FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 19Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-10-14 23:04  [R/G] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam, podsumowanie budowy w ostatnim moim poście, tutaj tylko fotki:






Jakoś tak długo nie wytrzymałem po ostatnim modelu i postanowiłem za coś się zabrać. Ponieważ ostatnimi modelami trochę "latałem" to teraz postanowiłem "pojeździć". Od jakiegoś czasu intrygowało mnie, dlaczego na naszych forach tak mało tych czeskich "dakarów". Kiedy przegląda się fotki z tam odbywających się imprez "dakary" zajmują pół stołu, jak u nas czołgi... Wycinankę kupiłem jakiś czas temu. Dostępna jest w dwóch skalach, 1:25 i 1:32 czyli takiej jaką, razem z rodrus'em (zobaczycie co się zaraz będzie działo !) lubimy najbardziej. Wybrałem 1:32 bo zawsze chciałem coś fajnego postawić obok Biełaza.



Pierwsze wrażenie kiedy przesyłka do mnie dotarła było porażające. Detalizacja i skala powodują, że drobiazgu jest masa. Masa. Druk jest fantastyczny, na dość miękkim kartonie (7,5 strony w formacie zblizonym do C4) co akurat tutaj ułatwia pracę. Ponieważ model jest biały części wydrukowane są na szarym tle, bez linii konturowych. Rysunki montażowe bardzo przejrzyste i wyczerpujące. Wydanie naprawdę robi wrażenie.
Klejenie rozpoczęte oczywiście od ramy. Stan z ostatnich zdjęć to efekt kilku wieczorów, wszystkie linie załamań staram się "bruzdować" od niezadrukowanej strony. Tak sobie teraz myślę, czy nie zabrać się w międzyczasie, dla odprężenia, za coś z większymi częściami, bo dłubaniny jest naprawdę sporo. Sklejam zgodnie z numeracją części i opisem, na razie jakoś idzie...



A najfajniejsze jest to, że prawie zero retuszu...

--

Post zmieniony (27-10-15 09:00)

 
24-10-14 23:42  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Boguś - DO DZIEŁA :)!!!! A co do skali to podyskutujemy prywatnie !!! WRRRRR !!!!!

 
25-10-14 07:50  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
bradley81 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 2
 

Witam
No i to jest TO, skala i model rewelka .
Będę zaglądał ,rzecz jasna i kibicuję .
Pozdrawiam

 
25-10-14 08:28  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cześć, świetny pomysł z szarym tłem. Białe części nie mają czarnych linii konturowych - i oto chodzi. Podglądam z zainteresowaniem. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-10-14 14:02  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
- Maverick - 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Świetny temat, będę częstym gościem z racji zainteresowania pojazdami w skali 1:32.
W kolejce też czeka LIAZ i KAMAZ Dakarowy tyle że z VIMOSa.

--
Pozdrawiam - Grzegorz (!)

 
25-10-14 20:45  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rewelacja. Będę obecny w tej relacji, bo ten dakarowiec to cywil i do tego ta czeska skala...
Rozpocząłeś od ramy bo taka kolejność autorska, czy własna?
Ja kleję IFA W50 i zacząłem od kabiny bo jak na niej polegnę to szkoda zostawić gotową ramę / a jest duża szansa, że tak będzie/. Tutaj kabina jest kanciasta więc " łatwiejsza", ale zastanów się nad zmianą kolejności żeby nie wyszło, że szkoda roboty.
Powodzenia

 
26-10-14 20:28  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Żadnych fuch na boku z innym modelem. Proszę kończyć to cudo. Powodzenia

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
27-10-14 23:18  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
zamieszczam kilka fotek z postępów () w budowie. Bardziej, żeby sobie udowodnić, że coś się dzieje, bo jakoś części na arkuszach nie ubywa, albo ja nie mogę tego zauważyć... Gdyby ktoś również miał kłopoty z dostrzeżeniem różnic między poprzednimi a obecnymi fotkami to informuję, iż przykleiłem, cytuję : drzak pistu hydrauliy, dorazy pruzin, dorazy zadnich pruzin (częściowo), drzaky prednich napravy, drzaky prednich tlumicu a vzduchovych mechu, a nawet vzpery a drzaky zadnich tlumicu.
Zapewniam, że to wszystko jest przyklejone do ramy...



Teraz pora na drzaky zadni napravy i predni naraznik - ale w zasadzie ten można sobie odłożyć na później.
'szad' - kolejność autorska, ale zaakceptowana. Myślę, że praca włożona w drobiazgowo opracowane zawieszenie i napęd zmobilizuje mnie do ukończenia modelu, nawet gdyby praca nad nim miała trwać dłuuuuugo...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
27-10-14 23:27  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Troszeczkę Sobie podłubałeś. Zawsze to bliżej końca :) Wygląda to świetnie,ale te czeskie słownictwo !!! Skąd mam wiedzieć czy czasem nam nie ubliżasz - HA ! :)

 
27-10-14 23:34  Odp: [R] LIAZ 100.55 D - Spida Models 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Najgorsze jest to 'rodrus', że ja też nie wiem czy Wam nie ubliżam

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 19Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024