytaj bez brudzenia.
Kadłub wykonany z zestawu ciętego laserem, oklejony poszyciem oraz „onitowany”. Na tym etapie bez problemów.


Następnie model uzupełniłem o różne detale. W wycinance są dwie wersji wykonania zawiasów, zastosowałem trzecią, z kawałka cyny do lutowania. I tak będzie malowane.

Na ostatnim zdjęciu widać mechanizm napinający z zębatką na obwodzie (część 41). Konia z rzędem, kto to wytnie, mi zabrakło zacięcie, wiec będzie bez zębów. Na pierwszym planie rozpoczęte wahacze.
Kadłub jest gotowy do malowania. Zachowam taki sam układ maskowania. Będę używał aerografu i mam tutaj pytanie. Od jakiego koloru zacząć malowanie? Od najjaśniejszego do najciemniejszego? Czy też może na odwrót? A może nie ma to znaczenia?

--

Post zmieniony (23-11-14 20:34)

 
26-10-14 20:22  Odp: [R] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Po dłuższej przerwie czas na update relacji. Udało się skończyć wahacze, koła nośne, podtrzymujące. Talerze kół nośnych szału nie robią. Użyłem BCG do formowania, ale jeszcze musze poćwiczyć z tym klejem. Przybył również tłumik, całość została pomalowana zgodnie z tym, co zaproponował wydawca.

W wolnej chwili skleiłem wieżę. Szkielet z otwartymi bokami gwarantował powstanie krowich żeber wiec wkleiłem wstawki z kartonu, a następnie całość wyszpachlowałem.

Mam również sklejone koła napędowe, czekają na malowanie oraz kończę koła napinające. Ruszyłem też gąsienice (cięte laserem), ale to w następnej odsłonie relacji.

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
26-10-14 20:32  Odp: [R] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Po cichu podglądam.Z czego są wykonane te nity niektóre są białe to chyba karton a te czarne?

--
Taki sobie modelarz :)

 
26-10-14 20:33  Odp: [R] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

No i się doczekałem up-a , super Ci to wychodzi.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
26-10-14 21:11  Odp: [R] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ados777 te czarne to też z kartonu tylko, że z GMP, a te białe to z draft model. Zacząłem tymi czarnymi, ale mi ich zabrakło więc przeszedłem na białe. Ciut różnią się wysokością, ale po pomalowaniu nie widać tego.

--

Post zmieniony (26-10-14 21:15)

 
15-11-14 20:46  Odp: [R] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ostatnie fotki w tej relacji. Gąsienice pomalowanie oraz nałożone na koła. I tutaj jedna uwaga. W kupionych laserach część ogniw jest w paskach, a część, jako pojedyncze sztuki. Celem było zapewne łatwiejsze formowanie tych ogniw na kołach napędowych oraz napinających. I te pojedyncze są dość problematyczne. Malowałem osobne ogniwa, a następnie sklejałem je razem. Przy nakładaniu na koła czasami klej puszczał i musiałem sklejać ponownie. Może lepiej było pierw skleić, a potem malować? W T-70 całość była z pasków i nie miałem problemów z formowaniem. Tak małe gąski są mocno powycinanie, więc ułożenie na kołach nie stanowi problemu.
Wieża również skończona, przed malowaniem.

Obecnie model jest gotowy, ale czekam na nowy aparat oraz słoneczny dzień, aby zrobić zdjęcia przy naturalnym świetle.

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
16-11-14 11:04  Odp: [R] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkoda, że przy okazji malowania modelu nie poprawiłeś oczywistego błędu tej wycinanki - "piaskowożółtego" spodu kadłuba.
Zdaję sobie sprawę, że w wycinance przestawiono i tak malowanie fikcyjne, domyślne, ale mimo to powinno ono odzwierciedlać ówczesne zasady malowania i kamuflowania.
Podstawowym kolorem wszystkich pojazdów wojskowych produkowanych przed 1939 rokiem w Polsce był kolor "zielony" (specjalnie ten cudzysłów, żeby nie wchodzić w dyskusję o odcieniach i właściwych nazwach kolorów), a dopiero na tę "zieleń" nanoszono plamy kamuflażowe w innych kolorach.
Pozwalam sobie na tę uwagę teraz, gdy przeczytałem wstawkę o różnych gabarytach nitów. Skoro zwraca się tu uwagę na takie drobiazgi, to jak można przeoczyć taką nieścisłość malowania?
"Widzi każde ździebełko, a nie widzi, gdzie belka" - to cytat z braci Strugackich, jeden z moich ulubionych...
A sam model - piękny jest... Podziwiam i pozdrawiam.

--

Post zmieniony (16-11-14 11:06)

 
16-11-14 22:09  Odp: [R] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za uwagi. Te niepoprawienie koloru spodu wynika z mojej nikłej wiedzy na temat malowania z tego okresu. Zdałem się tutaj na wiedzę i doświadczenie autora wycinanki.
A nity z różnych firm, a co za tym iść może rożne wysokości to przestroga dla innych modelarzy.

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
23-11-14 20:32  Odp: [R/G] 4TP, wydawnictwo SKLEJ MODEL 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Korzystając z słonecznej pogody zrobiłem galerię końcową. Parę drobnych baboków popełniłem. Najmniej jestem zadowolony z talerzy kół nośnych. Resztę nie wymieniam, ponieważ widać na fotkach. Na fotkach, ponieważ w realu jednak to i owo nie widać. Trzy kolorowe malowanie dało w kość: malowanie, czyszczenie aerografu, schnięcie i tak w kółko. Zapraszam do oglądania.



--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024